Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przejechałem się rowerem wzdłuż Sanu poniżej Sanoka.Co mnie zaskoczyło to bardzo czysta woda ,pierwszy raz widziałem jak wygląda dno na"piaskach" w Miedzybrodziu i pod Dębną .Czy to zasługa tego że agroturystyki ,hotele są nieczynne? i nie trują ?Niektóre firmy też ograniczyły produkcję więc to może przez to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sanie w okolicy Krzywczej woda czysta jak w lecie, czyli przejrzystość do 0,8 -1 m , czystsza nie raz jest jesienią gdzie na 2 m widać dno. Niepokojący i rzadko spotykany jest za to poziom wody, wiosna a woda jak w lecie, gdzie przeważnie o tej porze było 0,5-1 m wyższa woda.. będzie susza i rekordowa niżówka w lecie i na jesieni jak nie popada konkretnie ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja mam może przewrotną logikę, ale po kiego diabła sztucznie wycierać ryby, które doskonale radzą sobie same w naturalnym środowisku? A potem odchowywać w "szklarniowych" warunkach narybek, który z powrotem ma trafić do rzeki. Że to niby bardziej produktywne? 

 

Pisząc to bazuję na przykrych doświadczeniach swoich i kolegów z moich rodzinnych okolic - nie wiem jakie praktyki realizuje PZW Krosno i z jakim powodzeniem. U nas z Wisłoki na odcinku powyżej zalewu w Mokrzcu (nie tylko stamtąd) brzany wyjechały i dziwnym trafem słuch o nich zaginął na wiele lat. Pomimo zarybień - i tu trafne określenie "sztucznych". Ich efekt też był dość sztuczny, czytaj niewidoczny. Od kilku lat brzana wraca powoli. Sama, "o własnych siłach". I wiecie co? Mam cichą nadzieję, że nikt jej już nie będzie chciał pomagać w reprodukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipienia tarlaka też się odławia z miejsc tarliskowych i później sztucznie wyciera. Nie wiem jaki to ma sens? Tarlaki jadą na wycieczkę w jedną stronę z tego co słyszałem ? Jak tak to ma wyglądać to nigdy się w Sanie nie doczekamy stada tarłowego i naturalnych silnych ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.