Skocz do zawartości

Sezon sandaczowy 2011


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i fanów mętnookiego.Jeszcze 2 dni i ruszy sezon sandaczowy.Będziemy mogli zapolować w majestacie prawa na tę rybkę.

Jak u was wyglądają plany na ten sezon,jeśli chodzi o te wspaniałą rybkę.Ja ten sezon poświecę na rzeki jeśli chodzi o tego drapieżnika.Wisła i Wisłoka.Wisła w tamtym roku nie była łaskawa ale rybka na koniec sezonu która zeszła mi przy brzegu naprawdę spowodowała ugięcie mych nóg.Poza tym bliska mi Wisłoka,na której już od miesiąca słyszę o podpinających się sandaczach na zestawach poświęconym innym rybkom.

Oczywiście przynętą nr 1 będzie kogut(kolegi rapali),coraz lepiej idzie mi opukiwanie rzeki kogutem co w przypadku Wisłoki nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam zazdroszczę!!!!

Ja to dopiero sezon zacznę 18czerwca nauka, studia, sesja!!

Doczekać się nie mogę wypróbowania kogutów kolegów Rapali i Zdzisława Czekały

Życzę połamania kija!!!

Pozdrawiam Michał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego roku nic nie planuję ,po prostu zdaję się na żywioł:D.Sezon rozpocznę tradycyjnie na Wilczej Woli a później to czas pokaże.Na pewno chciał bym jak najwięcej czasu poświęcić na poszukiwanie sandaczy a w szczególności wybrać się kilka razy na Solinę,ot tak trochę turystyki połączonej z wędkowaniem.Magia tego zbiornika przyciąga jak magnes a ogrom wody daje możliwość pływania i raczenia się wspaniałymi widokami przyrody.Tak na prawdę to jeszcze na Solinie nie wędkowałem z łodzi więc wyzwanie jest tym większe:).Może uda mi się znaleźć kogoś kto w miarę dobrze zna zbiornik (albo jego część) i posłuży radą i udzieli jakiś wskazówek na początek:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Wilczej choć pierwszy tydzień odpuszczę bo domyślam się co się tam będzie działo, mam 2 dni wolnego 6 i 7-ego więc w tych dniach popływam tam za sandaczem, a później standardowo dolny San i Wisła. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak największych Mętnookich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne rozpoczęcie sezonu dla mnie jeśli chodzi o tę rybę:(.Dziś parę godz.szukania po głębokich miejscówkach Wisłoki przyniosły jedynie niewymiarowego szczupłego.2 urwane koguty:o,pocieszające jest to że ukleje były atakowane więc jakiś drapieżnik działał.Jutro dalsze próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza tegoroczna ofiara koguta kolegi rapali na Wisłoce .Zanim uderzył w tym miejscu zostawiłem 2 inne mniejsze które naprawdę były przeznaczone dla okonia.:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Podczas połowu sandaczy (przyłowem może być szczupak) na żywca lub martwą jaki przypon z fluorocarbonu proponujecie. Ja dziś kupiłem fi .25mm o wytrzymałości 4,6kg ale chyba bedzie za słaby? Mam jeszcze fluorocarbon fi .50mm ale ten chyba jest za gróby? Jakie średnice proponujecie i wytrzymałość? Dzięki za odpowiedź z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.