Skocz do zawartości

Opłaty 2012


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może, jak będą wyglądać opłaty na wody PZW Przemyśl??

Proszę bardzo :)KLIK

Opłacał ktoś z forumowiczów O.Tarnobrzeski?Interesuje mnie wykaz wód oraz regulamin połowu a w szczególności Wilcza Wola.Jakieś zmiany?Jak ktoś już opłacał to może zerknie w zezwolenie i zapoda na forum.W necie próżno szukać jakiegoś info z tego okręgu:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Inna sprawa to taka, że wędkarzy z okręgu rzeszowskiego interesowałyby takie wody jak: San, Solina, Sieniawa, a nie "przygraniczne" odcinki Wisłoki czy Wisłoka.

Wędkarze z okręgu rzeszowskiego niech podziękują swoim władzą za taki stan rzeczy. O ile sobie przypominam to w roku 1996 PZW wprowadziło opłaty okręgowe. Dokładnie w tamtym czasie okręg krosno zaproponował (pierwszy) porozumienie za symboliczną złotówkę od członka (było to coś około 12.000,00 zł), ówczesne władze okręgu rzeszowskiego kategorycznie odrzuciło taką propozycję. Taka sytuacja powtarzała się przez kilkanaście lat w końcu okręg krośnieński przestał być zainteresowany porozumieniem. Uprzedzając ewentualne spekulacje kwota przystąpienia do porozumienia nigdy nie przekroczyła 35.000,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko pieknie, ładnie.Tylko jeśli 90% wędkarzy którzy nie łowią w okregu krośnieńskim dowiedziałoby się że kilkanaście tysięcy złotych z ich składek płaci się za przyjemność łapania dla 10% to dopiero byłby płacz o marnotrawienie kasy:eek:.

Moim zdaniem tam gdzie się chce łapać powinno się płacić.

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarze z okręgu rzeszowskiego niech podziękują swoim władzą za taki stan rzeczy. O ile sobie przypominam to w roku 1996 PZW wprowadziło opłaty okręgowe. Dokładnie w tamtym czasie okręg krosno zaproponował (pierwszy) porozumienie za symboliczną złotówkę od członka (było to coś około 12.000,00 zł), ówczesne władze okręgu rzeszowskiego kategorycznie odrzuciło taką propozycję. .

Momencik 12.000 zł / dzielone na 20 zł opłata za dniówkę = 600 jednodniówek na Krośnieńskie.Jestem więcej niż przekonany ,że sprzedano ich o wiele więcej, nie liczę wykupionych składek całorocznych nizinnych czy górskich. Aż mnie telepie ze złości.Ciekawi mnie klucz wg. którego okręg rzeszowski nie zgodził się na takie porozumienie? I czy miał świadomość ilu wędkarzy przeszło z rzeszowskiego do krośnieńskiego ???? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy miał świadomość ilu wędkarzy przeszło z rzeszowskiego do krośnieńskiego ????

Oczywiście że miał ale...dopiero w tym roku:D obniżając opłatę okręgową tylko teraz to "psu na budę".Bardzo wielu członków przeszło już do innych okręgów.Jestem ciekawy ilu członków stracił o.rzeszowski oddając Wilczą Wolę pod o.tarnobrzeski?Przecież na litość Boską nie trzeba być geniuszem aby zrozumieć ,prostą prawidłowość że "w którym okręgu woda w tym członkowie",przynajmniej ci ,którzy mieszkają w okolicy danego zbiornika.

Zawsze wychodziłem z złożenia że "Chytry traci dwa razy!".Stracić członków jest łatwo ale z powrotem ich przyciągnąć jest niesłychanie trudno tym bardziej że nie ma się praktycznie nic do zaoferowania.A więc kochani "włodarze" naszego okręgu (pewnie też czasami czytają strony PSW,chociażby dla oceny nastrojów:D) może czas aby skończyć z uprzedzeniami i twardo zabrać się za negocjowanie porozumień!Inaczej za kilka lat nie będzie już czego negocjować!Ludzie to nie barany,rozum swój mają a przede wszystkim umieją LICZYĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciekawi mnie klucz wg. którego okręg rzeszowski nie zgodził się na takie porozumienie? I czy miał świadomość ilu wędkarzy przeszło z rzeszowskiego do krośnieńskiego

