Skocz do zawartości

Zalew Brzóza Królewska


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdziwieniem zauważyłem że do tej pory nikt nie wspomniał o tym zalewie. Fakt- zarośnięty. Ale parę dni temu niektórzy mieli całkiem niezłe efekty (karpie i amury) i pewnie były to ostatnie takie połowy bo jak już zapewne poczytaliście jacyś mądrzy młodzieńcy zdewastowali tamę. Może naoglądali się za dużo filmów a może była to robota przemyślana. Na razie nikt się do czynu nie przyznaje a relacje miejscowych są sprzeczne. Osoby (prawne) odpowiedzialne, jakoś wiele problemem się nie przejmują a to również daje do myślenia. Może w tym miejscu planuje się TESCO? tam też można dostać ciekawe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to żadna "nasza" budowla wodna nie jest zabezpieczona dostatecznie przed chuliganami.

Sami to zapewne znacie: stoją znaki drogowe latami i nagle ... poukręcane, wyrwane, zniszczone...

Osobiśie nie wierzę, że ktoąś tego nie widział. Wysłałem Ci na pocztę prośbę o zdjęcie IMG_0028 w dużej rozdzielczości, wydrukuję je i dam na Pollicję. Powoli dojdą do tego kto na nim jest i co wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nam osądzać. Co się stało to się nie odstanie. Możemy natomiast uświadomić szkody jakie powstają na skutek nieprzemyślanych decyzji często podejmowanych z pozycji mikro. Konsekwencje tego ponosimy my wszyscy i nie tylko wędkarze. Również mieszkańcy, którzy stracą ewentualne przychody z turystów a także sami letnicy korzystający z zalewu jako sposobu na rekreację. Po kilku gorących dniach padłe żyjątka wystarczająco zasmrodzą wodę na tyle, że tylko "odważni" zdecydują się tam wejść. Zyski natomiast mogą z tego mieć lekarze i aptekarze, bo kto wie co się teraz w tej wodzie zalęgnie.

W każdym razie zostałem upoważniony ogłosić, że od dzisiaj przestał obowiązywać zakaz wędkowania.

Woda podobno już przybrała normalny poziom. Tylko czy warto tam teraz jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś będąc na zakupach w znanym wszystkim Auchanie udałem się do kącika z prasą. Pierwszą gazetą która wpadła mi w ręce był Wędkarski Świat. Dążąc do sedna sprawy na jednej ze stron był opis właśnie łowiska Brzóza Królewska :) Opisane jako świetne łowisko dla spinningistów wczesną jesienią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten opis był umieszczony w samym środku numeru w katalogu łowisk? Ostatnio pojawiały się tam recenzje Mateusza Pożogi(chyba tak się nazywa) różnych łowisk w okolicach Rzeszowa. Na pewno były stawy Trzciana tzw Dyndy, Strug, Wisłok w Terliczce, chyba Lipie, dokładnie nie wiem co, bo przestałem kupować Wędkarski Świat. Szczerze powiedziawszy to wg mnie te opisy były dość przeciętne, ale w sumie nie spodziewałem się niczego lepszego po 16-latku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez widziałem ten artykuł ale Krzychu co w tym nie legalnego ze opisują łowiska ? chyba ze masz na myśli skopiowanie tego na forum ? jak zakupie to postaram się zeskanować i wrzucić.

Tak skopiowanie tego na forum , sam opis łowiska jest jak najbardziej legalny :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak właśnie myślałem :) ale jeśli umieścimy źródło skąd jest ten artykuł to chyba będzie legalnie chociaż do końca nie jestem pewien :) postaram się jutro kupić i wstawić jeśli skaner nie odmówi mi posłuszeństwa ;) a jak z rybkami ostatnio na Brzózie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten opis był umieszczony w samym środku numeru w katalogu łowisk? Ostatnio pojawiały się tam recenzje Mateusza Pożogi(chyba tak się nazywa) różnych łowisk w okolicach Rzeszowa. Na pewno były stawy Trzciana tzw Dyndy, Strug, Wisłok w Terliczce, chyba Lipie, dokładnie nie wiem co, bo przestałem kupować Wędkarski Świat. Szczerze powiedziawszy to wg mnie te opisy były dość przeciętne, ale w sumie nie spodziewałem się niczego lepszego po 16-latku.

