Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również często łowie w okolicach Witryłowa i Temeszowa w tym roku w porównaniu z poprzednim z brzana bardzo słabo. Udało mi się zlwoic dostlownie pare silaczek w tamtym roku było ich dobrze ponad 20 moze nie zachwycaly wielkością ale brały a teraz prędzej się zlowi brzane ponad 60cm nic taka okolowymiarową któych bylo bardzo duzo. A co do witryłowa to piękną zabawe co roku mam ze świnkami ale to w okresie wakacyjnycm kiedy jest ciepła woda i temperatura okolo 30 stopni i slonczenie wtedy naprawde zlowienie 15 dorodnych swinek nie jest problemem najwieksza z tego sezonu 50 cm oczywiscie rybki wracaja bo swinka nie ma za duzych walorów kulinarnych a w Sanie podczas lusterkowania wygląda owiele lepiej niz na talerzu:)Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku w porównaniu z poprzednim z brzana bardzo słabo....... oczywiscie rybki wracaja bo swinka nie ma za duzych walorów kulinarnych a w Sanie podczas lusterkowania wygląda owiele lepiej niz na talerzu

Z ciekawości pytam - brzany bierzesz czy puszczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzany puszczam praktycznie zawsze w tamtym roku wziąlem jedna tak na próbe ale bez rewelacji jedyne rybki które lubie zabrac to szczupak i sandacz poniewaz bardzo lubie ich miesą. tutaj na zdjeciu wiem ze palec jest pod skrzelami ale ryba byla wyjatkowo sliska i nie bardzo chciala pozowac ale zapewniam ze odplynela w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]6383[/ATTACH] ... oczywiscie rybki wracaja bo swinka nie ma za duzych walorów kulinarnych...a to efekt przeplywanki przez 2,5 godz na białe robaczki moje ulubione łowienie splawic stic zyleczka 0.14 i po pas w wodzie poezja;):D

Nie to żebym kwestionował czy wypuszczasz te świnki czy nie, ale po co przetrzymujesz je w siatce, skoro i tak je wypuszczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Też tak kiedyś robiłem. Wydaje mi się nawet, że to może mieć jakiś sens, bo wypuszczanie od razu po złowieniu, zestresowanego osobnika, mogłoby płoszyć resztę. Szczególnie u takich gatunków stadnych jak świnka czy brzana. Jednak ryby przetrzymywane w siatce musimy wpisać do rejestru (wpisujesz?), a jaki jest sens wpisywania do rejestru ryb, które się wypuściło?

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wpuszczam świnki do siatki i nie wpisuje ich do rejestru chyba trzeba wpisywac po skonczonym lowieniu to co się zabrało ?....wedlug mnie swinka wypuszczona a nawet jak sie wypnie podkczas holu to sploszy inne i jest spora przerwa w braniach. a w siatce plywają i nic im nie jest jak siatka jest dobrze obciązona i w miare glebokiej wodzie to nie widze przeszkód ani uszczerbku na zdrowiu ryb takie jest moje zdanie a potem mozna jakas fotke strzelic na koniec lowienia. podczas kontroli na sanie straż nic nie miala do ryb w siatce ale nie wiem do konca czy trzeba je wpisywac jak są w siatce czy dopiero bo zabraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowię podobnie ja Ty namiętnie świnki i brzany i z tego co wiem każda zabrana rybka do siatki powinna być od razu rejestrowana. Zgadzam się z tym że wypuszczanie do zanęconego łowiska złowionych świnek płoszy pozostałe . Spotkałem się z informacją że brak wpisu do rejestru to mandat 200 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzlsiaj bylo tak srednio po poludniu na Sanie.Brzana 44cm ,kilka ladnych krapl i certa.Znowu duzo sypnalem, troche przeszkadzal wiatr i liscie,ktore nie pomagaja w przeplywance.Wedkuje juz ponad 40lat i chcialbym napisac do szanownych kolegow.ze nie ma sensu przetrzymywac ryb w siatce,bo swinki szybko sna,no l otarcia sluzu,izeby nie bylo problemu ,co ztymi rybami zrobic.Jestem zwolennikiem ,zeby wziasc jakas rybe od czasu do czasuPamietam czasy,kiedy bylo wiecej swinek,to lowienie tych ryb dostarczalo wiele emocji, np na 6 zacietych wyciagalo sie tylko 2, i to jest piekne w wedkarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z informacją że brak wpisu do rejestru to mandat 200 zł.

