Skocz do zawartości

Zalew Brzóza Królewska


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka zdjęć z dzisiaj, wody więcej niż na zdjęciach sprzed kilku dni, bajoro jak widać to kaczy dołek, bagienko, nie przeszkadza to jednak kąpiącym się ;) Gmina robi co może aby ten teren wyglądał jak 20 lat temu, mam nadzieję że się to w końcu uda, oby tylko determinacji nie zabrakło.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U nas to normalne ...Jak chce się coś zrobić i jeszcze jest kasa to zawsze się coś lub ktoś znajdzie przeciwny ...Mam nadzieję że inwestycja ruszy.... Szkoda tylko że spuścili już cześć wody nie mając całkowitej decyzji.Mam nadzieję że nikłej ilości ryb to nie przeszkodzi.....Życzę powodzenia bo akurat lubię ten zbiornik a i miejsce się znajdzie dla kąpiących i łowiących...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem dzisiaj zalew w Brzózie ze spinningiem. Okazało się, że w koło zalewu nie ma już przejścia. Prywatny właściciel zagrodził połowę brzegu od strony lasu. Zrobił to na tyle skutecznie, że nie ma szans przejść suchą nogą.

Czy to jest wogóle możliwe aby wędkarz nie miał dostępu do wody PZW? Zawsze myślałem, że nie można tak zrobić, że przynajmniej kawałek brzegu powinno zostać z dostępem do wody. Widocznie się myliłem :(

Kilka małych zbiorników w okolicy i za chwilę pewnie zagrodzą wszystko, masakra co za kraj :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @zibbi swoim wpisem zainspirował mnie do wyjazdu nad to nasze podleżajskie łowisko, bardziej żeby się dotlenić niż cokolwiek złowić, ale tu niespodzianka trafiła się ryba (wypuszczona!!) - szczupak na oko dobre 40cm, czyli nie jest źle, ryba w wodzie jest ;) Króluje jak zwykle o tej porze oku żywiec, jako jedynie słuszna metoda, C&R i te sprawy też są zapewne w modzie, jak wszędzie dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w koło zalewu nie ma już przejścia. Prywatny właściciel zagrodził połowę brzegu od strony lasu. Zrobił to na tyle skutecznie, że nie ma szans przejść suchą nogą.

Należy napisać do PUMiUW i zgłosić ten fakt. Potem trochę się ponaciągać i sprawa będzie załatwiona

Czy to jest wogóle możliwe aby wędkarz nie miał dostępu do wody PZW?

To nie są wody PZW tylko ogólnonarodowe. PZW jest okresowym użytkownikiem rybackim (jak nie wygra przetargu to tego typu użytkowanie będzie przekazane komu innemu. To tak dla formalności.

za chwilę pewnie zagrodzą wszystko, masakra co za kraj

Ten kraj to nasza ojczyzna. Tworzymy go wszyscy. Zmieniamy też. (sorki ze tak patetycznie ale wkurza mnie takie narzekanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na najbliższej sesji radni Gminy Leżajsk podejmą uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej woj. Podkarpackiemu na konserwację zalewu

http://api.esesja.pl/zalaczniki/6698/pu_roa0006482016_n_65564.pdf

Może w końcu coś z tego remontu wyjdzie bo szkoda tego zbiorniczka, w latach 80tych było to naprawdę ciekawe miejsce na odpoczynek z fajnymi rybami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko wskazuje na to że w tym roku zostanie odmulone to bajorko, jak  może niektórzy z Was pamiętają Zalew w Brzózie to miejsce I Zlotu PSW (LSW), dlatego też trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji ;)

http://lezajsk.naszemiasto.pl/artykul/jeszcze-w-tym-roku-zostanie-odmulony-zalew-w-brzozie,3815794,art,t,id,tm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i wszystko na to wskazuje że nie uda się odmulić zalewu w tym roku,  ogłoszono nowy przetarg na tą inwestycję, może na forum są chętni do podjęcia się tego zadania ? ;)

http://www.pzmiuw.pl/index.php/wszystkie-przetargi/10013-konserwacja-zbiornika-wodnego-w-miejscowoci-brzoza-krolewska-na-potoku-tarlaka-w-km-6495-6930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Samorząd ma w budżecie na takie zadania określone środki, zrozumiałe ze nie wybierze oferty na którą go nie stać, nie może też dla własnego widzimisię odrzucać ofert które spełniają warunki określone w przetargu, obowiązuje go ustawa o zamówieniach publicznych, to nie firma prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba coś ruszyło z odmulaniem, przejeżdzałem dzisiar rowerkiem i wody coraz mniej, w poniedziałek spytam lokalnym magistracie czy to efekt prac, ciekawe kiedy odłowy ryb, trzeba też zapytać w związku czy coś wie na temat odmulania tego bajora i jakie działania podejmnie w związku z tym? Może ktoś zna plany odnośnie harmonogramu odmulania niech się nimi podzieli, fotoreportarz z odłowów wypadało by zrobić, jestem ciekawy co tam jeszcze zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.