Skocz do zawartości

Zalew Tama w Żołyni


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wybrałem sie na tytejszy zbiornik w Żołyni. Rybka żerówała słabo ale pod wieczór udało mi sie wyciagnac ładna płoc na 32cm:) A tak pozatym to jeszcze sie trafił niewielki leszcz i niewymiarowy karpik. :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Był moze ktos ostatnio nad Tama w Żołyni Dolnej? Jak brania w takie upały? w jakim miejscu najlepiej powinny brac karpie w taki gorac? Czy lepiej jest spróbowac na otwartej wodzie czy w tej waskiej czesci zbiornika?

Edytowane przez damon159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem dzisiaj z wiferem nasze "treningowe" bajorko Tamę, cel jerkowanie ;) Nie było najgorzej, na sliderka uwiesił mi się całkiem grubiutki szczupaczek, wifer też zaliczył zębatego. Wniosek z tego taki że nie wszystkie rybki uciekły z tego bajorka po ostatniej powodzi :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj z wiferem nasze "treningowe" bajorko Tamę, cel jerkowanie ;) Nie było najgorzej, na sliderka uwiesił mi się całkiem grubiutki szczupaczek, wifer też zaliczył zębatego. Wniosek z tego taki że nie wszystkie rybki uciekły z tego bajorka po ostatniej powodzi :)

Ładna bestia. Krs jerkujesz castingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna bestia. Krs jerkujesz castingiem?

Nie, spiningiem St Croix`a. 2.10m, który nie do końca nadaje się do jerkowania bo jest za miękki ale myślę że już niedługo stanę się posiadaczem kija z pazurem, generalnie lubię dłubać w wodzie krótkimi kijaszkami :)

Fajny szczubeł, ile miał cm?

Żaden kolos, taki sobie grubiutki średniak, na fotce wygląda jakby miał z 80cm a oczywiście był mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tama w Żołyni to bardzo ładne bajorko, ale tylko ładne :),bo wszystko to co pływa w nim zjadane jest przez głodnych kroczkożerców uzbrojonych w kije bazarowe za 20zł i samochody z otwartym bagażnikiem i workiem w środku. Tu nie ma zasad, jak tylko zarybią tym małym mięsem to nieudacznicy ruszają nad wodę , niektórzy mają nawet "boczny trok" :Dz kukurydzą na haku , albo dwa takie:eek:, co do szczupaków to też odwiedzają Tamę "łowcy":D i "chłop żywemu nie przepuści..." . Tzw miesiorze:D. Jest małe grono miłośników Tamy zw Żołyni,ale nie dadzą rady, skoro nawet wśród działaczy są mięsiorze:D, taka mała patologia wędkarska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda na Tamie panuje patologia, ostatnio próbowałem dwóm rybakom zwrócić uwagę na to aby wypuścili szczupaczka, bezskutecznie.

Kolego @szuwarek, nie musisz wysyłać 3 postów na raz, można było swoje przemyślenia zamknąć w jednym poście. Oczywiście witamy na forum :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi coś się stać, jakieś nowe przepisy, bardziej zaostrzone, nie może być tak,że pseudo wędkarze rządzą się swoimi prawami. Dużo zależy od zarządu, który nic w temacie nie działa. Skoro nawet społecznicy zaliczają się do mięsiarzy, to jak tą biedną rybę zatrzymać w naszej tamie? To jest patologia, a ostatnio dochodzą słuchy,że ktoś wywiózł karpia 8kg, a wcześniej 7.5 i to były te ostatnie duże sztuki, może jeszcze jeden taki pływa. To się nazywa wędkarstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Zaglądnąłem dzisiaj na to bajorko za okonkiem. Efekt to odkryta sterta śmieci, rybek zero.