Żadnego klucza poza tym wymienionym przez kol. Rapalę nie było, była tylko buta i pewność siebie. Bo jak taki "duży" okręg (ilością członków nie wód) ma za coś płacić jak mu się to NALEŻY za darmo. Co do świadomości o przejściu wędkarzy to zdecydowani jej nie mieli, panowie byli przekonani, że wcześniej czy później Krosno i Przemyśl przyjdą na kolanach z prośbą o porozumienie. Żadne argumenty, tłumaczenia czy interes wielu członków okręgu nie przemawiały do zasklepionej betonem wyobraźni. Z moich pobieżnych wyliczeń wynika, że do ościennych okręgów przeszło od 3.000 do 4.000 wędkarzy. Licząc niższą granicę daje to kwotę około 200.000,00 zł jaka nie wpłynie w tym roku do kas kół i okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.Dyskusje opieracie na własnych domysłach. Od nas z koła odeszło z tego co się orientuje przez ostatnie trzy lata 4 osoby w tym 1 do Tarnobrzega, 1 do Przemyśla , a po jednej do Krosna i na śląsk.W tym czasie przybyło 2 z Tarnobrzega.Wilczą Wolę odebrał Tarnobrzeg bo to ich woda i przyjechali na zebranie na którym oświadczyli że z powodu złego zarządzania nie przedłużają dzierżawy.Ciekawe czy teraz robią to lepiej.Wracając do porozumień to należy kierować się większością bo mamy demokrację a z tego co się orientuje około 20% członków wędkuje w innych okręgach i nie można ich "pragnień" finansować z pieniędzy większości.Sam opłacam dodatkowo inny okręg jeśli mam zamiar tam łowić (ostatnio było to Krosno, natomiast w 2012 ma zamiar opłacić Zamość "górskie" ponieważ mam tam bliżej i tak naprawdę poza pięknymi widokami to pogłowie ryb w krośnienskim mnie nie zachwyciło, a dodatkowo koszty dojazdu to około 70zł jednorazowo.

Zresztą wejdzcie na fora innych okręgów i tam też odbywają się podobne dyskusje gdzie wszyscy psioczą na własne okręgi.

Żeby nie było że bronię Rzeszów to wyprowadzę Was z błędu jeśli chodzi o to że niby obniżyli składki. Jeśli ktoś potrafi liczyć to niech sobie dobrze to przemyśli.Jeśli wody górski opłacało około 15% członków to może się wydawać że im obniżono składkę o 26 zł, natomiast pozostałym którzy nie opłacali górskich bo ich nie interesują podniesiono składkę o 14 zł, a oni mimo że będą mieli teraz prawo wędkować na wodach górskich i tak z tego nie skorzystają bo są to osoby których te wody nie interesują, może poza nielicznymi wyjątkami.Tak więc ogólny bilans jest na niezłym plusie.Niestety daliście się podejść niezłemu chwytowi marketingowemu:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to tylko chwyt marketingowy:D to ja nadal pozostanę w o.Przemyskim a u nas zrobię (albo i nie) tylko dopłatę na "nizinne".:D.Suma -sumarum ,moja składaka członkowska (jej znaczna część) pozostanie w Przemyślu co jedynie od mojej skromnej osoby ,daje ok.50zł w plecy naszemu okręgowi.

Z moich informacji wynika że w tym roku ,szeregi naszego okręgu opuściło ok.200 wędkarzy:).

Niemniej jednak jeżeli o.rzeszowski nadal będzie twardo obstawał przy swoim (brak porozumień z o krośnieńskim i przemyskim,dwoma ościennymi okręgami) to dalsze odchodzenie członków ,będzie nieuniknione.No tak ale mamy porozumienie ze "Ścianą Wschodnią":D.Może jednak na rybki nad Bug po pracy?:D

Wilczą Wolę odebrał Tarnobrzeg bo to ich woda
:eek::eek::eek:

A skąd kolego masz takie informacje?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dyskusje opieracie na własnych domysłach ...

Nie kolego o własne domysły tylko o liczby i fakty, a fakty są mniej więcej takie: w połowie lat 90 było w okręgu rzeszowskim około 13.500 członków w między czasie doszły koła z okolic rz. Wisłoki (6 kół) to jest około 2.000 nowych wędkarzy. Na koniec 2011 roku okręg doliczył się ledwo 10.000 gdzie reszta (5.500) umarła lub przestała łowić? Część tak, a reszta gdzie .... ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrafi liczyć to niech sobie dobrze to przemyśli.Jeśli wody górski opłacało około 15% członków to może się wydawać że im obniżono składkę o 26 zł, natomiast pozostałym którzy nie opłacali górskich bo ich nie interesują podniesiono składkę o 14 zł, a oni mimo że będą mieli teraz prawo wędkować na wodach górskich i tak z tego nie skorzystają bo są to osoby których te wody nie interesują, może poza nielicznymi wyjątkami.Tak więc ogólny bilans jest na niezłym plusie.Niestety daliście się podejść niezłemu chwytowi marketingowemu:)

Pozdrawiam

Liczymy : 13.500 członków - 15 % to 2025 wędkarzy zapłaci 300 zł = :eek:

cholerka dwa razy sprawdzałem czy się nie rypnołem - dla mnie wszystko jasne

a...