Pozdrawiam

Tak właśnie mój brat dostał taki mandat ale co się okazało potem przeczytał w RAPR ze za coś takiego jest kara w wysokości 10 zł i właśnie mój brat bd wyjaśniał jakoś tą spr.

Zobaczymy co z tego Wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potem przeczytał w RAPR ze za coś takiego jest kara w wysokości 10 zł i ...
????????? W jakim RAPR? bo chyba nie w RAPR PZW tam nic takiego nie ma i nigdy nie było. Swoją drogą (jeśli to prawda) to 200,00 zł za brak wpisu w rejestrze to lekka przesada. Rozumiem, że można nawet należy "dyscyplinować" wędkarzy ale za takie pierdoły to co najwyżej 50,00 zł lub upomnienie. I jeszcze pytanie przez kogo był kontrolowany i ukarany "MANDATEM KARNYM".

W zeszłą niedzielę byłem na Sanie w okolicach Huzeli i doznałem szoku, połowa września, a nad wodą żadnej rójki, żadnego owada lipienie poprzyklejane do dna jak przymurowane praktycznie nic się nie udało złowić mimo, że zlokalizowałem na odcinku od początku rynny powyżej małego boiska do mostu kilka stad i każdemu poświęciłem godzinę - półtorej. Złowiłem dwa lipienie po 30 cm i jednego klenia też pod 30 cm i kilku powieszonych lipionkach szkoda wspominać, a miałem nadzieję na coś więcej i większego.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tak:

siedzieliśmy sb z bratem nad Wisłokiem ,po chwili przyszło 3 panów z PSR i poprosili o kartę wędkarska gość zobaczył ze nie ma wypełnionego rejestru i zapytał się dla czego no to mój brat powiedział ze nie wiedział ze trzeba wypełniać no i potem się zaczęli trochę kłócić i gość z PSR zwiło mojego brata do samochodu i wypisał mu mandat w wysokości 200,00 zł

????????? W jakim RAPR? bo chyba nie w RAPR PZW tam nic takiego nie ma i nigdy nie było

Mi brat powiedział ze niby gdzieś tam coś takiego przeczytał

Jak to jest nie prawda albo coś takiego to serdecznie przepraszam ale tak mi powiedział mój brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA na Sanie mialem 3 świnki w siatce i podczas kontroli straznik pytał się czy wpisane, odpowiedzialem mu ze nie zabieram swinek i nie wpisalem a w siatce są dla zdjecia, nie miał do mnei żadnych uwag i nie czepiał się tych ryb. nie wiem moze miałem szczescie moze mieli dobry humor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka godzin z rana ze spinem poniżej kładki-taśmociągu w Obarzymie, efekt 7 kleni w okolicach 30 cm i dwa kleniory 40 i 44. Jeden jeszcze grubszy kaban spięty, szkoda była by życiówka. Tak w ogóle to woda jakoś tak lekutko mętnawa.

Może te tabuny muszkarzy w górze tak pomącili:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zmienić sanową miejscówkę z okolic Dynowa na teren polecony mi przez kolegów z okolic Jarosławia. Pokazali mi zdjęcia swoich rybek złowionych w tej okolicy i powiem tak,...dużą część naszej galerii Taaka Ryba zapełniliby pieknymi okazami. Dzięki ich szczegółowym wskazówką i mnie udało sie złowić fajną rapkę. Uderzył na woblera, którego nazwy i producenta nie pamietam. Bolenie żerowały bardzo intensywnie, ale ja nie miałem dzisiaj dla nich wiecej czasu, podejrzewam, że na tym jednym na pewno by się nie skończyło gdyby to był weekend:D. Oczywiście boleń cały i zdrowy wrócił do wody, tak jak i ja do domku baaardzo zadowolony:D:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.