Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, papltr said:

I do tej pory NIKT nie pływał oprócz jachtów po wodowaniu bez rozłożonych masztów a to już półtora miesiąca. Pracuję nad wodą to codziennie to obserwuje. To co piszesz o autostradach to jakiś czarny scenariusz, aż śmieszny. Nie wiem czy masz pojęcie jak płynie spalina 2km ale osobiście to już chyba wolę elektryka 50 lbs. Uważam również że takie wypowiedzi są ludzi bez pojęcia o żegludze śródlądowej która uwarunkowana jest przepisami tak jak na drogach publicznych dla samochodów. To jakby zabronić samochodom jeździć w obszarze zabudowanym i dopuścić tylko ruch rowerowy bo ktoś może przekroczyć 50km/h bo ma 2litry pod maską...

Osobiście myślę, że problem polega na tym, że o ile odsetek osób wsiadających za kierownicę bez prawa jazdy jest niewielki, to nad wodą z wynajmu np. skuterów wodnych korzysta całe mnóstwo osób bez pojęcia o przepisach żeglugi, które tak chętnie przywołujesz. Zwróć proszę uwagę, ile osób, na sygnał statku, macha do sternika, kapitana itd. myśląc, że są pozdrawiani. Wyobraźmy sobie zatem sytuację gdy na Solinie będzie można wynająć skuter wodny. Moim zdaniem WOPR nie będzie wyrabiał z interwencjami. Już teraz w sezonie mają całą masę zgłoszeń od "sterników" elektryków, którym zabrakło prądu. No skąd miał wiedzieć, że się akumulator wyczerpie. Dodatkowo te osoby pływają nazwijmy to, mocno  intuicyjnie więc gdyby wyposażyć ich w skutery..... Boże chroń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat który bardzo mnie interesuje. Osobiście mam łódkę wędkarską z silnikiem 25KM  . Dużo czasu w przeszłości spędziłem na tym zalewie i sądze , że największą bolączką Soliny jest brak miejsc do wodowania łodki z przyczepy . Mało kto wie ale przepisy zmieniły się jakieś 2 lata temu i obecnie można wodować z przyczep tylko w zbudowanych do tego celu slipach . Ile jest takich na Solinie ? Wyspa energetyk na dzień dzisiejszy o ile prom w tym nie przeszkadza ,  reszta prywatna z zakazem dojazdu. Pływać w ślizgu na tym akwenie po prostu nie wypada. Robiło by to wysokie fale ,  rekreacja by na tym ucierpiała . Ale z wyspy energetyk też ciężko dopłynąć na oddalone łowiska np. Rajskie. Fajnie gdyby była możliwość wspomagania się spaliną . Zapewniam , że jednostka ,  jak ktoś już wspomniał 2,5 KM potrafi robić więcej hałasu niz taka 25 na wolnych obrotach. Słusznie było by po prostu ograniczyć prędkość . Ewentualnie wybudować slipy  które udostępniły by dostęp do całego jeziora. A i jeszce jedna sprawa , na dzień dzisiejszy Myczkowce nie mają miejsca do zwodowania łodzi z przyczepy , jedyny dziki slip na czas remontu mostu jest zastawiony. Tu nikt nie pomyślał o wędkarzach którzy nawet na elektryku chcieli by popływać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jestem za zakazem jaki byl odnosnie uzywania spaliny , Solina to chyba " byl" jedynym zbiornikiem w Polsce ze strefa ciszy . Kiedys lowilem na lodce na slasku i 2 idiotow na skuterach krecacych baczki przez godzine 20m odemnie skutecznie potrafi zniszczyc wedkowanie. Ale co tam , sa zwolennicy spokoju i tacy co tego nie doceniaja. Wyobrazcie sobie echo odbijajace sie miedzy gorami , i fale z motorowek co chwile bo taki plynie w jednym kierunku i za 5- 10min wraca  . Juz teraz jak Policja albo wopr plywa trzeba bylo ponton wyciagac za kazdym razem z wody bo robili srogie fale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2.05.2022 at 14:44, sznajder1 said:

Witam,

Orientuje się ktoś czy można dojechać pod kapliczkę lub na stary cmentarz na Rajskim??

