Skocz do zawartości

Łowisko Piątka


Haratacz

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się nowy no-kill kilkanaście km od Rzeszowa. Żwirownia między Stobierną a Pogwizdowem, położona pośród pól. 16 ha, żwirownia ciągle jest czynna w związku z tym tylko brzeg od strony lasu ma być udostępniony do wędkowania. Zbiornikiem opiekowali się od lat pracownicy żwirowni, wpuścili chyba 2 tysiące sztuk karpi(maleńkich) ok 5 lat temu. Wodę ma przejąć koło z Sokołowa Małopolskiego, żeby nie dopuścić do patologii obecnej na Lipiu. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fiksjusz napisał:

Jeśli rzeczywiście będzie  woda no kill to będzie super. Bo co nieco wiem o tej wodzie i szkoda żeby ryby zaraz stamtąd wyjechały. Wiadomo kiedy będzie dostępne do wędkowania ? 

Nie znam dokładnej daty. Niby "niedługo". Nie wiem też, czy wszystko zostało dograne z kołem z Sokołowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, michalgerd napisał:

Jeżeli to jest ten zbiornik, o którym myślę, to opiekę nad nim ma przejąć koło Łowca z Rzeszowa. Na razie, przynajmniej w tym roku nie będzie to zbiornik no-kill. 

Słyszałem o wersji z "Łowcą" ale to co pisałem mówił mi jeden z opiekunów tej wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że zbiornik przejmuje koło Łowca, nie będzie to łowisko no-kill - zarząd okręgu na to się nie zgodził, możliwe że uda nam się załatwić na 3-4 lata zakaz zabierania ryb ale to dopiero od stycznia jak będą nowe rejestry bo nie można w ciągu roku ograniczeń zmieniać ;/

 

tablica już jest umieszczona

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś patologia. Żeby na nowym zbiorniku, do tej pory nie zarządzanym przez PZW nie można było wprowadzić no-kill. Dobrze,  że już bardzo dawno temu opuściłem ten okręg i przynajmniej cała ta patologia nie odbywa się przy udziale moich składek.

To już lepiej żeby do końca roku nie był on pod opieka PZW - a dotychczasowych gospodarzy i dopiero od stycznia oddać go pod PZW jako no kil. 

 

"zarząd okręgu na to się nie zgodził, możliwe że uda nam się załatwić na 3-4 lata zakaz zabierania ryb ale to dopiero od stycznia jak będą nowe rejestry bo nie można w ciągu roku ograniczeń zmieniać".

 

Ale jak zbiornika nie ma na wykazach - to nie powinien także podlegać dotychczasowym  ograniczeniom i przepisom.

Może powinniśmy wspólnie wysyłać pisma i petycje do PZW? Zrobić jakiś szum koło tego? 

Może uda się przynajmniej wprowadzić jakiś regulamin "tymczasowy" mówiący o zakazie zabierania ryb?

Albo przynajmniej wprowadzić wymiary widełkowe? Dodatkowy regulamin mówiący o konieczności posiadania maty, podbieraka, hakach bezzadziorowych ?

Ja bym zadzwonił do Krosna - bo z tego co mi sie wydaje - to tam w trakcie roku robili takie zmiany i dało się. Może maja jakiś sposób na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs zmienił(a) tytuł na Łowisko Piątka
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wybrałem się z methoda bo robaków nie kupiłem. Ciężka woda, dno co prawda czyste, ale jest dość głęboko (na 20m koszyczek 35 opadał ok 15 sekund.) Siedziałem mniej więcej w połowie strefy w której można łowić. Widzę, że najczęściej okupowane miejscówki są na wjeździe. Jedno branie przez 3h.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem w miniony weekend ten zbiornik. Pierwszy szok to szybko opadajace dno i bardzo duże głębokości. Kolejne zaskoczenie to brak śladów drobnicy- ani ukleji, ani płotki. Brzegi piaszczyste i strome, wymagają pracy przy ustabilizowaniu. 

Ogólnie to woda obiecująco wygląda ale w mojej ocenie potrzebny jest czas, praca i zarybienia aby zbiornik był godny polecenia i mógł konkurować z pobliskim Lipiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr. R napisał:

Odwiedziłem w miniony weekend ten zbiornik. Pierwszy szok to szybko opadajace dno i bardzo duże głębokości. Kolejne zaskoczenie to brak śladów drobnicy- ani ukleji, ani płotki. Brzegi piaszczyste i strome, wymagają pracy przy ustabilizowaniu. 

Ogólnie to woda obiecująco wygląda ale w mojej ocenie potrzebny jest czas, praca i zarybienia aby zbiornik był godny polecenia i mógł konkurować z pobliskim Lipiem.

Patrząc na ilości łusek z zabitych ryb pozostawionych w pobliskim lesie szansę na konkurowanie z Lipiem są małe.

Edytowane przez Fiksjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sypią się upomnienia i mandaty!

miejscowi zrobili sobie tutaj żerowisko ;(

po długim czasie udało nam się formalnie powołać jednostkę SSRyb. u nas w kole (5) i rozpoczynamy regularne patrole, aby ograniczyć do minimum kłusownictwo. możemy też liczyć na wsparcie PSR. także jeżeli zobaczycie jakiekolwiek akty łamania regulaminu, a zależy Wam żeby to łowisko mogło chociaż trochę konkurować z lipiem to prosiłbym o powiadomienie PSR. telefon alarmowy znajduje się na tablicy. SSRyb z koła nr. 5 też w miarę możliwości będzie tam jak najczęściej jeżeli nie macie nic na sumieniu to prośba o miłą współpracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loony89 napisał:

sypią się upomnienia i mandaty!

miejscowi zrobili sobie tutaj żerowisko ;(

po długim czasie udało nam się formalnie powołać jednostkę SSRyb. u nas w kole (5) i rozpoczynamy regularne patrole, aby ograniczyć do minimum kłusownictwo. możemy też liczyć na wsparcie PSR. także jeżeli zobaczycie jakiekolwiek akty łamania regulaminu, a zależy Wam żeby to łowisko mogło chociaż trochę konkurować z lipiem to prosiłbym o powiadomienie PSR. telefon alarmowy znajduje się na tablicy. SSRyb z koła nr. 5 też w miarę możliwości będzie tam jak najczęściej jeżeli nie macie nic na sumieniu to prośba o miłą współpracę :)

Trza pilnować. A tak formalnie, to kto powołał to SSR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mike napisał:

Pewnie starosta

No właśnie obawiam się czytając cytowany post, że jest to inicjatywa koła, z której wyszła pseudo SSR w świetle prawa bez żadnego umocowania, powołana "uchwałą zarządu koła". W powiecie rzeszowskim już jest SSR (powołana przez Starostę) jak słusznie zauważyłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 20:52, tomipasuje napisał:

No właśnie obawiam się czytając cytowany post, że jest to inicjatywa koła, z której wyszła pseudo SSR w świetle prawa bez żadnego umocowania, powołana "uchwałą zarządu koła". W powiecie rzeszowskim już jest SSR (powołana przez Starostę) jak słusznie zauważyłeś. 

jest to SSRyb z koła, ale tak jak piszesz podległe staroście powiatu rzeszowskiego oraz komendantowi powiatowemu SSRyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.