Skocz do zawartości

Jezioro Tarnobrzeskie


opelot

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jak wszystkim wiadomo (a może i nie) priorytet ma zbiornik Machowski

Nie wiem dlaczego zbiornik Machowski:confused: ( podobo od niedawna oficjalna nazwa Zalew Tarnobrzeski). Z tego co mi wiadowmo to jeszcze nie jest załatwiona sprawa własności zbiornika . Do tej pory były to tereny ( i chyba dalej są) Kopalni Siarki Machów. Świadczyć miały o tym resztki taśmociągów i byłych linini zasialjących,. Niecheć przekazania tego komu kolwiek :rolleyes:jest zrozumiała - ostatni obiekt po kopalni Machów po rekultywacji - przekarzemy:( .... nie istniejemy (dyrekcja, prezesi, sekretarki ...). Więc trudno tu posądzać PZW o jakiś "sponsoring" skoro wody nie są ich.

A będzie (już jest) to ciekawy akwen przy jego głębokościach - dochodziły plotki, że na kanale wylotowym sumy po 20 kg "pozyskiwano":eek:. Zalewanie zbiornika trwało kilka lat. Plany zagospodarowania zbiornika są ciekawe. Mankamentem jest brak mozliwości uprawiania sportów motoro - wodnych. Ale w niedalekiej przyszłości może wyrośnie konkurencja dla Soliny.:P

Ale może coś więcej infomacji "zapodadzą" koledzy z okolic Tarnobrzega :) A mam do tego miejsca sentymen bo śp. teść sztygarowała tam kupe lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Więc trudno tu posądzać PZW o jakiś "sponsoring" skoro wody nie są ich.

A będzie (już jest) to ciekawy akwen przy jego głębokościach - dochodziły plotki, że na kanale wylotowym sumy po 20 kg "pozyskiwano".

...nie tylko sumy ale także , szczupaki i sandacze;).Skądś się tam wzięły,same nie przetruptały przez wisłostradę:D.Ale to już temat na inny wątek.Trzeba by założyć nowy temat "Zalew Tarnobrzeski";)

Ale może coś więcej infomacji "zapodadzą" koledzy z okolic Tarnobrzega

No cóż,koledzy z Tarnobrzega jakoś nie chętnie mówią o swoich łowiskach,patrząc nawet na dział Łowiska Podkarpackie to niewiele tam ich jest;).Wolą Wilczą...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie tylko sumy ale także , szczupaki i sandacze;).

@rapala - ptaszki ... przyniosly:), a tak na poważnie, też ptaszki przyniosły:) i woda naszej królowej rzek WISŁY. Zalewanie zbiornika trwało ładne kilka lat. Nie chce operować datami, ale 5 - 7. Zalewanie było robione tylko w okresach, kiedy woda z Wisły miała własciwą klasę czystości i odpowiedni poziom aby wpłynąc w kanał. Zima , wiosna odada, bo niskim poziom wody, latem powodzie a potem "kawa" i "tak to se trwało". Dowodem czystości wody są opinie płetwonurków, którzy klasyfikuja tą wodę na jednych z czołowych miejsc w Polsce.

Wg. mojej opinii patrząc na plan zagospodarowania m. Tarnobrzega ciężka tam będzie dola wędkarzy jak będzie ten zalw udostepniony dla PZW. Wszędzie, albo prywatne pojedyńcze działki - odzyskane po zaprzestaniu działalności kopalni, albo kupione hektary przez "inwestorów" np. południowy brzeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs,może przenieś ten temat do wątku Łowiska komercyjne,ponieważ jak na razie nie jest to woda PZW.;)

Słuszna uwaga, zmieniłem przy okazji nazwę działu :)

Woda w zalewie faktycznie czysta, ryby dziwnie oswojone w niej pływają, czyżby to wpływ siarki z byłej kopalni ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy i kiedy zalew będzie udostępniony do wędkowania.

Miałem okazję na ten temat rozmawiać z prezesem tamtejszego okręgu na początku roku.

Mówił że bardzo małe szanse ,że być może ostatni kwartał tego roku...i miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Co do uwarunkowań prawnych i przejęcia zalewu nie wiem nic.Strażnicy mówili że jesccze nic nie wiadomo, jeśli chodzi o ryby to znam niestety ludzi łowiących tam na dziko i łowili w cieplejszych miesiącach fajne jazie około 60cm i duuuże szczupaki.Zostały zorganizowane zawody wewnętrzne PZW i padł grubo ponad metrowy szczupak oraz wiele zblizonych do metra.Tak przynajmniej słyszałem.Ciekawostka; facet wyszedł z pieskiem nad zalew rzucał mu patyk do wody piesek aportował do czasu aż zrobiło się zawirowanie w wodzie i pieska wcieło.Z relacji naocznych świadków.Pozdrawiam :) Obok Tarnobrzega była jeszcze jedna kopalnia siarki a mianowicie w piasecznie , jest to zalew niewiele mniejszy od machowskiego a ryb nie brakuje,gdyż kopalnia zalana daaawno temu,niby to teren kopalni i nie wolno łowić ale łowi wielu, najlepiej z pontonu bądz łodzi.Wielkie szczupaki sandacze i sumy oraz fajne garbusy.Niedaleko tego jest dawna kopalnia piasku w Świniarach, raczej z czegoś pływającego bo brzegi zarośnięte.Woda piekielnie czysta dużo duych szczupaków karpi i amurów ostatnio byłem z kolega i mieliśmy wyjścia dużych garbusów jeden był ogromny musiałem usiąść jak go zobaczyłem.Mam kolegów którzy tam nurkują widzieli suma ponad 2 metry kilka razy, zbiornik nie jest ogromny ale dość głeboki max 10 metrów średnio 4-6.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaseczno fajne bylo kilka lat temu ,bylem tam kilka razy super widoki,piekna głeboka woda,klimatyczne łowisko,ładne okonie,bardzo czepliwa woda, a pod sporo zaczepów.Piaseczno przeszło przebudowe brzegów ,teraz krajobraz ksieżycowy.Byłem też obok Piaseczna na łowisku zwanym " Kanada:)" nazwa od pobliskiego wysypiska śmieci ,gdzie można wszystko znalezc:D.Ryby piekne,ale tam juz niebylem kilka lat.

