Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

chciałbym w tym roku na przełomie kwietnia/maja pomuchować trochę na Sanie, mam dość małe doświadczenia z tą rzeką dlatego chciałbym prosić o pomoc w jakie muszki uzbroić się na ten okres - wszelkie rady będą bardzo pomocne. Jakie muchy (suche, nimfy, mokre), jakie rozmiary haków, jaka kolorystyka. Z góry dziękuję za każdą wskazówkę bo nie mam zielonego pojęcia co będzie fruwać nad wodą i pływać pod jej powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na przełomie kwietnia i maja to w zasadzie skuteczne są wszystkie metody nimfa, mokra, sucha i streamer. W zależności od pory dnia, nasłonecznienia i koloru wody. Generalnie nie ma złotego środka, trzeba obserwować wodę i to co nad nią fruwa. Jeśli chodzi o nimfy to poniżej Leska skuteczne są imitacje Hydropsyhe, powyżej imitacja chrusta domkowego. W tym okresie bardzo skuteczna jest mokra i sucha March Brown, ale też duża majówka, to w ciągu dnia wieczorem warto porzucać dużym chrustem w odcieniach brązu z tułowiem zielonym bądź czarnym. Kolorystyka jak zawsze na Sanie oliwkowe i beżowe jęteczki warto mieć w wielkościach od 10-16 a czasem 18 i mniejsze.

Połamania kija mam nadzieję że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem przekonania do streamera i prawie nie używałem tej metody, ale w tym roku się przemogłem i bardzo mi się ta zabawa spodobała no i efekty były niezłe. Zauważyłem, że nawet podczas żerowania na mokrej i suchej świetnie reagowały na streamery nawet bardzo duże. Po prostu duży żerujący pstrąg nie przepuści streamerowi którego ma w polu widzenia, bilans energetyczny wychodzi mu trochę korzystniej na rybkach niż muszkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na przełomie kwietnia i maja to w zasadzie skuteczne są wszystkie metody nimfa, mokra, sucha i streamer. W zależności od pory dnia, nasłonecznienia i koloru wody. Generalnie nie ma złotego środka, trzeba obserwować wodę i to co nad nią fruwa. Jeśli chodzi o nimfy to poniżej Leska skuteczne są imitacje Hydropsyhe, powyżej imitacja chrusta domkowego. W tym okresie bardzo skuteczna jest mokra i sucha March Brown, ale też duża majówka, to w ciągu dnia wieczorem warto porzucać dużym chrustem w odcieniach brązu z tułowiem zielonym bądź czarnym. Kolorystyka jak zawsze na Sanie oliwkowe i beżowe jęteczki warto mieć w wielkościach od 10-16 a czasem 18 i mniejsze.

Połamania kija mam nadzieję że trochę pomogłem.

Dzięki wielkie za odpowiedz. Każda wskazówka jest cenna. Zamierzam łowić na OS'ie a wiec powyżej Leska.

Jakie rozmiary nimf i mokrych na ta porę roku (tzn. na jakich hakach) ? Przy obecnym stanie wody trzeba mieć ciężkie nimfy czy raczej standard ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z chłopakami walczyliśmy na Sanie. Wyniki według mnie w miarę ok, każdy z nas zapisał na swoim koncie jakieś rybki. W godzinach popołudniowych niestety musieliśmy zrobić przymusową przerwę z powodu obfitego deszczu. Podsumowując, wypad uważam za udany, szczególnie ucieszył mnie całkiem przyzwoity pstrąg, który dobrze mnie powoził :) oraz fakt, że miałem możliwość spędzić cały dzień nad wodą z kumplami po kiju, za co im dziękuję :beer:.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz. Każda wskazówka jest cenna. Zamierzam łowić na OS'ie a wiec powyżej Leska.

Jakie rozmiary nimf i mokrych na ta porę roku (tzn. na jakich hakach) ? Przy obecnym stanie wody trzeba mieć ciężkie nimfy czy raczej standard ?

Witam,

ja używam mokrych na 10-14, nimfy raczej standard w wielkościach 8-14 te mniejsze raczej kiełż i wychodząca oliwka, ale kilka "kamyczków" na 6 też się przyda w głębokie miejsca z dużym nurtem.

Powodzenia

Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.