Skocz do zawartości

Jezioro Tarnobrzeskie


opelot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Co z tym zbiornikiem. Czytałem, że władzę miasta mają przejąć ten piękny zbiornik od Skarbu Państwa. Może wtedy pzw by coś zdziałało. Pięknie było by tam powędkować.

Ktoś jest może w temacie?

Edytowane przez dawidrekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie zapowiada się żeby zbiornik był otwarty dla wędkarz. Musi byś dałby zrekultywowany, a na razie zdjęto tylko rury. Byłem na zawodach organizowanych na tym zbiorniku 1 maj. Jeżeli chcecie to wrzucę kilka fotek. Na tych zawodach spotkała mnie przykra sprawa. Szedłem brzegiem a tam patrzę sandacz pół żywy. Przez blisko godzinę próbowałem go reanimować, ale nic z tego. Jakiś ,,mądry" musiał go złapać i źle traktować. Jeżeli chcecie to też wrzucę foty. Zbiornik najprawdopodobniej pójdzie w ręce prywatne, a licencje nie będą małe to tak z tego co słyszałem.

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Takie zbiorniki nie powinny być we władaniu PZW bo będziemy mieli powtórkę z rozrywki. Im wyższa będzie opłata tym lepiej. Ja chętnie dam nawet i 500zl za możliwość łowienia w dobrym, rybnym, czystym zbiorniku z widoczną kontrolą. Mam nadzieję, że włodarze nie zawalą sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foty z tegorocznych zawodów, mam jeszcze z rybami z 2 lat wstecz ale wrzucę je jak je odgrzebię ;) Na fotkach mój tato i ja jako reanimator sandała ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z zawodów z przed dwóch lat więcej zdj rybek :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem poleżeć na kocu,Prezydent TBG już podniósł się z opłata,wjazd autem był za 5zł,teraz już 6zł,jednoślady 3zł.Wodniacy,plażówicze mogą korzystać ,a dla nas wędkarzy szlaban zakaz.Następny raz zabieram wędke:),wkońcu się płaci podatki i ma być równo uprawnienie-zbiornik dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem list od Prezydenta TBG w sprawie zbiornika udostępnienia go dla wędkarzy:

Dzień Dobry

Właścicielem jeziora jest wciąż Kopalnia Siarki Machów- spółka akcyjna należąca w całości do Skarbu Państwa.

I to szefowie kopalni podjęli decyzję o tym, że akwen nie jest udostępniony dla wędkarzy,

Zapewniam Pana, że po tym, jak nasze miasto przejmie od Kopalni jezioro, udostępnimy je wędkarzom.

Dla mnie takie obiecanki to za mało,płace karte wędkarska,podatki w PL,będę się szykował na kolejna wyprawę z wędką ,nie mogą się dogadać,sprawa się ciągnie to juz ich problem:)

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie obiecanki to za mało,płace karte wędkarska,podatki w PL,będę się szykował na kolejna wyprawę z wędką ,nie mogą się dogadać,sprawa się ciągnie to juz ich problem:)

Zwróć uwagę kolego, że Twój podpis w legitymacji PZW oznacza znajomość Statutu oraz RAPR PZW. Z nich wynika jasno, że to właściciel/dzierżawca wody jakim jest PZW udostępnia ją do wędkowania. Zatem kopalnia nie musi tego robić, a potem ew. miasto może. Nie wiem tylko, czy Machów nie będzie musiał pójść na przetarg, o ile zostanie tak ustalone w RZGW. Bo wtedy zalew może pójść w inne ręce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Niedaleko tego jest dawna kopalnia piasku w Świniarach, raczej z czegoś pływającego bo brzegi zarośnięte.Woda piekielnie czysta dużo duych szczupaków karpi i amurów ostatnio byłem z kolega i mieliśmy wyjścia dużych garbusów jeden był ogromny musiałem usiąść jak go zobaczyłem.Mam kolegów którzy tam nurkują widzieli suma ponad 2 metry kilka razy, zbiornik nie jest ogromny ale dość głeboki max 10 metrów średnio 4-6.Pozdrawiam

Na dzień dzisiejszy jest to woda ZO PZW Kielce i udostępniona tylko dla kieleckich wędkarzy. Poz.37 poniżej.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/26/cms/szablony/10203/pliki/wykaz_wod_pozaobwodowych_udostepnionych_dla_czlonkow_pzw.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem wczoraj ze znajomymi płetwonurkami, którzy od kilku lat regularnie nurkują w Jeziorze Tarnobrzeskim - wnioski smutne - ryba przetrzebiona, okazy szczupaków, które wcześniej można było spotkać co 100 m teraz sporadyczne, okoń wcześniej występujący w ogromnych stadach (można zobaczyć filmiki z nurkowania na youtub-ie) teraz rzadki. Brak nadzoru, powszechne kłusownictwo i udostępnienie akwenu dla turystyki zbierają swoje żniwo, niestety wygląda na to, że zanim akwen ten zostanie oficjalnie oddany dla wędkarzy (czy to w ramach PZW czy w innej formie) ryby już w nim nie będzie. Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.