Panowie robienie komuś dobrze na siłę też do niczego nie prowadzi To ,że dostanę przykładowo wody górskie gratis w ramach pakietu okręgu rzeszowskiego, nie robi na mnie żadnego wrażenie. Pogratulować specjalistów do spraw marketingu Już widzę ten tłum z okręgu krośnieńskiego oraz wielkie powroty buntowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.000 gdzie reszta (5.500) umarła lub przestała łowić? Część tak, a reszta gdzie .... ???????

To właśnie chyba są domysły, bo co mówią fakty o tych wędkarzach? Czy znasz jakieś statystyki mówiące ilu z nich przeszła do innych okręgów? A może statystyki o tych którzy przyszli do okręgu rzeszowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no stąd że to jest ich obwód rybacki.Zresztą jak masz kogoś znajomego co troszkę się w tym orientuje ale nie na zasadzie plotek tylko przykładowo z koła które miało wtedy pod opieką ten zbiornik to możesz popytać.Tylko powtarzam osobę kompetentną , a nie na zasadzie że mój znajomy ma znojomego który cos słyszał.A może lepiej w okregu tarnobrzeskim.Kolejna sprawa to porozumienia.Żeby do nich doszło muszą dogadać się dwie strony.Po której stronie leży wina nie wiem, ale jeśli mielibyśmy jednostronnie do tego dopłacać to ja osobiście jestem przeciw, i wierz mi że takich osób jest zdecydowana przewaga, mimo tego że na forum ich nie uświadczych.

Jeszcze raz będę obstawał przy swoim że powinno się płacić tam gdzie się wędkuje, tak jak jest to przykładowo na zbiornikach komercyjnych, lub na OS.

Pozdrawiam

Edytowane przez redfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego o własne domysły tylko o liczby i fakty, a fakty są mniej więcej takie: w połowie lat 90 było w okręgu rzeszowskim około 13.500 członków w między czasie doszły koła z okolic rz. Wisłoki (6 kół) to jest około 2.000 nowych wędkarzy. Na koniec 2011 roku okręg doliczył się ledwo 10.000 gdzie reszta (5.500) umarła lub przestała łowić? Część tak, a reszta gdzie .... ???????

Witam

Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć bo staram się dyskutować mając jakieś fakty i analizy a nie domysły.Wszystkie organizacje w Polsce mają mniej członków niż kilkanaście lat temu, takie czasy, ludzie wyjeżdzają za granicę, znajdują inne rozrywki itp.Zobaczcie ile kiedyś dzieci przebywało na boiskach, a ile jest ich teraz.Kiedyś siedzenie w domu było karą a teraz wyjście z domu zamiast siedzenia przed komputerem to kara.

P.S.

Może kolega ma jakieś dane z Krosna to dla własnej ciekawości zerknął by na nie, a może inni z innych okręgów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no stąd że to jest ich obwód rybacki.Zresztą jak masz kogoś znajomego co troszkę się w tym orientuje ale nie na zasadzie plotek tylko przykładowo z koła które miało wtedy pod opieką ten zbiornik to możesz popytać.Tylko powtarzam osobę kompetentną , a nie na zasadzie że mój znajomy ma znojomego który cos słyszał.

@refder znowu powtarzasz wątek z tamtego roku http://www.fishing.org.pl/showthread.php?t=165&p=11703&viewfull=1#post11703 Ja nadal obstaję przy tym że Zbiornik Wilcza Wola od początku jego istnienia czyli zalania w latach 80-tych do roku bodajże 2006 abo 07 był we władaniu o.rzeszowskiego.I przede wszystkim nie wydzierżawił go okręgowi rzeszowskiemu okręg tarnobrzeski bo nie miał takiej możliwości ale gmina Raniżów na terenie ,której się znajduje.Zerknij na dawny podział administracyjny polski (1975-1998) .Okręg rzeszowski pozbył się zbiornika w którymś z wyżej wymienionych lat (w którym dokładnie nie pamiętam,możesz sprawdzić) ponieważ wygasła dzierżawa a przetarg wygrał o.tarnobrzeski dając wyższą cenę.Z tego co wiem to dzierżawa obowiązuje na okres lat 15-tu.Skąd to wiem? Bo od połowy lat 90-tych z małymi przerwami tam łowię.I łowiłem tam kiedy była licencja i łowię teraz ,kiedy jest pod zarządem o.tarnobrzeskiego.

I to było by tyle w tym temacie o zbiorniku Wilcza Wola:).

