Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Byłem ostatnio na Czarnej i zauważyłem że zostały wykopane kanały odprowadzające wodę z wyrobiska, może to jest powodem obniżenia stanu wody.

Druga sprawa to BOBRY.  Te stworzonka chyba są już na każdym łowisku i potrafią narobić każdemu wędkarzowi problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z tymi bobrami - potrafią narobić szkód, ale przy zbiorniku o położeniu i takiej charakterystyce jak ten, to te bobry musiały by mieć wielkość Fiata 126p ;), aby spowodować takie zmiany w poziomie wody. Tym razem to sprawka pracowników żwirowni, a właściwie ich pracodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do siedziby Okręgu - pani zapytała ,"czy to od wczoraj się dzieje ?"... - z tego co zrozumiałem, to mają dopiero się kontaktować z prezesem koła sędziszowskiego, aby stwierdzić "co się stało" - delikatnie zasugerowałem, że nie udało się tarło szczupaka, płoci, przepadnie także tarło leszcza - że o kondycji ryb, które mają ikrę a nie mogą się wytrzeć nie wspomnę...

Co prawda PZW dzierżawi zbiornik od Kruszgeo, ale ryby są PZW - ciekawe, czy za niszczenie ryb PZW także im zapłaci.

Fajnie się bawią za nasze pieniądze.

Edytowane przez Damian Ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie uzyskałem na miejscu od innego wędkarza wynika, że Kruszgeo zrobiło odpływ wody ponieważ przygotowują się do ponownego wydobycia w tym zbiorniku.

Ile taki stan rzeczy będzie miał miejsce oraz ile wody jeszcze spuszczą tego nie wiem.

W momencie kiedy ja tam byłem to znaczna cześć "bajorek" była połączona z głównym zbiornikiem i większość rybek zdążyła odpłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odwiedziłem  wczoraj to łowisko i musze przyznać że  był  to mu najgorszy wypad od nie pamiętam kiedy. Nie dość  że  brania słabe to te setki ludzi kąpiace  się i pływające  prawie po całym  zbiorniku. Trzeba było  uważać  żeby  kogo w łeb nie trzasnac przy zarzucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.