Skocz do zawartości

Zimowiska / Obręby ochronne


bobo

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, GryDis napisał:

Kormorany są płochliwe, nie wiedziałem. Petard według moich obserwacji się nie boją. Z wiatrówki nie będę do nich strzelał, jeszcze ktoś zobaczy i do pierdla pójdę. A poza tym to rozmawiałem kiedyś na wakacjach z właścicielem komercji to mówił że ich nawet petardami płoszyć nie wolno 

Z całym szacunkiem jak czytam taki tekst to mi się słabo robi , ale dobrze że kolega pisze , bo może coś się dowie . Kormorany to bardzo płochliwe ptaki wystarczy sama obecność człowieka nad wodą  i uciekają , jest też prawdą że szybko się uczą jeżeli zaobserwują że jak wielokrotnie mogą sobie pozwolić na polowanie w obecności człowieka który im w tym nie przeszkadza to czemu mają tego nie robić ale to już jest ekstremum , unikają człowieka . Jeżeli chodzi o wiatrówkę to jest dobra od wiatru taka nieprzewiewna a nie na kormorany , to twardy ptak do polowania trzeba użyć grubego najlepiej 4mm i  32 g prochu a to już jest kopnięcie . Co się tyczy petard , jak ci kolego rzucę petardę pod nogi założę się że podskoczysz delikatnie mówiąc , więc dziwie jakie prowadziłeś obserwację jak piszesz że się ich nie boją , natomiast co do płoszenia są pewne uwarunkowania ale jak najbardziej można to robić zwłaszcza na prywatnej wodzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bobo napisał:

Z całym szacunkiem jak czytam taki tekst to mi się słabo robi , ale dobrze że kolega pisze , bo może coś się dowie . Kormorany to bardzo płochliwe ptaki wystarczy sama obecność człowieka nad wodą  i uciekają , jest też prawdą że szybko się uczą jeżeli zaobserwują że jak wielokrotnie mogą sobie pozwolić na polowanie w obecności człowieka który im w tym nie przeszkadza to czemu mają tego nie robić ale to już jest ekstremum , unikają człowieka . Jeżeli chodzi o wiatrówkę to jest dobra od wiatru taka nieprzewiewna a nie na kormorany , to twardy ptak do polowania trzeba użyć grubego najlepiej 4mm i  32 g prochu a to już jest kopnięcie . Co się tyczy petard , jak ci kolego rzucę petardę pod nogi założę się że podskoczysz delikatnie mówiąc , więc dziwie jakie prowadziłeś obserwację jak piszesz że się ich nie boją , natomiast co do płoszenia są pewne uwarunkowania ale jak najbardziej można to robić zwłaszcza na prywatnej wodzie . 

Jeszcze jedna ważna uwaga dotycząca płoszenia tej zarazy. Płoszenie  przynosi więcej szkód niż pożytku , trzeba zrozumieć że spłoszone polecą w inne miejsce bo i tak musza zjeść , często jest też tak że spłoszone po jedzeniu wypluwają zjedzone ryby bo są za ciężkie żeby odlecieć , więc zabijają nowe ale już w innym miejscu  , jest  to działanie zupełnie pozbawione sensu z mojego punktu widzenia , wiem bo sam to wcześniej robiłem . Wiadomo ,że jak przylecą i spłoszysz ich ze swojej wody jakiegoś stawu czy żwirowni to ok bo ryby tu przeżyją ale za to zginą gdzieś inne winnym miejscu . Tylko wystrzelanie jak największej ilości może uratować już i tak coraz bardziej puste wody , po za tym one pamiętają gdzie dostają  w pióra i po jakimś czasie unikają tych miejsc , choć czasem głód zmusza ich do ponownego ryzyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że nigdy nie dojdzie do masowego odstrzału. Wyczyszczą wody razem z ludźmi i tyle. Zostaną tylko komercję z karpiami itp. zapomnijmy o kleniach, brzanach, certach i świnkach i innych typowo rzecznych rybach. Jak pisałem wcześniej zostały nam tylko 4lata żeby je łowić. Wiele sklepów wędkarskich czeka upadek. Nie wiem ile jest ich w Polsce, przypuszczam że 15-20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok czyli wiadomo, że mamy problem pytanie jak go rozwiązać. Bobo, jako myśliwy przyjmuje że masz największą wiedzę na temat działania tego środowiska. Okręg PZW dostaje przyjmijmy zgodę na odstrzał 500 kormoranów w jaki sposób można zobligować myśliwych do wykonania go w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, domek1995 napisał:

No ok czyli wiadomo, że mamy problem pytanie jak go rozwiązać. Bobo, jako myśliwy przyjmuje że masz największą wiedzę na temat działania tego środowiska. Okręg PZW dostaje przyjmijmy zgodę na odstrzał 500 kormoranów w jaki sposób można zobligować myśliwych do wykonania go w 100%?

