Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem zakończyć sezon pstrągowy, niestety dość lichy, na Sanie niżej Leska. Od 16:00 wyjąłem ledwie trzy pstrągi około 30cm. Dopiero pod koniec wędkowania, po 19:00, na własnoręcznie wykonanego woblera, niespodzianka na 56cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialem sie wybrac jutro nad San w miejscowosci Laczki. Mam pytanie co do zaczynajacego sie niedaleko z tamtad odcinka specjalnego ale moze od poczatku. Mieszkam w Rzeszowie od 6 miesiecy nie znam tamtych okolic wogole, bylem tam raz w zyciu. Mam wykupione karte na okreg przemyski i za sprawa porozumienia dostalem zezwolenie na wedkowanie w wodach gorskich i nizinnych w okregu krosno. Niestety nie dostalem mapki na okreg krosno, w zezwoleniu pisze ze woda gorska zaczyna sie od ujścia Hoczewki do mostu w Postołowie, most w Postolowie kojaze ale ujscia rzeki hoczewki juz nie, na goglach widac jakis ciek wodny wplywajacy do Sanu z lewej strony za miejscowoscia Hoczew. Czy to o ta rzeczke chodzi w zezwoleniu? Moze ktos posiada w kompie mapke z objasnieniem gdzie wolno a gdzie nie wedkowac. Moze uznacie to ze beznadziejne pytanie, ale nie chce na pierwszej wyprawie narazic sie na wedkowanie w niedozwolonym miejscu.

A moze napisze ktos jeszcze kto tam wedkuje jak tam teraz wyglada woda i ryby.

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten "ciek":D co wpływa w miejscowości Hoczew to jest Hoczewka.Powyżej miejsca gdzie wpływa ta rzeczka zaczyna się OS a poniżej woda górska ogólnodostępna.

W tym roku byłem tam 2 razy i jakieś małe kropki połapałem, a raz wypiął mi się:mad: taki około 40cm tuż przy samych nogach.Dodam że łapałem na spining i woblery.

Pzd:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoczewka to lewy dopływ Sanu (dość ciekawa rzeczka - ładna progi uskoki itd.). Powyżej ujścia Hoczewki zaczyna się odcinek specjalny Sanu. Więc jeżeli zaczniesz połów poniżej Hoczewki będzie OK (w okolicach ujścia hoczewki są kłopoty z parkowaniem). Miejsce do parkowania znajdziesz na parkingu Zajazdu Pod Gruszą lub w popularnej "Gawrze" (obydwa zajazdy po drodze Lesko-Polańczyk) Z obydwóch parkingów masz zaledwie kilkadziesiąt metrów do rzeki.

Ciekawych miejsc do łowienia jest kilka : samo ujście Hoczewki, Bańka w Łączkach itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zezwoleniu pisze ze woda gorska zaczyna sie od ujścia Hoczewki do mostu w Postołowie,

Odcinek górski jest znacznie dłuższy, bo nie kończy się przy moście w Postołowie, ale przy ujściu Osławy do Sanu w Zagórzu.Więc niżej mostu obowiązują wszystkie obostrzenia dotyczące wód górskich Okręgu Krosno. Nie obowiązuje jedynie zakaz spinningowania od 01.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowilem po kilka godz na Sanie w Łączkach ,lipień pięknie oczkował ale złowienie profesora miarowego jest nie lada wyczynem .Zmieniałem na wszystkie muszki od 16 do 24 ,podowałem mu pod pysk .Złowiłem kilka nie miarowych za to wczoraj siadły mi dwa ponad miarę ,dwa krótkie i z 10 pięknych wyjść kardynałów,muszkę udało mi się dopiero podpasować po 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroku a jaka mucha wchodziła najlepiej?

W którym miejscu poławiałeś?

