Skocz do zawartości

Opłaty 2012


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

A byłem, zapłaciłem i te 20 też, choć skarbnik niczego mi nie rozjaśnił. Podobnie jak pisał kolega rapala, kaska tj. dobrowolna-obowiązkowa składka jest na lokal, art. biurowe itp. Zapytałem również ilu członków liczy koło? Co usłyszałem ok 470:eek: Bo drobnych podliczeniach, niechby nawet połowa opłaciła składki to mamy kwotę rzędu 5 patyków, na art. biurowe:eek::eek::eek: nie wierzę. Ile można kupić spinaczy, zszywek czy jaki jest koszt wynajęcia malutkiego pokoiku w internacie raz w tygodniu na kilka godzin przez te kilka miesięcy? Zapłaciłem, w przyszłym roku zmieniam koło. Jak zwykle brak zezwoleń z Rzeszowa i Przemyśla to już norma.

Mam zamiar wybrać się na walne zebranie jak będę mógł i poruszyć temat tej opłaty bo mnie to za bardzo irytuje, myślałem że skarbnik przynajmniej będzie co próbował wytłumaczyć ale on po prostu odpowiedział, że tak wszędzie jest i było. Jak powiedziałem, że w innych kołach płacą np 5 zł to nie uwierzył.

Czyli w Polsce dobrowolna znaczy obowiązkowa-niestety. Coś tu nie gra.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. Niestety podobne fakty mają miejsce w większości kół. Prawda jest natomiast taka, że obecnie nie mogą być pobierane żadne opłaty na koło. Możesz jedynie dokonać darowizny pieniężnej w dowolnej wysokości, ale nikt nie może od Ciebie tego żądać ani sugerować ci konieczności dokonania takiej wpłaty. W innym wypadku osoba, która tego dokonuje postępuje niezgodnie z prawem. Oczywiście w kołach jest to nagminne ponieważ wielu wędkarzy nie ma o tym pojęcia. Nasz Związek przyzwyczaił ludzi do wielu nielegalnych praktyk, bo przecież spinacze, zszywki i inne artykuły biurowe leżą na ulicy tylko trzeba je podnieść. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem drążyć temat, nawet chciałem zaproponować 10 zł, ale on negował to na wstępie i dopisał 20 bo zawsze taka opłata była.

,,...Prawda jest natomiast taka, że obecnie nie mogą być pobierane żadne opłaty na koło..."

Z czego wynika to stwierdzenie? Czy reguluje to jakaś ustawa, rozporządzenie?

Wolał bym wydać te 20 zł np na zarybienie, czy częstsze kontrole, których naprawdę brakuje. Byłem kilkadziesiąt razy nad woda i ani razu kontrolowany, podobnie zresztą jak w zeszłym roku.

,,...Niestety podobne fakty mają miejsce w większości kół..."

Czyli to jest nic innego jak złodziejstwo???

Czy mógł by mi ktoś rozjaśnić.

Dodam,że nie chodzi mi o 20 zł, a zakłamanie i obłudę w PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żeby kolo mogło pobierać takie opłaty, o określonej wysokości musi posiadać kasę fiskalną gdyż jest to dochód podlegający opodatkowaniu w myśl ustawy o działalności gospodarczej. Dlatego też zauważ, że zostały zlikwidowane łowiska licencyjne, ponieważ zarządy i koła wszelkimi sposobami uciekają od kas fiskalnych. Dlaczego?...(Pytanie retoryczne). Pobieranie takich opłat obowiązkowych jest też niezgodne z ustawą o organizacji pożytku publicznego. W myśl tej ustawy możesz natomiast przekazać darowiznę, która do określonej kwoty nie podlega opodatkowaniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zauważ, że zostały zlikwidowane łowiska licencyjne, ponieważ zarządy i koła wszelkimi sposobami uciekają od kas fiskalnych.

W takim razie czego dotyczy ten zapis poniżej ? Cytat z PZW Bajkał.

"OPŁATY NA STAWY W TEMESZOWIE

- opłata podstawowa 60zł.

- opłata ulgowa 30zł.

- opłata podstawowa dobowa 30zł.

