Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, z moich obliczeń (bardzo ogólnych długość kajaka, kąt  nachylenia mniej więcej płyt) wynika, że od momentu powyższego zdjęcia poziom wody podniósł się 4,5 metra ;). Wybieram, się za jakiś czas stąd moje pytania. Jeśli ktoś ma aktualne foto (najlepiej wyspy skalistej) to chętnie bym zobaczył.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale woda cały czas schodzi, byłem w czwartek na rybach, w piątek też i było już widać różnicę, oraz byłem wczoraj to spadła z 10cm w pionie. Niestety nie miałem jak zrobić zdjęć to nie zdawałem relacji ale już ze 3 tygodnie i biała ryba, okonie i szczupaki świetnie współpracują :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszelkie informacje - szczególnie tą ze wskazania wodowskazu 417 - akurat bylem w tamtym roku praktycznie przy najniższym stanie wody i mogę sobie wyobrazić wygląd brzegu w tym momencie. Jest to dla mnie o tyle ważne że na początku czerwca z najlepszymi znajomymi planuję spędzać tam czas i grillować na wyspie + łowienie, które będzie wisienką na torcie. Ogólnie siedząc w robocie w lublinie już mnie nosi i jestem napalony jak dzika świnia na kartofle ;) pozdrawiam pomocnych w dyskusji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka, a kolor w każdej zatoce inny. Byłem wczoraj na łódce Polańczyk - Jawor - Teleśnica. Okolice promu na wyspę obstawione, woda czysta, podobnie Polańczyk - były tam jakieś mini zawody. Teleśnica - kawa z mlekiem, mimo to dużo wędkujących. Generalnie ciężko z miejscówkami z brzegu. Ryby też nie współpracowały, każdy narzekał. Koleś od którego braliśmy łódkę wymęczył jednego karpia na 43 cm za cały dzień. Nasza trójka za 4 godziny zaliczyła bolenia i dwa okonie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc - z wyliczeń wynika że na metr poziomu wody musi upłynąć 22mln m3 wody. Czyli dzisiaj ubyło prawie 15 cm ;) wszystko układa się w logiczną całość.

Wszystko byłoby prostsze gdyby wodowskaz był on-line, ale nigdzie nie znalazłem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie z grubsza jak w większości  na Solinie LIPA...mnie to nie dziwi....od dawna ,nie tak jak kol Papltr który napisał że nie umiem łowić bo to nie staw hodowlany tylko górski zbiornik zaporowy.i nie mam podejscia do ryb...na cóż może i nie mam i nie umiem ,kol,ale takich  jak ja jest duuuuuuuużo więcej....i Oni też nie są kumaci...?

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie lipa, dzisiaj byłem ze znajomym na spinning około 4 godziny, przeszliśmy dosyć dużo ale łowiliśmy tylko w sprawdzonych miejscach. Efektem były 4 szczupaki 41cm 45cm 59cm i 65cm, oprócz tego trzy się zerwały przy holu, trafił się też boleń około 70cm ale wypiął się przy brzegu, był również okoń około 20cm oraz sandaczyk około 35cm. Według mnie to dobry wynik jak na taki czas łowienia

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2016 at 20:32, halfdanTheBlack napisał:

 Nasza trójka za 4 godziny zaliczyła bolenia i dwa okonie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Kolego bolek jako przyłów, czy rybka złowiona celowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest w Solinie ale sum zrobił swoje.Łowie od 40 lat i przez ok. 33 lata było podobnie aż nastała era suma.  Ja dzisiaj 3 godz łowienia 3 szczupaki 41 do 45 cm jeden pogryziony przez suma ewidentne odciski tarki. zerwany ok. 60 cm boleń widziałem jak skacze i rzuciłem i jedno branie większej ryby z ok.2 m. głębokości. Ryba sądząc po sile ok. 1,5 km. dziwnie się zachowywała nie jak szczupak. chyba to był sandacz. Po 10 sekundach holu się wypięła. Wymiarowe szczupaki łowi się głównie w miejscach gdzie było zarybianie jesienią i na wiosnę. W przeszłości nieraz na jesień na jezioro wpuszczali 5 ton. Obecnie tylko 2 w zeszłym roku jeszcze mniej. pełno karłowatego szczupaka 35-40 cm. Pojebane operaty zniszczyły jezioro. dawniej zarybiali szczupakiem, sandaczem i karpiem i to wystarczyło. zarybianie sumem to wyrybianie jezior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, geo napisał:

Kolego bolek jako przyłów, czy rybka złowiona celowo?

Przyłów, choć nie do końca. Wobler typowo boleniowy i szybkie prowadzenie. W miejscu gdzie został złowiony spodziewaliśmy się jednak raczej szczupaka. Trzciny, mała płycizna i później stromy spadek. Zero oznak żerowania. Szukaliśmy od początku boleni ale tam gdzie było je widać nie mieliśmy brań. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tym razem w ramach urlopu  od początku czerwca na Solinie było lepiej,ładny szczupak się trafił  na trolla ,sandacz, z tym że mniej wędkowałem, a więcej testowałem nowy sprzęt ,ponton 310 cm,z silnikiem Osapian Haswing 55lbs,sprzęt sprawdził się znakomicie dawał radę nawet przy dużej fali i wietrze... na jednym 100ah aku przepłynełem z zatoki Teleśnickiej do Wołkowyji i z powrotem co uważam za bardzo dobry wynik..bez silnika z maximizerem  to na pewno by się nie udało...

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ORINOKO napisał:

Też mam osapiana 55 max. Gdyby padła Ci elektronika to już rozpracowałem całość (chodzi o maximizer). Naprawa kosztuje do 20 zł, a nie musisz wysyłać do serwisu za 100 zł.

O.K ale czy gwarancja nie przepadnie jak będę sam gmerał,nie jestem w tym mocny.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.