Skocz do zawartości

Koniec PzW


Shim

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy macie z tymi okręgami? Czytałem właśnie Księgę Rodzaju. Jest tam o stworzeniu świata. W "... i stworzył istoty wodne......" nie ma nic o PZW. Czyli  nasz Stwórca nie konsultował z okręgiem czym zarybiać wody. Wiem, wiem są tacy, którzy twierdzą inaczej no bo skąd miałby wiedzieć bez porozumienia ze związkiem jakie ryby będą odpowiednie. Prawda jest taka, że jak już wcześniej pisałem ktoś policzył pieniążki i stwierdził, że nawet po odliczeniu kosztów utrzymania, zarybienia i tak zostanie sporo w kasie a nie tak jak do tej pory marne grosze za dzierżawę, która z resztą pod kątem prowadzenia gospodarki pozostawia sporo do życzenia. Oczywiście Wody Polskie będą musiały wziąść na siebie między innymi zarybienia bo taki obowiązek spoczywa na właścicielu ale cóż to za problem? Wystarczy zlecić operat rybacki a później ogłosić przetarg. Jak myślicie nie będzie chętnych ośrodków hodowlanych do startowania w przetargu? Ja myślę, że bez problemu. Dodatkowo nie potrzeba kredytować takich inwestycji bo zarybienia robi się na jesień a do tej pory zezwolenia na bieżący rok już dawno będą sprzedane. Dla przykładu podam jeszcze raz kwotę rocznej dzierżawy wszystkich obwodów w całym kraju dla PZW, to jedynie 5000000 zł. Podejrzewam, że jest to równowartość składek wpłacanych przez wędkarzy nie więcej niż dwóch okręgów PZW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dla nas jest ważne....nawet jutro zadzwonię do oddziału w Rzeszowie. Kiedy będziemy mogli łowić na obwodach Wisłok,Wsloki,Sanu. Wisły, w ramach jednej oplaty... kiedy się kończy dzierżawa albo kiedy wypowiedzą umowę pzw. To jest teraz zasadnicze pytanie... to jest w naszym interesie...kiedy????co dalej to życie pokaże... ważne że będzie jedna oplata za rze.tarn.prze. krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby można było sobie pojechać na Wisłok po robocie czasem na 2 godzinki. z rodziną na soline i zarzucić wieczorem, rano wędki...lub popływać łódka ze spiningiem.W lecie po robocie po sanie po brodzic. Na Nielisz za drapierznikiem jesienią pojechać...Na Rożnów, Wislę. Wiem mało pewnie takich jest wędkarzy ale są... powiem tak najgorzej ma Rzeszów bo jest po środku.... 100km solina 100 km Wisła 100 km Rożnów  100 km przemysl wszystko w zasięgu....a 6 okręgów!!!! Ale to tylko moje zdanie. Ale wyjdzie kwota 1400zl rze.prze.kro.tar.tarnob.nowy sącz.

Edytowane przez seba77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przychodzi koniec roku siadasz i planujesz. W tym roku wyskoczę na San, Solinę, Wilczą Wolę na Wisłok a i może wezmę dzieci i potrenujemy gdzieś w pobliżu ploteczki.

Bo niestety z czasem kiepsko. I zaczyna się coroczna kalkulacja. Tu jest porozumienie tam nie ma tu trzeba dopłacić. Czyli koleją jednodniówka ją trzeba zapłaci na poczcie, bo przelew elektroniczny jest nie mile widziany. Tu wolno tu nie wolno, tam trzeba tam nie trzeba. Z tej strony rzeki wolno z drugiej już nie teraz to jest jakiś obłęd. Dostaję gratis wody górskie choć pojęcia nie mam, gdzie się one znajdują i czy są zarybiane, bo to ciurek jakich mało, ale górski choć nie wiem, jak się załapał na to miano. 