Nie Pożogi a Porady i chłopak ma już pewno z 18 lat. Reszta się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew w Brzózie to ładna i ciekawa woda więc nic dziwnego że ktoś o tym napisał. Szkoda tylko że tak zaniedbana. Nie czytałem tego artykułu ale myślę że spóźniony o dobrą dekadę bo obecnie są tam tylko małże i raki. Jeżeli nie ma plagiatu to nie widzę w tym żadnej sensacji. Opisy tego zbiornika na przełomie lat już kilka razy gościły w prasie nie tylko wędkarskiej. Kiedyś np. czytałem o Brzózie w Kurierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do ryb dorzuciłbym bym jeszcze pstrąga potokowego- ci co byli na pierwszym zlocie wiedzą o co chodzi:) Dla mnie jedyną wiarygodną informacją jest mapka. No może gdybym zobaczył fotki autora z kilkoma co najmniej przyzwoitymi drapieżnikami to miałbym pewność,że przepracował on tam kilkanaście godzin, albo dni. Przecież przy opisie każdego łowiska można napisać,że na szczupaki warto polować jesienią. Ot kilka uniwersalnych ogólników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zagląda na stronę Klubu, to wie że teksty do WŚ

pisze nasz Kolega z GP Mateusz Porada, a część prezentuje tez na naszej stornie.

http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/20945/60/wislok_w_czudcu

*

Oczywiście WŚ dodaje mapkę i ikony przynęt. Mateusz nosi się z zamiarem wydania w formie książkowej tych opisów, jestem mocno zaangażowany w przekonanie Biura ZO by mu w tym pomóc. Powstałby w ten sposób katalog łowisk Okręgu PZW Rzeszów. Biuro dysponuje dodatkowo namiarami GPS na każdy zbiornik, prowadzone (były) są rozmowy nt. wydania mapy łowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W każdej bajce jest trochę prawdy. Być może pływa tam jeszcze jakiś metrowy szczupak, może jest tam też i jakiś sum. Co jakiś czas daje się słyszeć że ktoś wyciągnął jakąś dużą rybę. Są to jednak pojedyncze przypadki. No bo czego można się spodziewać po wodzie gdzie 2m głębokości to raczej po dodaniu 0,5m mułu. Wiosną i latem ciężko o kawałek czystej wody. Wszystko zarośnięte rogatkiem moczarką itp zielskiem. Dla ryb nie były by to złe warunki (karp,lin, karaś) ale jak każda nasza woda podobnie i Brzóza ma swoich stałych bywalców przesiadujących tam 24h na dobę którzy skutecznie wyczyszczą wszystko co żyje. Tym bardziej, że na tej coraz płytszej wodzie pojawia się coraz więcej łódek z wędkarzami. Tam po prostu przydał by się prawdziwy remont zbiornika , zakaz połowu z łódek i na żywca. Wtedy można by pisać o rybnej i atrakcyjnej wodzie.

Papier jednak wszystko przyjmie. Jak ktoś lubi pisać to nawet z obecnego Stojadła może zrobić atrakcję na miarę kraju. A czemu nie w końcu kryje w sobie sporo historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W drodze na zbiorniczek w Brzózie Stadnickiej zatrzymałem sie w B. Królewskiej aby zrobić kilka fotek. Lód jeszcze trzyma, nie ma szans na łowienie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na ostatniej sesji Rady Gminy 30 marca zapadła wreszcie decyzja o remoncie zbiornika w Brzózie Królewskiej. Gmina przeznaczyła na ten cel uwaga - 1 mln! Podobno jest już wykonawca tego remontu. Ma być m.in wykonana przepławka oraz powiększenie całego zbiornika o mokradła przylegające od strony lasu. Do tego planowane jest wykonanie całego zaplecza turystycznego i oznakowanie ścieżek turystycznych. Wreszcie ktoś w gminie zauważył jak można zarobić na turystyce.

Na czas remontu wszelkie wodne stworzenia będą przeniesione do stawów w okolicy Zerwanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej sesji Rady Gminy 30 marca zapadła wreszcie decyzja o remoncie zbiornika w Brzózie Królewskiej. Gmina przeznaczyła na ten cel uwaga - 1 mln! Podobno jest już wykonawca tego remontu. Ma być m.in wykonana przepławka oraz powiększenie całego zbiornika o mokradła przylegające od strony lasu. Do tego planowane jest wykonanie całego zaplecza turystycznego i oznakowanie ścieżek turystycznych. Wreszcie ktoś w gminie zauważył jak można zarobić na turystyce.

Na czas remontu wszelkie wodne stworzenia będą przeniesione do stawów w okolicy Zerwanki

To oczywiście żart 1 kwietniowy. Tym co się z tego pośmiali gratuluję poczucia humoru. Jeżeli ktoś poczuł się urażony - przykro mi , nie było to w zamiarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przejeżdzając koło zbiornika nakręciłem filmik, dwóch panów na pontonie pobierało próbki, mułu/wody ? nie wiem. Może z was ktoś wie w jakim celu ? Będą poglębiać to bajoro czy jak :D ?

A może Radni i wójt wzięli "na serio" żart Wifer-a??? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.