Skocz do zawartości

Wisła


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Ten na obcym terenie :) drugi koniec naszego okręgu. Wybrałem się na bolenie (tu są rekordowe), ale wczoraj wogóle nie żerowały więc przeróbka zestawu i gumy. A pierwszy raz w życiu widziałem takie żerowanie sumów, jak bolenie spławiały się w warkoczu kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze odcinek Sandomierz - Annopol, ale poznałem też ostatnio odcinek Połaniec - Baranów. Powiem tylko tyle że jak chodzi o sumy i bolenie (te ryby łowiłem) to przyrównał bym odcinek Połaniecki do Szwecji a Sandomierski do Polski. Tutaj jest tragicznie z rybami, większa część Wisły jest z roku na rok coraz bardziej zasypywana, jedyne co mnie tu jeszcze trzyma to brak czasu na szukanie nowych miejsc, dużo lepszy dojazd do Wisły (więcej miejsc dogodnych do zwodowania) a i chyba przyzwyczajenie. Ale powoli coraz częściej jadę w kierunku Połańca i tam mam lepsze efekty. Nie widzę problemu porównać te odcinki, zapraszam któregoś dnia to popływamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje komunikat o oczyszczającej się wodzie. Woda znów wędruje w górę. Kilka bolesławców dało się przechytrzyć. Największe pod 60.

Dziś jakiś grunciarz wyciągnął wielkiego węgorza. Walka była niesamowita na brzegu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mi się podobają, a nie jakieś "koksy" 80+:D A co z Węgorzem?

Piotrze bo bolki niektórych z "Sanu czy Wisłoka" podchodzą pod ruską teorię brzmiąca następująco-

Iż możliwe jest że ryba mierzona od głowy do ogona ma 50 cm, a od ogona do głowy 70 cm. Bo ponoć to tak samo jak przypadek że od poniedziałku do środy są dwa dni, a od środy do poniedziałku jest pięć dni.:D:D:D

Co do węgorza. Z daleka pod metr ale jakiś taki gruby! Poszedł do siatki więc może odpoczął i został wypuszczony:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szacun.Ja nic nie złowiłem.A kilka gum zaorałem w ciężkiej skibie;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nic nie łowi w Wisełce :( Geo pewnie na wakacjach ;) Ja dziś krótki popołudniowy wypadzik, jedno branko, 45 minut walki, płynąłem za nim 300m pod prąd, a gdy już był umęczony na metrowej wodzie poprostu się wypiął, nawet go nie widziałem :( Ale co tam, takie chwile będzie się w zimie wspominać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nic nie łowi w Wisełce :( Geo pewnie na wakacjach ;)

Spokojnie:) walczyliśmy z kolegą @Damianem Ł. z boleniami. Jeden trafił się całkiem niezły.

Za sumem popływam na tygodniu możliwe że w okolicach " ruskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj uderzam na Nockę Grunt,wątroba,żywiec,rosówki.Zamierzam tak do wschodu słońca posiedzieć,ważne że Komarzyc nie ma aż tyle co lata wstecz...;)Tyko ten wiatr mnie niepokoi bo zapowiada deszcz:(Może kilka godzinek wytrzyma.Jak co to napiszę jak i co się działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zbadałem kilka miejscówek w okolicy Szczucina w dół rzeki. Trochę wiatr utrudniał wędkowanie, rybki nie współpracowały. Rzucałem głównie za wąsem, ale bolenie też nie hasały. Na końcu znalazłem fajną rynnę przy opasce, trzeba będzie ją dokładniej zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wróciłem z nocnej zasiadki,przerwanej przez Deszcz!!!!Co przeżyłem zachowam dla siebie powiem tylko tyle że żerowanie wielgachnych Sumów na płytkiej wodzie z grzbietami nad wodą jak statki podwodne przyprawiały mnie o gęsią skórę:eek:A ich mlaskanie raczej Kłapanie to coś wspaniałego...Poza tym drobnica takie pod 50 cm.Na Rosówki i wątrobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zastosować odpowiedniej wielkości żywca, postawić pod powierzchnią w miejscu w którym żerowaly i chwileczkę zaczekać ;) Jakiej wielkości wątrobę zakładałeś na hak?? Łowiłeś z dna??

Ps. Mówiłem że w taką pogodę sumy będą miały gastro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.