Ja byłem dzisiaj w ok. Bykowiec, woda ciepła jak zupa i totalne bezrybie

udało mi się tylko jednego "krótkiego" złapać na malutką jętke. W poniedziałek może pojade na Łączki bo dawno już tam mnie nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem nie daleko szklarni w Łączkach , znam te miejsca dobrze bo mieszka tam moja dziewczyna.Myślałem że bażantówki to numer jeden jednak ryby nie zagryzały ,skuteczne okazały się tylko muchy z quillem w rozmiarach 18-20 po 19 trafiłem w dobrą muszkę taki kolor rudo-ceglasty sam nie wiem co to za kolor .W pięciu rzutach złowiłem 2 miarowe lipienie i jeden mi spadł.Też będę łowił w poniedziałek,tylko na kręcę zapasy muszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedem godzin spinningowałem w okolicach Wary. W efekcie wyjąłem ledwie trzy klenie, jeden naprawdę spory wyszedł do chrząszcza, ale spudłował, niestety nie powtórzył. Ogólnie słabiutko, ale więcej chodziłem niż łowiłem, poza tym nad wodą cała masa ludzi, kąpiących się, brodzących, grillujących, wędkujących itd. Ciężko było znaleźć miejsce, które nie byłoby zajęte.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na Łączkach chwile kardynały pięknie wychodzily wieczorem ale gorzej z wyjściem do moich much ,przerobilem chyba z 15 much w efekcie jeden mały lipień.Ryby oczkowały kilka cm od mojej muchy ale zassać jej nie chcialy ,jutro powtórka.Najgorsze jest to kiedy widzisz piękne lipienie wychodzące pod nogami a złowienie miarowego lipaska jest nie lada wyczynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale myślę, że warto przeczytać, może temat zasłuży na swój wątek na forum. Podaję link do Nowin: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110906/BIESZCZADY06/262165557 .

Prawie na końcu artykułu jest mowa o budowie elektrowni wodnych na Sanie. Ktoś już chyba wydał wyrok. W każdym razie, coś jest na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zbyt głęboka tajemnica. Od lat planowana jest zapora w Niewistce. Ostatnio słyszałem, że plany mogą być realizowane. Tylko kto wydawał pozwolenia na dziesiątki domków letniskowych w Krzemiennej i Temeszowie. Chyba że nikt nie wydawał. A co do sensowności budowy kolejnych zapór , to jest to odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam temat od podszewki, mam na myśli pozwolenia na budowę domków letniskowych itp. w tamtych rejonach i powiem tylko tyle że Marszałek Województwa uzgadniał pozytywnie decyzje o war. zabudowy i plany miejscowe w tamtych terenach. Na dzisiaj dzień wiem że są problemy z pozytywnym uzgadnianiem projektów decyzji w tych rejonach, tj gdzie pierwotnie miała być zapora. Większa część tych domków jest zbudowana zgodnie z prawem ale ich część to samowole budowlane niestety. Powiem tylko tyle że dopóki będą złoża żwiru i będzie popyt na ten materiał na pewno nic nie powstanie. A inwestycja tej rangi tj kilkadziesiąt lat przygotowań plus realizacja to my tego nie dożyjemy...

Słyszałem że właśnie Rzeszów najbardziej o to zabiega bo cieniutko z wodą pitną w tamtych rejonach, pierwotnie zakładano budować wodociąg aż z Soliny do Rzeszowa. Miejmy nadzieję że nie dojdzie to do skutku.

Nawet na aktualnym planie zagosp. przestrz. województwa - kierunki polityki przestrzennej synteza widać zbiornik Niewistka-Dynów

http://www.pbpp.pl/pliki/PZPWP/Kierunki_Polit_Przestrz_SYNTEZA.pdf

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień na Sanie zapowiadał się ciekawie ,miałem tzn. miałem na kiju ok 4 lipienie miarowe brały troszkę na pedałki jak i suche,ale wszystkie ryby mi spadały z kija.Trafiło się dużo pstrąga takiego do 40 cm które delikatnie odhaczałem .Lecz dzisiejszy dzień zapamiętam długo w historii swojego fly fishingu.Melduje się o godz 11 ,pogoda nieciekawa deszcz i wiatr ,widzę że ryby oczkują .Podaje muchę i o d razu wstrzeliwuje się we wzór który z chęcią zbierają.Łowię do 19 ,później zaczyna płynąć kawa i kończę wędkowanie.Melduje się na mojej muchówce 7 albo 8 sztuk miarowych lipieni w tym największe 38,41)któremu nie robie fotki gdyż za bardzo pada) i 45 cm o którym nawet nie marzyłem.Pozostałe sztuki też piękne i miarowe ,dużo przyłowów pstrągów i kilka spadów pięknych lipieni.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.