Oczywiście szanuję dobrych gospodarzy, ale w ogólnym rozrachunku to mam wrażenie, że niektóre okręgi wiozą się na tych zapisach. A jak słyszę, dlaczego jest  brak porozumienia , że chcieli tyle a tyle z tz "głowę". Ludzie to kasa powinna iść za wędkarzem a nie wędkarz latać z pustymi portkami, żeby móc kija zamoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer34 napisał:

Lepiej przychodzi koniec roku siadasz i planujesz. W tym roku wyskoczę na San, Solinę, Wilczą Wolę na Wisłok a i może wezmę dzieci i potrenujemy gdzieś w pobliżu ploteczki.

Bo niestety z czasem kiepsko. I zaczyna się coroczna kalkulacja. Tu jest porozumienie tam nie ma tu trzeba dopłacić. Czyli koleją jednodniówka ją trzeba zapłaci na poczcie, bo przelew elektroniczny jest nie mile widziany. Tu wolno tu nie wolno, tam trzeba tam nie trzeba. Z tej strony rzeki wolno z drugiej już nie teraz to jest jakiś obłęd. Dostaję gratis wody górskie choć pojęcia nie mam, gdzie się one znajdują i czy są zarybiane,

No właśnie ja lubię małe rzeczki nizinne, których w moim okręgu nie ma za wiele ale w ościennych są, i właśnie siedzę i liczę czy pozostać w swoim macierzystym okręgu (Tarnów), i wyszło mi, że się trzeba przenieść do  okręgu Tarnobrzeg. Tam zapłacę 100 zł (członkowska) + 130 zł (wody ogólnodostępne) + 90 zł (porozumienie z Tarnowem tzw. rzeki) + 20 zł (porozumienie z Kielcami w ramach ściany wschodniej wody nizinne ogólnodostępne) = 340 zł i mam trzy okręgi Tarnów i Tarnobrzeg wody ogólnodostępne nizinne i górskie oraz wody nizinne Kielce. A jakbym jechał dalej np. w Lubelskie to za 20 zł mam znów wody nizinne ogólnodostępne. 

 

Jakbym chciał pozostać w Tarnowie i mieć te wody co wyżej to musiałbym zapłacić (100zł + 140 zł + 25 zł ekwiwalent dla koła + 75zl porozumienie z Tarnobrzegiem + 80 zł porozumienie z Kielcami (tu wtedy dochodzą dodatkowo wody górskie bez Mierzawy) = 420 zł.  80 zł nie leży na drodze. 

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć jakimi wodami dysponuje okręg tarnowski plus porozumienia to zapraszam na mapę, którą stworzyłem. 

https://tinyurl.com/45m4nekb

 

 

Edytowane przez geogps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle. Jak ktoś myśli, że za 250 zł będzie miał zezwolenie na wody w całej Polsce które będą rybne, odpowiednio chronione i zadbane to jest strasznie naiwny.

Albo te wody będą jeszcze gorsze niż są teraz, albo to będzie docelowo srogo kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elte napisał:

Ja powiem tylko tyle. Jak ktoś myśli, że za 250 zł będzie miał zezwolenie na wody w całej Polsce które będą rybne, odpowiednio chronione i zadbane to jest strasznie naiwny.

Albo te wody będą jeszcze gorsze niż są teraz, albo to będzie docelowo srogo kosztowało.

Powtórzę jeszcze raz. Uważam, że jest to możliwe. Do tej pory masa pieniędzy wędrowały do członków zarządów różnego szczebla. Wody Polskie mają swoją strukturę a wygenerowanie zysku nie będzie trudne co potwierdzają pilotażowe programy sprzedaży zezwoleń na pojedyncze obwody. Pisałem już o konkretnych kwotach. Dodatkowo co nie jest bez znaczenia, od strony politycznej, można zjednać sobie ogrom wyborców nie tracąc pieniędzy na kampanię. Tylko głupiec nie skorzystał by z takiej możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie możesz mieć rybniejszych wód w PL jak teraz co z tego że płacisz za kartę jak pieniądze są marnowane .

Wystarczy racjonalnie zarybic i pilnować przed klusolami .