Z góry dzięki za odp

Dojazd do kapliczki zastawiony s labanem. Info od miejscowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popłynąłem ze znajomym pierwszy raz w tym roku na majowe szczupale i to okazał się strzał w dziesiątkę. Łącznie złowionych 10 szczupali i 1 sandacz, 3 szczupale spadły przy podbieraniu, około 6-7 odprowadziło przynętę i z 10 brań nie zaciętych bez powtórzenia. Łowiliśmy pół dnia, 3 ryby na blachę reszta na gumy, nawet te które miałem wystawione w dziale wędkarska giełda ponieważ dzisiaj u mnie miały swój debiut. Złowione ryby to przedział 40-80cm, wspaniała zabawa bo ciągle coś się działo. Oby następnym razem brały same 80-tki :D :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 26.04.2022 at 06:05, papltr said:

Ja osobiście jestem za tym, ewentualnie z jakimś ograniczeniem mocy. Dla nas wędkarzy oraz jachtów które często mają wbudowany silnik spalinowy, oczywiście to są słabe silniki. W powiecie Bieszczadzkim nie było i nie ma zakazu a i tak nikt nie pływał na spalinach i nie było problemów.. Wolałbym brać na ryby 5l benzyny niż akumulator na 65kg. Wielu jest przeciwników ale moim zdaniem większość z nich to po prostu ci co na wszystko narzekają, bo gdyby mieli silnik spalinowy to też byliby za. Mam silnik 9.9, płynie przy moim pontonie około 20km/h a spalanie to około 4-5 litry na cały dzień trolingu

 

Kiedyś na podrzeszowskim lipiu był zakaz wjazdu dla przyczep kampingowych. Wszyscy bywalcy-anty przyczepa.

Zniesiono zakaz.

Teraz ci sami wędkarze siedzą w przyczepach ?

 

Ciekawe jakby znow wprowadzić zakaz,  pewnie co 2 zrezygnowałby z wędkarstwa ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 30.05.2022 at 08:00, pompa123 said:

Jakie smaki kulek sprawdzają wam się na karpia na solinie? od Halibuta po truskawke , jak karpie zeruje to biora na wszysyko. Tutaj nie jest wazna przyneta ,a miejsce. Lowilem kiedys leszcze na suma jako zywiec. Nawet na robaki biale brania byly tych duzych karpi Zaden nie wyciagniety bo haczyki male i rozginalo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Tradycyjne zakończenie roku, sylwester na wodzie. Złowiony jeden szczupak, przyłów troci i jedna spadła, spadły 2 sandacze, 3 okonie wyjęte (27cm 29cm 35cm) oraz nie zacięte mocne branie. Oczywiście wyjazd jak najbardziej udany mimo mocnego wiatru i przez to ominiętych najlepszych miejscówek. :beer: Oby przyszły sezon był równie udany jak ten :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez papltr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papltr wielkie gratulacje, ładne wyniki jak na te trudne warunki. Masz dar.

Ja wczoraj z kolegą byłem na Zawoziu, jeden spad, trudno powiedzieć co to bylo. Woda bardzo mętna. Nam sezon sie nie udał, ale miło wyczytać źe komuś się udało.

Pozdrawiam wszystkich miłoŝników Soliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był czas na rozpoczęcie sezonu 2023. Wszystko zapowiadało się ok, temperatura w plusie, słaby wiatr, oficjalny szampan :D godzina płynięcia w odpowiednie miejsce, kilka rzutów i jest okoń 34cm, jest motywacja że będzie więcej i po chwili zaczep i złamała się wędka.. Szczęście w nieszczęściu, powrót do samochodu i przy odpowiedniej pogodzie w niedzielę poprawka. Sezon rozpoczęty rybą więc jest na plus :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem już nie dodawać postów pod swoimi postami ale dostałem miłe przypomnienie swoich zdjęć google. Fota z przed 4 lat oraz fotka z tej zimy :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś się orientuje gdzie na Solinie znajdują sie strefy tarlisk, ponieważ na stronie okręgu krosno znalazłem tylko taka wzmiankę i nic więcej. Napisałem wiadomość do okręgu i cisza chyba że to jest tajne jak większość w okręgu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez valdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.