Skocz do zawartości

Zalew Brzóza Królewska


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj z wiferem odwiedziliśmy to bajorko. Udało się nam przechytrzyć dwa szczupaczki. Wędkarz łowiący obok, złowił całkiem przyjemnego amura, hol był dość zabawny rybka zagrzebała się w zielskach i nie chciała wyjść z wody :))

Filmik z holu amura w dziale filmoteka:

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po tym całkiem ciekawym wypadzie, kiedy to stojąc we trzech koło siebie każdy w ciągu godziny wyciągnął, interesującą go rybkę, w poniedziałek pojechaliśmy z podobnymi nadziejami. Niestety jak się okazało z zalewu ubyło sporo wody. Szacunkowo w pionie ponad 50cm. co można średnio określić jako 1/3. Nie wiem co było przyczyną i za czyją decyzją, ale miejscowy przechodzący pijaczek wykrzykiwał: "...szczupaków nie ma bo wszystko poszło do rzyki..."

Niestety w tym roku nie był to pierwszy przypadek wypuszczenia tak dużej ilości wody z zalewu. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Najwyraźniej brzóziańskie szczubełki polubiły mój castingowy zestawik :D Udało się zahaczyć dwa całkiem ładne i odpasione szczupaczki 61cm i 63cm.

A Czarnenskie szczubelki to co ? Dlaczego szefostwo nie na zlocie ? A sprzet i funkcja zobowiazuje.:rolleyes:;):D;):D:):rolleyes::D:):rolleyes::rolleyes::D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wybrałem sie dzisiaj na ten zbiornik i przez godzinkę udało się tylko "przekonać" jednego małego szczupłego.Ale ciekawsze było to że podczas kontroli SSR stwierdzono u jednego "mięsiarza" z koła 10 w Rzeszowie szczupaczka około 40 cm którego schował w samochodzie:mad: i jakby nic dalej próbował swojego "hobby".Dobrze że ktoś to zobaczył i powiadomił SSR.Rybka jeszcze żyła:eek: i wróciła do wody, może przeżyje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na zalewie lodu już nie ma, porzucałem sobie dzisiaj chwilkę zestawem castingowym za okonkiem. Zestaw z ABU REVO nie do końca nadaje się do małych przynęt ale obrotówką nr 2 można dość spokojnie pomachać, szczególnie z wiatrem ;) Efektów nie było :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dziś rano odwiedziliśmy z @wiferem to nasze lokalne, nieszczęsne bajoro. Wędkarzy sporo, na wodzie trzy pływadła z "żywczarzami". Połowa zalewu makabrycznie zarośnięta, wygląda to naprawdę nieciekawie.

Efekt spaceru wokół zbiornika to dwa szczupaczki w tym jeden całkiem ładny, grubiutki 70cm, który przywalił z całym impetem w przynętę, piękne branie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem miesiąc temu od rana do wieczora i ani jednego drgnięcia. Miejscowi mówią że w ubiegłym roku powódź rozdarła zaporę a zarybione nie było.

Zarybienie było. Mam nadzieję że jesienią będzie ponowne. Jak wszędzie zdarzają się dni lepsze i gorsze. Wpuszczono w tym roku karpia, trochę szczupaka a także węgorza. Co do tego ostatniego to powinien być już dość dorodny, bo zarybia się nim od paru lat. Dziwne że jakoś nie słychać żeby komuś poskubał żywca. A amatorów tej metody na tej wodzie nie brakuje. Bańki kołyszą się na wodzie przez całe doby. No i już wielu zapomniało że zgodnie z regulaminem i ustawą, żywców nie wolno przywozić nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Na otwarcie zębatego sezonu odwiedziłem z wiferem to nasze bajoro. Miałem nadzieję że jeszcze nie zakwitło. Niestety na większości zalewu zielono, rok wcześniej o tej porze dało się spokojnie połowić z pontonu. Kilka godzin machania i zero uderzeń poza kilkoma odprowadzeniami Slidera. W pewnym momencie o mało nie wypadłem z pontonu widząc jak jakaś kobita płucze brudy w zalewie :eek: To jest właśnie nasza lokalna rzeczywistość, średniowiecze, szkoda słów, co ciekawe nieopodal ludzie zażywali kąpieli :D

Z pozytywnych rzeczy to udane testy prototypowego kija castingowego z nowej pracowni rodbuilderskiej ;) Ale o tym może w innym wątku już niebawem :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie o mało nie wypadłem z pontonu widząc jak jakaś kobita płucze brudy w zalewie :eek: To jest właśnie nasza lokalna rzeczywistość, średniowiecze, szkoda słów

Drogi kolego krs zła interpretacja.Babeczka zawzięcie sadzi ryż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja wygląda nieciekawie. Na 70% powierzchni zielsko. Z tego co wiem to w tamtym roku były wykonane jakieś prace polegające na wycięciu trzcin wokół zalewu. Zbiornik ten wymaga jednak gruntownego remontu i bez poważniejszych inwestycji się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.