5mln zł na zarybienia to wcale nie jest mało nawet w skali całego kraju .

Chyba że i na tym w dużym stopniu będą wałki kręcić .

Gorzej jak okaże się że w ośrodkach zarybiniowych jest tylko karp .

Prawda jest taka że najlepiej można połowić rodzime gatunki ma rzekach bo najmniej tam PZW wkłada swoje lapy.

Napewno nie będzie gorzej .

Ponadto wody polskie jako instytucja rządową ma napewno dostęp do pieniędzy  rządowych .

Może też napewno ubiegać się o jakieś dostaje unijne itp .

Pieniędze nie biorą się znikad ale możliwe że będą za to w jakims stopniu płacić wszyscy w podatkach nie tylko wędkarze .

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba chyba nie myślisz że oni chcą przejąć wody i:

 

- dbać o rzeki, ich renaturyzację, jakość wody - Wody Polskie dbają super nie wiesz tego, wystarczy wejść na ich fb..

-  zadbać o duży rybostan - przecież mamy tylę ryb że karmimy połowę populacji kormoranów w Europie..

- pilnować wody przed kłusownikami, drakońskie kary na poczet zarybiania..

 

I to wszystko dla nas, tanio i w ogóle to dla naszego szczęścia i zadowolenia!

 

Oni umieją dodawać, głównie dodawać i wiedzą ile na tym zarobią.. 

 

Tak wiem, jęcze jak stara baba ale nie ma we mnie krzty optymizmu patrząc na to co się wyrabia w tym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Nadejszła wiekopomna chwila” ....PZW i ich zaniedbane członki :D biorą sprawę w swoje ręce.

A co z odznakami, wieńcami zniżkami jak to przełkną....

A tak na serio to coś drgnęło, a dokąd nas ta wycieczka zaprowadzi to czas pokaże.

Na dzień dzisiejszy wracam do kalkulacji gdzie w tym roku się zakotwiczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Wody Polskie. Czyli wygląda na początek końca PZW :)

"Dzień dobry. Jednolita krajowa opłata dotyczy tylko obwodów, których rybackim użytkownikiem są Wody Polskie, ale ilość objętych tym rozporządzeniem obwodów będzie się sukcesywnie powiększać. W najbliższym czasie, w oparciu o posiadane dokumenty, kilkanaście dodatkowych obwodów zostanie udostępnionych wędkarzom. Rozpoczęto również negocjacje z innymi użytkownikami rybackimi, a po ich pozytywnym zakończeniu liczba obwodów może zamknąć się trzema cyframi. Wtedy „Nasze Łowiska” staną się autentycznym zezwoleniem krajowym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super! A co z wędkującymi przez tydzień w czasie urlopu w roku kalendarzowym? Też będą musieli płacić 250?

 

Tu macie wykaz wód za te 250 zł, pdf na samym dole. Jakoś nic nie przybywa...

https://krakow.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zezwolenie-nasze-lowiska

 

Jeszcze zatęsknimy za PZW....

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez tpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tpe napisał:

 

Super! A co z wędkującymi przez tydzień w czasie urlopu w roku kalendarzowym? Też będą musieli płacić 250?

 

Tu macie wykaz wód za te 250 zł, pdf na samym dole. Jakoś nic nie przybywa...

https://krakow.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zezwolenie-nasze-lowiska

 

Jeszcze zatęsknimy za PZW....

 

 

 

 

 

 

Pokończą się dzierżawy z PZW to wód przybędzie. Nie bądź pan raptus. Co do pierwszej części to teraz niby takie Eldorado dla " łowiących tylko na urlopie"? Ceny takie, że lepiej opłacić roczną składkę niż dwa tygodnie dziennymi. Bądź proszę troszkę merytoryczny. Biorąc pod uwagę np. Solinię gdzie turystów jest najwięcej to każdy ma albo maksymalnie trzy dni opłacone albo od razu całoroczną więc radzę poczekać jakie będą możliwości przy nowych zasadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.