Skocz do zawartości

Wisła


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Długie te bolasy były ? Jak po powodzi z tą rybą na Wiśle ?

Bolenie krótkie ok 50-60 cm.Z boleniami nigdy nie było źle na Wiśle. Gorzej jest z boleniowym pokarmem.Jest kompletny brak uklejki. Co za tym idzie bardzo trudno odnaleźć żerowiska.Bolki zaczęły żerować na innej rybie.Dziś widziałem ataki przy opaskach na małe kleniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z innymi rybkami na wiśle jak boleń????

No o nim to ci akurat kolego napisze :D.Nie ma za wiele ich w tym roku,ale jak znajdziesz watahę to idzie coś złowić.Kilka sztuk jesteś wstanie na dzień skusić.Porównując ostatnie sezony to ten jest średni pływają osobniki 40-60 cm. Mam nadzieje że nadpłyną rekiny bliżej jesieni.Sandaczy nie ma a jak są do 50 cm więc szkoda się uganiać za tą rybą.Sum okaże się w najbliższych tygodniach.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na królowej rzek spada bardzo szybko,dosyć czysta można co nie co złowić.Pozdrawiam wiśloholików;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......A nie napisałem o moich bolkach:D.Bolenie silne jak byki,są już dobrze wyżarte i niestety atakują przynęty ekspresowe bardzo,bardzo szybko prowadzone.Więc żelaza nadszedł czas.Ogólnie weekend udany.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze kilka dni i pewnie dostanę depresji.Kolejne opady,kolejne burze z ulewami.Jeszcze jedna woda nie zeszła a idzie następna!!!!! Woda na Wiśle mętna ,brudna,podniesiona nie dołowienia.Przynajmniej nie dla mnie i nie na spina.Ludzie zróbcie coś:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej miejscowości czy danym odcinku rzeki są różne wysokości tam.Więc wypowiem się na temat odcinka Szczucin-Rożniaty. Przy istniejącym stanie jedna tama może dwie będzie dostępne w okolicach Rożniaty- "ruski most".Reszta będzie 20-30 cm pod wodą.Jeśli w tym tempie woda będzie opadać około czwartku będzie można hasać po ostrogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego GEO za odpowiedz, co prawda miałem sie dziś sam pofatygować i ocenić stan i możliwość zasiadki na Wiśle ale zaniechałem i już wiem , że był to błąd. Jestem przygotowany do wyprawy od strony podkarpackiej Wisły okolice ujścia Trześniówki w górę Wisły. Słabo pamiętam dojazdy do tamtejszych ostróg a w szczególności do tych dwóch z możliwością bezpośredniego podjechania samochodem pod klatkę. Dostawałem się zawsze tam od strony Zalesia Gorzyckiego i później w górę rzeki. Podpowiedz jeszcze Kolego jak ma się sama woda ?, wolna od śmieci ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do "forumowiczów pływających".Dziś na Wiśle widziałem zielone kolibri na rejestracji RMI.... silnik szara kopuła.Odcinek w okolicach ostrówka.Godziny południowe.Czy to ktoś z forum? Jeśli tak to zanim coś napisze proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie jak wisła w okolicach Ostrówka?

Wisła dopiero co opadła,opada nadal.Woda powoli się klaruje.Na spina dopuszczalna na grunt jak najbardziej. Jesli chodzi o wszystkie plaże i główki na ostrówku już można się do nich dostać,choć wszystko mocno mokre i zabłocone. Dużo białej ryby krąży jeszcze w starorzeczu i przy brzegach. Ciężko powiedzieć jak z dojazdem czy pobliskie drogi i łąki są przejezdne po tych ostatnich opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy na podstawie porozumienia i zezwolenia z Tarnobrzega możemy łowić w Sandomierzu z główek poniżej mostu drogowego?

Nigdzie nie mogę trafić na ten temat- prosiłbym o szybką i treściwą odpowiedź jutro się wybieram, i nie wiem czy dzisiaj załatwiać zezwolenie czy opłacać dniówkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.