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Piasecznie też dawno nie łowiłem, choć pochodzę z Koprzywnicy - 5 km od tego jeziorka. Słyszałem tylko, że ładne okonie tam z lodu łowią. Ogólnie tam jest zakaz połowu, ale nikt tego nie pilnuje. Według mnie to dość niebezpieczne jeziorko do łowienia z lodu ze względu na podwodne źródliska. A kolega Kajtelek wspomniał o tzw. "Kanadzie" - ten zbiornik to już rzeczywiście wspomnienie, z pobliskiego zaniedbanego wysypiska powstały podziemne przesiąki i niestety po jeziorze :( Mieszkam teraz w Tarnobrzegu i nikt nic nawet nie wspomina o udostępnieniu Jeziora Tarnobrzeskiego dla wędkarzy, z tego co słyszę kwitnie tam tylko kłusownictwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niedaleko tego jest dawna kopalnia piasku w Świniarach, raczej z czegoś pływającego bo brzegi zarośnięte.Woda piekielnie czysta dużo dużych szczupaków karpi i amurów ostatnio byłem z kolega i mieliśmy wyjścia dużych garbusów jeden był ogromny musiałem usiąść jak go zobaczyłem.Mam kolegów którzy tam nurkują widzieli suma ponad 2 metry kilka razy, zbiornik nie jest ogromny ale dość głęboki max 10 metrów średnio 4-6.Pozdrawiam

Grunwald, pływałeś tam w zeszłym roku? Jak wyniki? My z Łobosem tamten rok odpuściliśmy po 3 wypadach z kilku względów ale najważniejszym był brak ryb i panoszące się kłusownictwo... efekt 3 wyjazdy okoń ok 23 -24 cm i sczupaczek 35 cm chudy jak patyk. W 2010 owszem działo się trochę ale szczupaczki do 55 max może jeden na kilka wypadów przekroczył tą magiczną granicę. Przejrzystość wody również dawała sporo do życzenia, gdzie ten kryształ i przejrzystość ponad 4 metry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunwald, Przejrzystość wody również dawała sporo do życzenia, gdzie ten kryształ i przejrzystość ponad 4 metry?

Witaj woda tam jest bardzo przejrzysta z tym że dno jest mocno porośnięte z tego względu wydawać się mogło że nie jest czysta.Pływałem z echosądą i na glebokości 3 metrów widziałem kopyto z tym że musisz znalezć dno gdzie widać piach.Jeśli znajdziesz takie miejsce to pobaw sie z opadem zobaczysz jak ładnie szczupaczki wychodzą z roślinności.MoZe też byłeś w okresie rozkładu roślin przy tak bujnej roślinności faktycznie mogLo byc troszke nieciekawie.Szczerze to ja osobiście nic wielkiego tam nie złowiłem kilka ponadwymiarowych szczupaków na wypad jednak powtarzam to co mówili inni.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju woda powinna być już fajna i klarowana a w zeszłym roku nie była. Coś się powaliło najwidoczniej, bo widoczność nie przekraczała metra. Nie wiem czym było to spowodowane. Łowisko jest idealne pod łowienie z opadu na na różne wynalazki. CO do wielkich szczupaków to słyszałem o metrówkach ale nic większego jak 60 cm nie złowiliśmy i nie widzieliśmy z Lobosem aby któryś z miejscowych kosiarzy wyjął większa sztukę. Codziennym obrazkiem było ładowanie na 4 -5 wędęk i walenie w łeb niemiarowych szczupaczków. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam łowi taki dziadek zawsze z łódki i bierze wszytsko co tylko złapie a na kosę tam sie nie da za dużo roślinności zanim coś wyhaczy to oczysci cały zbiornik z tych szuwarów :D być może słaba przejrzystość była spowodowana wielka powodzia bo na tej kopalni widać było podniesiony stan wody.Najlepszą przynętą na tą i nie tylko na tą wode jest .......... mors 2 bez kitu ja głównie używam gumek potem woblery i obrotówki a wachadeł prawie wcale, kiedyś byłem z kolegą i on właśnie założył morsa i co się działo :D od tamtej pory zawsze mam go w pudełku i jak wszystko zawodzi to sprawdza się on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.