Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem do GP Wody Polskie sprawuje piecze nad wszystkimi wodami Skarbu Państwa. Skarb Państwa jest właścicielem ryb pływajacych w wodach. (zarybianie / wpuszczenie ryb do wody zmienia właściciela na Państwo Polskie). Widać z tego że stać jest nasze Państwo na zniszczenie całego tarła z rybnej rzeki (fachowcy z Wód Polskich z pewnościa podejmowali tą decyzje znając biologię wszystkich gatunków naszych ryb - bo przecież profesjonaliści), przecież jesteśmy krajem dobrobytu.  

Ten głos trochę w obronie PZW Krosno. Nie wszystko upilnuje się a my obywatele powinniśmy egzekwować   od ludzi zatrudnionych przez nas (płacimy podatki) szanowanie natury.

Tak wiec impet trzeba skierować na szkodnika (Wody Polskie) a nie ofiarę (PZW Krosno dostanie w d.. przez  zerową efektywność tarła).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak czy PZW Krosno  jest wine, czy nie ale reprezentuje nas wędkarzy którzy opłacają licencje .Jak jechałem na w październiku na Os San to strażnik Rober T. poinformował mnie żebym  zadzwonić za kilka godz to on się zorientuje ile jest wędkarzy na wodzie i czy Jezioro Myczkowskie będzie rzucało wodę w danym dniu. Z tego wychodzi że PZW Krosno wie kiedy Wody Polskie  rzucają wodę. Dla tego pewnie PZW Krosno z porozumieniem Wód Polskich uznali że naturalne tarlisko pstrąga potokowego pokryją składki roczne na łowisko  OS San  (1900 zł za 40 dni łowienia) i jednodniowe(100 zł ) którzy płacą wędkarze !!! . Ale nic nie zastąpi naturalnego tarła tych pięknych ryb .:mad:San to bardzo ładna i życiodajna rzeka w różnorodne organizmy żywe i bardzo szkoda że gospodarze tych wód tak dbają o Europejską perełkę :mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ryba7 napisał:

Mylisz pojęcia, co innego zrzut wody w celu "przeczyszczenia" Starego Koryta a co innego jak puszczają turbinę czy dwie.. To są dwa rożne miejsca..

Tak to są dwa różne pojęcia. Mi chodziło jeżeli PZW Krosno wiedzą o takich rzutach wody (podniesienie się wod) to tym bardziej  moim zdanie  Wody Polskie Poinformowali Pzw Krosno o zamiarze przeczyszczenia koryta starego Sanu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kropek26 napisał:

Tak to są dwa różne pojęcia. Mi chodziło jeżeli PZW Krosno wiedzą o takich rzutach wody (podniesienie się wod) to tym bardziej  moim zdanie  Wody Polskie Poinformowali Pzw Krosno o zamiarze przeczyszczenia koryta starego Sanu  

Z tego co wiem to nie poinformowali - i tu cały kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janek napisał:

Z tego co wiem to nie poinformowali - i tu cały kłopot

To teraz PZW Krosno powinno starać się  o duże odszkodowanie z tytułu degradacji naturalnego środowiska od Wód Polskich, ale znając życie to za ten czyn nikt nie odpowie jak to jest w Polsce z aferami.Na początku jest trochę szumu a potem prokuratura powie że mała znikomość czynu i umorzy postępowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2019 o 17:49, kropek26 napisał:

https://www.facebook.com/j.kolendowicz/posts/564827437616340 Tak odbywa się tarło pstrąga potokowego  na starym Sanie lub odbywało się w 2019 roku.Po prostu Gratulacje dla związku PZW Krosno i Regionalnych wód Polskich . Jednym słowem Szok

 

Akurat PZW Krosno jest tutaj poszkodowanym a nie sprawcą, jak można wnioskować z Twojego wpisu. 

Niestety elektrownia za zgodą Wód Polskich i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i bez wiedzy PZW dokonała zrzutu płuczącego. Trudno chyba uwierzyć żeby Krosno pozwoliło na zniszczenie tarła w najbardziej dochodowym łowisku (odzyskanie pieniędzy raczej nie wchodzi w rachubę, poza tym ryb z naturalnego tarła nie da się tak na prawdę zastąpić).

Zatrważająca jest za to niewiedza, ignorancja i bezmyślność organizacji które mają ochronę środowiska w nazwie. Taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rzeszow.wody.gov.pl/aktualnosci/584-zrzut-wody-z-zapory-w-myczkowcach

 

W związku z pojawiającymi się informacjami, że wybrany przez administratora zapory termin zrzutu mógł negatywnie wpłynąć na tarliska pstrąga potokowego w korycie rzeki San, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w najbliższym czasie zainicjuje spotkanie z przedstawicielami PGE S.A., Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Polskiego Związku Wędkarskiego, aby w przyszłości wspólnie uzgadniać terminy tego typu operacji na zbiorniku.

Edytowane przez ka-mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikry szkoda !!!!

16.11 widziałem trące sie ryby (ogrom ryb). Serce rosło.

Niestety musiałem biegać za quadowcem , który postanowił jeździć po tarlisku w celu (przypuszczam) wymycia pojazdu.

Tym razem udało się go wygonić.

Teraz może jednak coś z tego zamieszania dobrego wyniknie. Warto na przyszłość zapewnić płukanie żwiru przed tarłem pstrąga a  może i lipienia na wiosnę

(tylko żeby nie spłukać wylegu pstrąga w kwietniu)

Martwi tylko całkowity brak wiedzy z zakresu biologii zwierząt (ryb)  ludzi piastujących stanowiska w RDOŚ i Wodach Polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zawsze jadę do Gawry na Łączkach. Wpadasz w spodniobutach, nikt krzywo nie patrzy :) . Bo połowa gości tez w woderach albo spodniobutach :)  Atmosfera bez spinki, jedzenie bardzo smaczne.

Szukałem czegoś alternatywnego w okolicy kiedys - ale nic sensownego nie znalazłem.

 

 

http://gawra.bieszczady.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 22:19, Piotr Madura napisał:

Chłopaki, polećcie mi proszę gdzie będąc na rybach w Lesku mogę zjeść smaczny, "domowy" obiadek :D 

Ja zacząłem spożywać ciepłe posiłki w barze na Orlenie w Lesku. Smacznie i co dla mnie najważniejsze szybko (zawsze mam niedosyt wędkowania) . Też wchodzę w woderach albo w cieplejszych porach jem na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem weekend na Sanie w pogoni za pstrągiem. 6 pstrągów udało się zameldować, rozmiarem bez szału bo max 30cm.

I jeden piękny lipień mierzący +50cm. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.