Skocz do zawartości

Rakszawa Brzeźnik


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Zamierzam się tam jutro przejechać i w końcu rozpocząć sezon wędkarski bo udało się zorganizować trochę czasu wolnego. mam pytanie czy był tam ktoś ostatnio ? czy można tam łowić( czy są stawy otwarte czy nie było jakiegoś zarybiania ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze krs. jeszcze można dojechać drogą która idzie obok cmentarza i stadionu włokniarz'a. Zaraz za Van Pur'em po prawej stronie jest taki sklep( o ile dobrze pamiętam pomarańczowy budynek) i przed tym sklepem kręcisz w prawo potem cały czas prosto i wjedziesz do lasu lekki luk w lewo i jesteś już nad stawami. poniżej mapka :) ( geodetą raczej nie będę)

ps. na tych stawach obowiązuje zakaz spiningu oraz rozpalania ognisk i zakaz kąpieli

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja zawsze siadam na 1 stawie. i łowie głównie na kukurydze i białego lub kulkę. z tym że najwięcej brań to kukurydza jeśli chodzi o karpie a właściwie karpiki 30-34. na białego to karasia złowiłem ( patrz wyżej) oraz płocie i małe okonie. a na kulkę ani rusz. czy biorą obecnie nie mam pojęcia. Byłem tam w zeszły czwartek to nikt nic nie złowił. Na temat 2 stawu nie pomogę ale z tego co słyszałem to także dużo tam jest drobnego karpia i złowili tam szczupaka na ok 80 cm.

ps zawsze siadam na 1 ze względu ze liczę na coś większego starszy staw. bo 2 staw to był nie dawno odmulany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsza wyprawa nad Brzeźnik była spowodowana podwyższonym stanem wody w Wisłoku. i przez zmianę planów Z szczupak-owania zrobiło się karpi-owanie. Godzina 6:30 przyjazd nikogo nie ma. Patrze wisi na drzewie jakaś kartka na której jest napisane: " Dnia 2 października o godzinie 8( o ile dobrze pamiętam) odbędzie się czyn wędkarski. Prosimy wędkarzy o przybycie z łopatami oraz szuflami. Liczymy na duże zainteresowanie." tak w skrócie. Organizuje to koło z Rakszawy "RAK" co tam będzie się działo nie mam pojęcia. Wracając do tematu wędkowania Kilku godzinna zasiadka, jedno delikatne branie na kuku i tyle. Zestawy podane tam gdzie siedziała ryba i było widać ta rybę także nad powierzchnią,ale bez efektów. Mimo to "głód" wędkarza zaspokojony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Był ktoś już na tych stawach w tym roku? Jeśli tak to mam pytanko, czy były jakieś efekty, bo bylem tam dziś zajżeć przejeżdżając i żadnego wędkarza. Kusi mnie, żeby wybrać się tam na wiekszego karpia, tylko zastanawiam się czy zasiadac na 1szym stawie, czy moze na trzecim, może mi ktoś podpowie, gdzie jest wieksza szansa na wiekszego miśka? PS: zarybiali coś tam wogóle jesienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja przyatakuje te stawki w czwartek, no i moze w piątek. Siadam na 1szym stawie w takim razie, bo i ja slyszałem, że najwieksze rybki w nim właśnie pływają.

A jesli chodzi o przynętę to przetestuję moje kuleczki, które kręciłem w zimie :), myslę że na kuku i makaron jeszcze za wcześnie, a moje śmierdziuszki może posmakują miśkom. Zdam relację co się działo, choc mysle, że w tak małym zbiorniku pewno nie wiele się większych rybek uchowało -no ale jesli sie nie spróbuję to sie nie dowiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na pierwszym od wjazdu (z wyspą) wysiedziałem tego roku już napewno ponad 100 godzin, i efektem był jeden niewymiarowy karpik. Na drugim ostatnie dni dużo więcej czasu "zmarnowane". Delikatne skubania i kilka małych okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jedynce siedziałem kilka razy w tym roku. Najlepsze brania były tam na wiosnę.. W tym roku jakoś bez rewelacji, ani na pierwszym z wyspą ani na tym następnym trochę większym.. Natomiast zeszłego roku udało mi się takiego karpika wyciągnąć :) miał on 63cm i około 4kg wagi

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.