Skocz do zawartości

Okulary polaryzacyjne


bartek_ps

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zrezygnowałem z polaryzacyjnych okularów korekcyjnych na rzecz Cocoons Wide Line ML C422G. Są one specjalnie zaprojektowane do zakładania na zwykłe okulary korekcyjne. Zamówione tydzień temu w poniedziałek w UK dzisiaj już są u mnie. Przesyłka kosztowała mnie 0zł do tego 10% rabat, całość ok ~190 zł. U optyka za korekcyjne zapłaciłbym pewnie >400zł. Bardzo dobrze wykonane i co najważniejsze dobrze się przez nie patrzy w porównaniu do poprzednich nakładek które posiadałem kupionych za 30zł różnica jest wyraźna ;)

KRS napisz prosze, czy po dłuższym już okresie użytkowania jestes zadowolony z tych okularów, ponieważ też przymierzam się dokładnie do tych. Moje oprawki okularów korekcyjnych mają jakies 138mm szerokości, jak myślisz nie będzie za mały ten model, do tych moich oprawek [pytam, ponieważ producent podaje, że będą pasować do oprawek max 138mm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z nich zadowolony. Model Wide Line ML C422G jest przystosowany do większych oprawek, wydaje mi się że opis na stronie producenta jest nie do końca poprawny. Na stronie tego sklepu podane są inne dane, moim zdaniem poprawne (oprawki do 144mm):

Cocoons Wide Line Okulary-przeciwsloneczne : Wide Line Czarny/Szary C422G Polaryzacyjne : PL

Do zastosowań wędkarskich polecam żółte szkła, będą z pewnością bardziej uniwersalne dobre w dzień jak i pod wieczór, mam również żółte i z tych częściej korzystam, szczególnie widoczność plecionki fluo w tych szkłach jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
czy warto w nie inwestować

Na początek polecam ci okularki Dragona rozjaśniające. Przyzwoita cena, mam rozjaśniające, neutralne i przyciemnane. Sam kilka lat temu zainwestowałem w renomowane włoskiej firmy podobno niezniszczalne w tytanowych oprawkach i super szkłach i do dzisiaj żałuję. Bo za te pieniądze to co roku mógłbym wymieniać na nowe. A tak już mi się znudziły za te kilka lat i leżą w pudełku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie polecam okularów z LIw Lewant

Przynajmniej dla wędkarzy.

Źle zaprojektowane oprawki przez co wpada bardzo duża ilość światła tzw. lewego, które w niektórych momentach bardzo oślepia.

Polaryzacja nierówna na całej powierzchni.

Na plus materiał oprawek, naprawdę dobry i lekki.

Rozmawiałem z producentem i zgłaszałem uwagi, nawet dostałem gratisowe okulary.

Jak na razie nie poprawili nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Okulary Solano kupiłem w zeszłym roku u optyka w Rynku w Dębicy. Optyk jest na tej uliczce co sklep wędkarsko-zoologiczny Delfin, czyli równoległej do głównej ulicy miasta.

Dzisiaj będę w Rynku więc mogę zerknąć czy ma je nadal w ofercie.

Edytowane przez matwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary Solano kupiłem w zeszłym roku u optyka w Rynku w Dębicy.

Dzisiaj będę w Rynku więc mogę zerknąć czy ma je nadal w ofercie.

Z braku czasu nie wstąpiłem do środka ale przechodząc obok widziałem dwie gablotki z okularami Solano.

Nie jestem pewien ale zdaje mi się że napis Solano mignął mi również u optyka w C.H. Raj (Dębica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Okulary to bardzo ważny element wędkarskiego ekwipunku. A brodzenie bez nich to męka straszna. Kupiłem kilka dni temu (na szybcika) jakieś jaxony za 55zł i działają nawet dobrze. Przymierzałem się do Solano, bo opinie mają pozytywne, ale za szybko gubię okularki, więc kupuję tanie. Należy też zwrócić uwagę na to, że niby to tylko okulary przeciw-słoneczne, ale i takie mogą popsuć wzrok, więc może i warto zainwestować ciut więcej i kupić dobre, solidne z dobrymi szkłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.