- opłata ulgowa dobowa 15zł. "

Jeśli nie jest to łowisko licencyjne, to po co ta opłata? Dodam, że jest to woda PZW a bez tych opłat na łowisku wędkować nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu płaciłem kartę na Akacjowej jak wiadomo pełna opłata to 210zł.Przy wpłacie padło pytanie czy zgadzam się na dobrowolną opłatę 10zł na ,,funkcjonowanie koła'' zgodziłem się ale tylko dlatego że za biurkiem siedziały dwie młode kobiety i głupio było odmówić hehe:D ps.to 10zł zostało wpisane przy mnie w listę składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kole jest pobierana opłata na fundusz koła nie wiem jak u Was ale w moim kole te pieniądze są przeznaczane na zawody organizowane raz do roku.Z tych środków kupuje się nagrody,kiełbaskę i coś mocniejszego do kiełbaski. Więc reasumując nie wszystka kasa jest przeżarta trochę jest przepite:beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak bywa. W kole, do którego należę tzw. fundusz koła jest przeznaczany w większości na nagrody w zawodach, a jest ich dość sporo ( w tym też takie dla dzieci ), na opłacenie transportu na dojazd na te zawody, posiłek itp. Część idzie również na "artykuły biurowe" i według mnie, jest to zbyt duża część. W niektórych zawodach uczestniczę, w innych nie, jednak nie żalę się. Gdybym nie uczestniczył w ogóle, nie płaciłbym, no chyba, że świadomie brałbym udział w sponsorowaniu zwycięzców zawodów dla dzieci. Każdy ma wolny wybór.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku chodzi o to, że ja nie uczestniczę w zawodach i póki co nie mam zamiaru.

Dodam, że od Skarbnika nie padły słowa typu pieniążki przeznaczane są częściowo na nagrody i oprawę imprez sportowych.

Pieniądze te wolał bym wydać np na zarybienie Sanu.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaznacz mu następnym razem, ze jeśli nie wyjaśni, na co idą pieniądze, to nie płacisz, bo to nie jest obowiązkowe. Jeżeli zrozumie, że znasz swoje prawa, może nie będzie już taki mądry. A jeśli chodzi o współfinansowanie wykaszania trawy na łowisku, na którym nie wędkuję, to w życiu bym się na to nie zgodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czego dotyczy ten zapis poniżej ? Cytat z PZW Bajkał.

"OPŁATY NA STAWY W TEMESZOWIE

- opłata podstawowa 60zł.

- opłata ulgowa 30zł.

- opłata podstawowa dobowa 30zł.

- opłata ulgowa dobowa 15zł. "

Jeśli nie jest to łowisko licencyjne, to po co ta opłata? Dodam, że jest to woda PZW a bez tych opłat na łowisku wędkować nie można.

Kolego takiego łowiska nie ma w wykazie wód Okręgu Rzeszów, nie sądzę zatem aby to była woda podlegająca PZW, aczkolwiek w tym związku wszystko jest możliwe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega napisał, jest to łowisko specjalne z dodatkową licencją w kwocie 60 zł z ograniczoną liczbą wyjść do 40. Tu regulamin

http://www.pzw.org.pl/brzozow/wiadomosci/17893/67/regulamin_lowiska_specjalnego_pzw_quotbajkalquot_w_temeszowie

Panowie, zwróćcie uwagę na pkt nr. 2 i 3 to słowo mnie prześladuje:D

Nie mam z tym problemu bo i tak tam nie łowię, z tego co mi wiadomo to jest podobnie jak stawy w Szczawnem pewnego typu masarnia, czyli wpuszczają i szybciutko wyłapują, zabijają i zjadają. To właśnie takiego typu łowisko z dobrowolną-obowiązkową po raz kolejny składką:D:beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale zwróćcie uwagę na słowa DOBROWOLNE OPŁATY! Ich wysokość ktoś ustala! Ktoś ustala wysokość darowizny? Panowie KPINA, śmiem twierdzić, że każdy bez żadnych dodatkowych opłat ma prawo łowić na tym łowisku, bo to nie prywatny folwark Panów z zarządu tego koła. Słowo dobrowolny ma jednoznaczne znaczenie, a to że nazwali sobie na własne potrzeby łowiskiem licencyjnym to ich problem. Jest to zwykłe bezprawie! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega napisał, jest to łowisko specjalne z dodatkową licencją w kwocie 60 zł z ograniczoną liczbą wyjść do 40. Tu regulamin

http://www.pzw.org.pl/brzozow/wiadomosci/17893/67/regulamin_lowiska_specjalnego_pzw_quotbajkalquot_w_temeszowie

40 wejść? Regulamin tego łowiska nic o tym nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.