Wygląda to tak , zgodę daje regionalny wios na wniosek okręgu , fakt trzeba było kolegami w zarządzie wstrząsnąć bo sami nie widzieli problemu ale jak dostali nagranie z godzin porannych ze swego sztandarowego łowiska ok 300 szt na stawie to się obudzili rok temu . Ok już nie spią . Nie musimy pokazywać każdego strzelonego ptaka bo to jest nierealne więc można strzelić tego draństwa ........ wiesz o co chodzi . Jeżeli Pan Bóg da mi zdrowie i siły a okręg przemyski zwróci koszty tj paliwo amunicja a  są one na prawdę nie małe to nie potrzebuje nikogo do pomocy sam to wystrzelam bez problemu . W Krośnie nie ma problemu z kosztami dla polujących bo tam inny świat jak wiadomo , ale tu u mnie jest okienko i może coś z tego będzie chodzi mi tu o te koszty , sorki sam tego nie udźwignę . Tak to wygląda w skrócie . Odstrzały są ważne do końca 2024 więc te 500 to pikuś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GryDis napisał:

Jestem pewien że nigdy nie dojdzie do masowego odstrzału. Wyczyszczą wody razem z ludźmi i tyle. Zostaną tylko komercję z karpiami itp. zapomnijmy o kleniach, brzanach, certach i świnkach i innych typowo rzecznych rybach. Jak pisałem wcześniej zostały nam tylko 4lata żeby je łowić. Wiele sklepów wędkarskich czeka upadek. Nie wiem ile jest ich w Polsce, przypuszczam że 15-20tys.

Optymista 4 lata , już jest pustynia poniżej Krzemiennej od Dynowa w dół to tylko wspomnienie po rybach , zostały pojedyncze stadka kleni może jakieś świnki , to koniec , już a nie za 4 lata , ryby będą troszkę w miejscach gdzie są ludzie i to niewielkie ilości a tak pusto .  Od Przemyśla w dół nawet spławu nie zobaczysz . Kolego to koniec tej rzeki i jej dopływów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, domek1995 napisał:

A czy obecnie okręg Przemyski zwraca już koszty myśliwym jeśli tak czy są one już wystarczające? Dostali zgodę na odstrzał 500 sztuk do 2024 czy przed 2024 można się ubiegać o kolejny odstrzał jeszcze w tym samym okresie?

Hm czy zwraca , za amunicję coś tam wracają ,choć większość i tak kupuję za swoje może oddadzą  nie przewidzieli tego w wydatkach na ten rok  , tak powiem ,coś starają się robić w kwestii kosztów ale idzie to jak po grudzie nie mniej jednaj jestem optymistą jest nowy dyr . porządny człowiek więc będzie dobrze - myślę,   czy dadzą nowe odstrzały hm , tak będziemy szyć żeby na konto tych 500 set , zrobić coś więcej ..... rozumiesz a potem zobaczymy gdzie tu jeszcze do 2024 r  kupa czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bobo napisał:

Jeżeli chodzi o wiatrówkę to jest dobra od wiatru taka nieprzewiewna a nie na kormorany , to twardy ptak do polowania trzeba użyć grubego najlepiej 4mm i  32 g prochu a to już jest kopnięcie .


bobo myślę że dobra wiatrówka pcp się nada bez problemu w inny krajach polują na kormorany z pcp i dają radę ostatnio oglądałem filmik śrut uwaga .177 czyli 4,5mm :) jest dużo więcej takich filmików na yt...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takie posty łamią regulamin forum i są bardzo nieodpowiedzialne. Po pierwsze jest to działanie nielegalne, po drugie nie masz żadnego wpływu na to jakie stworzenie zje tą trutkę. Przez takich trucicieli co chwilę słyszy się o otrutym orle albo innym rzadkim gatunku. Od redukcji populacji to są myśliwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki los dużej części polskich ryb, zdechną przez obrażenia w wyniku polowań kormorana. Już wolę żeby dziady je zjadły. Za brak dużych drapieżników podziękujmy głównie rybakom i profesjonalnym mięsiarzom 

Edytowane przez GryDis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.