Widzę, że temat zaśmieconych zbiorników dotyczy również innych powiatów w naszym województwie. Myślę, że trzeba coś z tym szybko zrobić, aby po kolejnej zimie można było spokojnie zająć się łowieniem a nie zbieraniem śmieci. Może w każdym kole zgłosić wniosek o szybsze zorganizowanie pozimowego sprzątania brzegów na wodach objętych opieką? Przecież obowiązkiem każdego członka, jest między innymi: w myśl Statutu Związku pkt 5) "brać czynny udział w pracach Związku, w tym uczestniczyć w walnych zgromadzeniach koła"

Wystarczy takie prace nakazać każdemu, kto tylko może wziąć w nich udział i w kilkanaście osób można pozbierać masę śmieci, włącznie z segregacją opakowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za nawet gdy chodzi o wody z poza mojego koła! Ale to tylko rozwiązanie dorywcze coś jak "dać biedakowi wędkę to on złowi rybę..." Brak w naszym państewku odpowiedniej edukacji proekologicznej. I nie mówię tu o edukacji reżymowej vulgo szkolnej! Niestety większość rodziców edukację zleca instytucji państwowej i myśli, że problem rozwiązany. Prowadzone raz do roku "sprzątanie świata" to taka dorywcza akcja, w której dzieciaki widzą dzień wolny od szkoły niż problem z którym będą dzięki nam musiały się w przyszłości zmierzyć. Trzeba uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać, ALE NIC NA SIŁĘ (dotyczy dzieciaków), a w przypadku dorosłych osobników homo sapiens mając nadzieję, że tylko krowa nie zmienia swoich poglądów. W każdym bądź razie ro co my wypiepszamy w ten sposób nad rzekę, do lasu etc. prędzej czy później trafi na nasze, naszych dzieci i wnuków talerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Postanowiłem dzisiaj przeprosic sie z Tama z racji ogromnej liczby kompielowiczów nad Rajszula. Zmontowalem prosty zestaw żywcowy, mała płotka na kotwiczke i do wody.

Po pół godziny bombka podwode. Zaciąłem i poczułem dosyć duży opór. Zyłka nie wytrzymała i rybka z bąbka popłyneła. Mam nadzieje że rybka da sobie rade i uwolni sie z kotwiczki bo szkoda by było takiej ładnej rybki.:(:(:(:(:(:( Mógł byc to Sum albo duzy szczupak. Zwinałem sie do domu ale pod wieczór wróciłem z nowymi nadziejami na sukces. Wynik jeden szczupak 60cm:) Oczywiscie wrócił do wody.:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Urodziłem sie i wychowalem w Żołyni , niedaleko Tamy , jednak koleje życia rzucaja mną po świecie , Niemcy , Italia , znowu Niemcy , później Irlandia Północna i obecnie Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim niedaleko Afryki , wyspa Lanzarote , wszedzie troche łowie z mniejszymi lub większymi sukcesami .Moja wyprawa na ryby w Irlandii Północnej ,nad jezioro Clay Lake , zakonczyła sie wielkim sukcesem , w ciagu jednego dnia złowiłem ponad 40 szczupaków , najmniejszy ok 70 cm , najwiekszy 95 cm , woda przepiękna , bardzo czysta , można ja poprostu pic bezposrednio z jeziora, łowiłem na spławik , metoda pater-noster , na zestaw kotwic zakładałem filet z mrożonej makreli .( załączam kilka zdjęc) , ryby oczywiscie wróciły do wody , oprócz jednego biedaka , caly przelyk mial zamkniety zerwanymi zestawami i byl strasznie wychudzony , musialem skrócic jego męczarnie , był bez szans na przeżycie , w niedługim czasie wraz ze znajomymi wybierzemy sie troche powędkowac na oceanie , po wyprawie postaram sie zamiescic kilka zdjęć .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez andrzejzw7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

3h siedzenia i 2 karpie 37 i 39cm, ale jakże różne ryby, ponieważ jeden karp jest dziki (patrzcie na budowę) i różne sposoby ucieczki przy holowaniu. Ponadto miałem na haku konkretnego lina 2kg+ ale niestety po odjeździe na prawie zakręconym hamulcu zerwał karpiowy przypon, mam nadzieję że wypluje haczyk. Ryby wróciły do wody a pierwszy karp jest w siatce bo miałem problem z odhaczeniem i musiałem mu dać odetchnąć we wodzie przed wypuszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.