Co do ilości członków to dane można posiadać różne.Nie od dziś wiadomo że różne organizacje podają dane takie jakie im są wygodne.To tak jak modne ostatnio powiedzenie ,że "Nie jest ważne na kogo się głosuje ale ważne kto liczy głosy".Papier wszystko przyjmie.Wiem jedno i to jest fakt ,że kilku moich kolegów a dokładniej 5-ciu w ostatnich dwóch latach zmieniło "barwy klubowe"!I ani ja ani oni tego nie żałują!Kolejny raz powtarzam że ludzie to "nie barany i LICZYĆ umieją".Ciekawe jakimi danymi za 2011r. będą "posiłkować" wasze koło nasi włodarze?Ciekawe czy będzie nadal kolorowo i bajecznie?:D

Jeżeli ktoś nie wychyla głowy poza swój okręg ten powinien spać spokojnie.Za kilka lat w o.rzeszowskim pozostanie tylko "teatrzyk geriatrzyk" łowiący na Lipiu i Wisłoku ,płacący połowę składki okręgowej.

I to było by tyle w tym temacie o zbiorniku Wilcza Wola:).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy znasz jakieś statystyki mówiące ilu z nich przeszła do innych okręgów? ...

Takich statystyk nikt nie prowadzi bo nikomu to nie potrzebne ale jeśli Rzeszów traci około 5.500 członków (zdecydowana większość po zlikwidowaniu opłaty NIZINNEJ KRAJOWEJ), a w analogicznym okresie okręg Krosno zwiększa liczbę członków o około 2.500, a Przemyśl o około 1.500 to skąd się to wzięło? ze szczecina? z gdańska? czy może z ościennych województw? Wniosek jest prosty zapewne ZDECYDOWANA większość to z okręgu rzeszowskiego. tak na marginesie przez lata 2007, 2008, 2009, 2010 u mnie na sklepie można było kupić PEŁNE (wraz z członkowskim) opłaty na Krosno i Przemyśl sprzedaż była nie w dziesiątkach ale w setkach, a to tylko jeden punkt. Wnioski wyciągnijcie sami czy to domysły czy w miarę wiarygodne fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapal, to jest twoje zdanie oparte na wiedzy jaką posiadasz a ja mam swoje i ze zródeł które mnie jeszcze nigdy nie zawiodły (przykład składki okręgowej na ten rok) Nie chcę się tu z nikim kłocić i postanawiam nie brać więcej udziału w dyskusjach na tym forum, których jednym z głownych celów jest opisywanie jaki to Rzeszów jest zły i bez ryb a np. Krosno wspaniałe i zasobne w ryby ( w tym roku się o tym przekonałem osobiście i po rozmowach z napotkanymi wędkarzami nad wodą )

Tu macie opinie niektórych wędkarzy z tego okręgu http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/43842/60/wyjasnienie_kwestii_stawianych_przez_wedkarzy_kol_zagorz_sanok_o

Każdy ma prawo wyboru i wybiera jak mu lepiej tylko nie znoszę pomówień.

Na tym kończę swoją aktywność na tym forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @refder nie masz najmniejszego powodu aby się obrażać;).Forum to miejsce do wyrażania opinii na różne tematy przez Ciebie,mnie i innych.Ale skoro kilka osób mówi, że niestety ," źle się dzieje w państwie duńskim" to jakaś prawda w tym jest.Żaden okręg nie jest "czysty" ale skoro mówimy o O.rzeszowskim to najwidoczniej osoby ,które prowadzą tą dyskusję są zainteresowane tym okręgiem ponieważ są z okolic Rzeszowa.Dla czego zmienili swoją przynależność okręgową?Każdy jakiś powód ma.Dla mnie jedynym powodem takiej decyzji był:brak interesujących mnie porozumień oraz to że po prostu inny okręg zaoferował mi LEPSZE WARUNKI FINANSOWE!(dzięki porozumieniu mam drugi okręg za free). I nie tylko mi.Teraz zamiast podejść kilkaset metrów do mojego koła,w którym byłem 25 lat zaiwaniam kilometrów 40 aby opłacić "myto" na następny sezon!W pełni akceptuję Twoją "obronę" naszego okręgu ale tak samo zaakceptuj krytykę tegoż okręgu a nie obrażaj się na wszystkich i każdego z osobna!

Za kilkanaście dni wszystko wróci do normy,zapłacimy składki a życie forum wróci na swoje tory.Jak co roku:D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy czasem nie odchodzicie od tematu?

Napiszcie lepiej może coś o porozumieniach, wykazie wód czy opłatach w innych okręgach z dopłatą u nas.;)

Rok temu planowałem przenieść się do Kielc i dopłacić u nas bodajże 68 zł. Niestety porozumienie nie obejmowało wód górskich i zostałem w Rzeszowie.

Sezon tuż tuż a kompletnie brak koncepcji na opłaty w 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.