Skocz do zawartości

Rakszawa Górna


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś z Was czy wisi jeszcze tabliczka zakazu spinningowania nad tym zbiornikiem ? Moim zdaniem był tam zakaz zupełnie bezpodstawny, nie ma go w żadnym wykazie, to chyba samowola tamtejszego koła ale oczywiście mogę się mylić ;) Zbiornik to typowe bajoro z masą okonia, jest też ładny szczupak, mogliśmy się o tym przekonać z wiferem wędkując tam dwa lata temu, branie ryby praktycznie co rzut :) Niestety zostaliśmy przegonieni przez nadgorliwego działacza, wciskał nam wtedy kit że nie wolno spinningować na zbiornikach mniejszych od 1 ha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej!

Na pocieszenie pojechałem do Rakszawy (górna) pobawić się z okonkami (kwestia tylko czy mogłem...?), a następnie zajrzałem do Stadnickiej - trafił się malutki szczupaczek.

Na tym moja wolność się kończy do następnego tygodnia, bo weekend, to opieka nad dzieckiem, a w trakcie tygodnia "opieka" w firmach :).

Acha, dzisiaj około 6:00 wpadłem nad Trzebośnicę, samochód ugrząsł na podmokłej łące (pozostałość po starorzeczu) i trzeba było dzwonić po kolęgę z holem eght...

Witam

A dlaczego nie mogłeś w Rakszawie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nielegalny to mozna łapać.

Też jestem tego samego zdania. Zakazu nie ma w żadnym wykazie, no chyba że się coś zmieniło do tej pory. Ten pseudo zakaz to obskurna tabliczka wisząca na drzewie, dodatkowo napis z błędem - Zakaz Spiningu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Widzę, że moje wątpliwości powoli się wyjaśniają. Na dodatek pamiętam pewne opowiadanie na forum (autor Wifer)w którym opisany był ten zbiornik w kontekscie łowienia szczupaka na blachę (o ile się nie mylę). Problem z tym zbiornikiem polega na jego położeniu w ruchliwym miejscu i miejscowe wyroski bywają napastliwe co do egzekwowania tego "zakazu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejT jedyne zapisy jakie znalazłem w wykazie to takie:

Rakszawa Górna i Rakszawa Brzeźnik:

1. Wymiar ochronny amura do 60 cm.

2. Ograniczenie limitu zabieranych ryb do 2 sztuk karpia i lina w ciągu doby.

3. W ciągu doby można zabrać tylko po jednej sztuce amura i szczupaka.

4. Zakaz palenia ognia poza miejscem wyznaczonym.

Jest jeszcze taka ewentualność że, Panowie z koła którzy opiekują się zbiornikiem uchwalili w tym roku że na ich zbiorniku będzie zakaz "spiningowania" i ten przepis powinien nabrać mocy urzędowej i zacząć obowiązywać od nowego roku kalendarzowego a Panowie samowolnie powiesili tabliczkę. Jeśli tego zapisu nie ma w wykazie wód to nic nie mogą nam zrobić.

Ps.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Też na ten temat rozmawiałem z prezesem przyłapał mnie na spiningowaniu (skończyło się pouczeniem) tablica aktualnie leży pod drzewem (wandale bo kto inny).

Zakaz spiningowania bierze się z powodu rozmiaru stawu... Gdzieś ponoć jest nawet zapis że na stawach do 0.5ha panuje bezwzględny zakaz połowu tą metodą a na zbiornikach od 0.5 -1 hektara taka decyzja leży w rękach koła które zbiornikiem się opiekuje...

Stawy na Brzeźniku z tego co mi prezes mówił mają od 0,4-0,8 hektara (nie liczę tego małego oczka na samej górze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Szczerze nie polecam łowienia na tym zbiorniku. Łowisko prze łowione( dziadki wszystko wyławiają z corocznego zarybienia) W okresie letnim woda zakwita przez co łowienie jest bardzo trudne. Co do spiningowania to teraz nie wiem ale 2 lata temu tablicy nie widziałem i spiningujac dostałem parę mocnych słów od tubylca :P Na następny dzień tablica już wisiała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem jak tam w tym roku ale w tamtym roku sytuacja wyglądała mniej więcej tak jak kolega wyżej napisał. Bywałem tam dosyć często, dziadki potrafią tam przesiedzieć cały dzień, oczywiście zabierając wszystko co im w łapy wpadnie, na noc zjeżdżają do domów pewnie zżerać to co wyłowili i następnego dnia nad ranem znowu przyjeżdżają... gorsi niż wydry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/cms/3989/wykaz_wod_2016_r

W wykazie wód na 2016r z linku powyżej nie ma już zakazu spiningu w Rakszawie Górnej, możliwe że ten wykaz jest nieaktualny a może ktoś w końcu zrozumiał że wędkarstwo to nie tylko gruntówka i karp ;) Fakt zbiorniki to małe bajorka ale z możliwością połowienia okonia, swego czasu było go tam naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.