Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Łowisko mam praktycznie pod nosem ale rzadko tam zaglądam. Niemniej kilka razy w tym roku spróbowałem tam sił i nic. Ot choćby w weekend zaliczyłem tam nockę i na metodę dziabnął mi średni karaś i na tym koniec. A na trupka totalnie nic, choć coś jakimś cudem opucowało mi rybkę ale bez żadnych oznak brania. Nie wiem czy ja mam takiego pecha i trafiam na dni gdy kompletnie rybki nie żerują czy poprostu łowisko zostało wyczyszczone przez wyznawców mięsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem od Bożego ciala, czyli czwartek,piątek,sobota - straż rybacka przyjechala tylko w piątek wieczorem i objechali cały zbiornik. Moim zdaniem na długi weekend i jak gryza takie małe karpiki to powinni w każdy dzień wieczorem się pojawic.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy  wypad rodzinny i łowienie na łącznie 6 wędek zakończył się złowieniem 2 karpików jeden kroczek i jeden taki 2 kg  niestety skończył na patelni  nie ode mnie to zależało bo nie ja złowiłem :) , jak większość wie ja mam stosunek do ryb że trzeba wypuszczać rybki bo z wyliczeń wynika że za parę lat oprócz zbiorników no-kill i komercji nie będzie sensu siadać bo będzie zero brań  , po prostu jeśli związek wpuści 10 ton ryb karpi takich 0,5kg średnio to mamy 20tyś sztuk ryby z czego odpadnie te które nie przeżyją w pierwszym okresie czasu od zarybienia i zostanie z tego 16tyś sztuk to okręg ma chyba ludzi więcej  a więc rybostan robi się coraz mniejszy co chyba zauważyliście . Nie namawiam na całkowity C&R ale chociaż na 80% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za tym, by smakosze karpiego mięcha brali i jedli ile wlezie:D jest tego cała masa w każdym zbiorniku..ryje jak świnia czy dzik w dnie, to rybsko to degradacja każdej wody.. a zarybienia coroczne - karp:mad: po co? na co? a gdzie inne rybki? to po to płacę nie małe pieniądze co roku by z nich zarybiali  tym gównem???:mad: Chory kraj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hybel78 napisał:

.. a zarybienia coroczne - karp:mad: po co? na co? a gdzie inne rybki? to po to płacę nie małe pieniądze co roku by z nich zarybiali  tym gównem???:mad: Chory kraj..

Zgadzam się. Karp jest u nas jako szkodnik :mad:. Został sprowadzony bo tani w chowie i duże przyrosty masy i duża kasa. Dodam, że dawno temu naszą rybą narodową był szczupak dopóki PZW nie zaczęło odławiać na skalę masową :mad: ryb i zniszczyło nasze łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, emil napisał:

Co ty pierniczysz c&r dla każdego gatunku.Nie chciał byś ze za 6 lat te karpiki co sa na czarej wazyly ponad 10kg ?. I rosly wieksze i by ich bylo duzo 

To namów kogoś na 100% C&R , nie ma na to szans wgl na C&R na 80 % są wysokie szanse namówienia kogoś , co powinno być oczywiste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.