Skocz do zawartości

Żwirownia w Rzeszowie przy ul. Kwiatkowskiego


mbetlej

Rekomendowane odpowiedzi

Gochu a przy mnie wstydziłeś się takie rybki łowić:D gratuluję ryby bo z tego zbiornika skusić bolka to nie lada wyczyn;) Mam pytanko, złapałeś go na tą wędeczke co testowałeś ją ze mną i Dzienciołem?

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj chwilkę na muchę, jednak ryby nie dopisały. Może dlatego, że wiał silny wiatr i na wodzie unosiła się skoszona trawa. Złapałem dwie wzdręgi jedna taka już ładna na około 20 cm a druga malutka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dla wędkarzy, zainteresowanych łowieniem z brzegu który obecnie jest brzegiem "prywatnym"

"W myśl nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, począwszy od 21 sierpnia łamanie prawa wodnego stanowiącego, że niedozwolone jest stawianie płotów w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu jeziora, zalewu czy rzeki jest wykroczeniem podlegającym karze grzywny, którą będą mogli nakładać strażnicy gminni. Zmiana ta ma na celu wyeliminowanie wszelkich utrudnień dostępu do linii brzegowej. / Patrz -„Straż gminna wlepi mandat za grodzenie brzegów jezior i zalewów" Dziennik Gazeta Prawna z dn.19.06.2012/"

źródło: Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z siedzibą w Opolu

Tylko teraz, nie wiadomo jak z kwestią dostępu do tych brzegów, bo właściciel może odmówić przejścia przez teren prywatny. No ale zawsze to jakiś krok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz, nie wiadomo jak z kwestią dostępu do tych brzegów, bo właściciel może odmówić przejścia przez teren prywatny. No ale zawsze to jakiś krok do przodu.

Może się mylę ale wydaje mi się, że tu jest inna sytuacja. Jak masz rzekę, zalew czy jezioro z wypływem to należą one do państwa wraz z linią brzegową, więc żadna działka prywatna nie możę dochodzić do samego brzegu. Natomiast tutaj teren prywatny, zdaje się, obejmuje również to, co pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

To sie nazywa polityka zarybieniowa, z jednego zbiornika odłowić(głęboka/czysta woda) i wrzucić do innego(płytkie bajorko), tęgie głowy mamy w rzeszowskim okr.PZW, nie ma co, z tego Kowalika to ichtiolog i gospodarz jak z koziej du..y trąbka. Za rok odłowią Zwięczycę i zawiozą kilkanaście sztuk na Lipie, i tak wkoło Macieju.

Edytowane przez tedi62
błąd gramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Tobie @tedi62 jak i pozostałym userom o naszym regulaminie. Pkt 2:

Zabronione jest umieszczanie materiałów o treści obraźliwej, wulgarnej, seksualnej, głoszącej poparcie dla przemocy i dyskryminacji, lub innej, naruszającej prawo.

Proszę nie zapominać że jest to forum publiczne, hamujmy swoje emocje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym wybrać się jutro nad żwirownie przy ul. Kwiatkowskiego. Nie wiem jednak jak dojechać nad zbiornik i czy w ogóle jest możliwość dojechania tam autem. Jeśli ktoś mógł dodać mapkę z zaznaczonym dojazdem byłbym wdzięczny.

P.S. Może ktoś jutro sie wybiera nad żwirownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jeździć na żwirownie w zwięczycy i nie zauważyłem żeby tam było więcej rybek po tym złodziejstwie, o przepraszam "zarybieniu". Kpiną jest to że płacimy składki, a ktoś dostaje np 20 tys za zarybienie i przenosi ryby z jednego zbiornika na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie odłowili, nie ma takiej opcji. A próbować zawsze warto, to że były odłowy i komuś nie udało sie połowić to nie zawsze główny wyznacznik co tam w wodzie jest :)

A co do Zwięczycy, to tam się wiele nie zmieniło, i tak jak kolega @kicek pisał tego nie idzie zauważyć, żeby było multum więcej ryb, bo prawdopodobnie wyłowiona została jakaś niewielka część i z tego co pamiętam (nie mam pewności) to mieli wpuścić te rybki na Zwięczyce i Lipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.