Skocz do zawartości

Opłaty 2012


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

W bieżącym roku opłacałem składkę w O. PZW Przemyśl choć mieszkam w Rzeszowie, ale zawsze należałem do O. PZW Przemyśl ponieważ mieszkałem i znałem zbiorniki w byłym województwie Przemyskim i nadal tam łowie. Nie ukrywam że są to wyprawy i wolałbym wyskoczyć na kilka godzin pochodzić z kijem nad zbiornik w okolicy Rzeszowa, ale wiąże się to z dopłatą ;] Przy drążeniu tematu zacząłem rozumieć (lub nie rozumieć) zawiłości postanowień PZW i sposobu porozumień międzyokręgowych ;]

Reasumując wychodzi korzystniej być w Okręgu PZW Przemyśl i skorzystać z porozumienia okręgów (Okręg PZW Przemyśl z Okręgiem PZW Krosno). Nawiasem mówiąc w grudniu dowiedziałem się że Okręg Tarnobrzeg ma porozumienie z Okręgiem PZW Przemyśl za symboliczną opłatę (30 PLN) więc mogę łowić w całym woj. podkarpackim oprócz Okręgu PZW Rzeszów (za ten musiałbym dopłacić 104 PLN).

Jeśli już zacząłem o opłatach to za rok 2011 zapłaciłem 187 PLN w o. Przemyskim i jeśli bym wiedział to dopłaciłbym do o. Tarnobrzeskiego (30 PLN) za 217 PLN mam trzy Okręgi ;] o ile sytuacja się nie zmieni ;]

Puenta: Jaki sens być w okręgu PZW Rzeszów ? ;]

Na marginesie mam wizję aby uhonorować dzielnych wędkarzy łowiących dla sportu, a nie dla żywności i wprowadzić dla nich ulgi. Skończy się biadolenie o niskim zarybieniu, braku ryb i najgorszym modnym "Czy ryba wróciła do wody?" (zapłaciłem to biorę lub nie biorę zgodnie z postanowieniem regulaminów, okresów ochronnych i wymiarów itp.)

Tyle...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich statystyk nikt nie prowadzi bo nikomu to nie potrzebne ale jeśli Rzeszów traci około 5.500 członków (zdecydowana większość po zlikwidowaniu opłaty NIZINNEJ KRAJOWEJ), a w analogicznym okresie okręg Krosno zwiększa liczbę członków o około 2.500, a Przemyśl o około 1.500 to skąd się to wzięło? ze szczecina? z gdańska? czy może z ościennych województw? Wniosek jest prosty zapewne ZDECYDOWANA większość to z okręgu rzeszowskiego. tak na marginesie przez lata 2007, 2008, 2009, 2010 u mnie na sklepie można było kupić PEŁNE (wraz z członkowskim) opłaty na Krosno i Przemyśl sprzedaż była nie w dziesiątkach ale w setkach, a to tylko jeden punkt. Wnioski wyciągnijcie sami czy to domysły czy w miarę wiarygodne fakty.

Widzisz statystyki są niepotrzebne na potrzebę Twojej argumentacji, bo nie możesz jednoznacznie wykazać ilu członków FAKTYCZNIE zmieniło okręg. Więc musisz się zdecydować czy rozmawiamy o faktach czy domniemaniach. Nie wiem jak jest u Ciebie w sklepie, ale akurat w naszym kole od kilku lat liczba członków rośnie i to jest fakt. Ja też wykupiłem pozwolenie na Krosno a to wcale nie oznacza, że jestem członkiem tamtego okręgu. Osobiście też uważam, ze poza licencyjnym odcinkiem na Sanie to wcale nie odbiegamy od Krosna. Ps. Może odniesiesz się jeszcze w kwestii rejestrów, bo bardzo mnie ciekawi gdzie na świecie mają one zastosowanie przy zarybianiu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na nic uprzedzenia, kąśliwości opowiadania typu ja nigdy nie przejdę do innego koła, czy okręgu !!! Mamy demokrację i wolny rynek. Każdy ma prawo mówić co sądzi i opłacać składkę tam gdzie otrzyma za to samo o wiele więcej. Tak już jest jeśli ktoś tego nie widzi to jest po prostu ślepy, albo mu z tym dobrze. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak z innej beczki troszkę.

Czy skarbnicy w waszych kołach, nie pytając nikogo o zdanie doliczają "dobrowolną" składkę na koło? U nas to jest 20 zł, tzn było a w tym roku może 30 kto wie?.

Mam zamiar w tym roku się sprzeciwić tej "dobrowolnej-obowiązkowej" składce. Wydaje mi się że zarząd ma dość kaski z obowiązkowej składki, nigdy nie wiedziałem no co te pieniądze są przeznaczane i nie wiem... i nie mam zamiaru ich wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i postanawiam nie brać więcej udziału w dyskusjach na tym forum, których jednym z głownych celów jest opisywanie jaki to Rzeszów jest zły i bez ryb a np. Krosno wspaniałe i zasobne w ryby http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/43842/60Na tym kończę swoją aktywność na tym forum.

Pozdrawiam

klasyczny foch :D

A za link bardzo dziękujemy :beer: idąc dalej Polacy nie gęsi i swój język mają .........

Przygotujmy więc i my stosowne pytania. Jeszcze nik nikomu za to w przysłowiową mordę nie dał :D

Pierwsze pytania wynikające z jałowej jak widać dla niektórych dyskusji juz są a mianowicie : pytanie już sformułował Pan Leszek : pozwolę sobie zazytowac :

1)Kto analizuje wpisy do rejestru.

2)Jeżeli takie analizy są prowadzone, gdzie można wyniki tych analiz zobaczyć.

3)Jakie są koszty tych analiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sewer34

ad.1 kompletnie nie mam pojęcia:D

ad.2 Np.tutaj http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/48649/60/wyniki_rejestracji_polowow_ryb_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2009_r, ale jak przyglądam się tym liczbom to ...Republika Bananowa:D

ad.3 Tego jeszcze nie doczytałem ale jak ktoś ma ochotę wgłębić się w ten temat to polecam http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/42692/60/sprawozdanie_merytoryczne_okregu_pzw_w_rzeszowie_za_2010_r uchwały,odznaczenia ,medale ,dyplomy ,liczby ,kwoty...miłej lektury:D.Tak na marginesie to jak ktoś doczytał

...preliminarz budżetowy na 2010 rok obejmujący

- planowaną liczbę członków 9 500...

na forum padły liczby 10-12-15 tyś. :D .PLANOWANĄ czyli było mniej członków, ponieważ nikt nie planuje budżetu "w dół";) .

Nigdzie w tym sprawozdaniu nie mogłem znaleźć PODSTAWOWEJ informacji a mianowicie ilu FAKTYCZNYCH członków liczy O.rzeszowski.Tajemnica czy co? Jeszcze poszukam...

Nie wiem jak jest u Ciebie w sklepie, ale akurat w naszym kole od kilku lat liczba członków rośnie i to jest fakt.

Jakieś konkrety, liczby,zestawienia czy wiara na słowo?Faktycznie ,lepiej trzymajmy się wiary na słowo :).

Panowie ,każdy okręg jest "schorowany" w mniejszym lub większym stopniu ,ponieważ "choroba" jest narzucana od górnie a "szczepionki" jak na razie nie widać:). Ale jedno co mnie zaskoczyło i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu,to że w O.rzeszowskim jest bardzo dobry dostęp do ...informacji o działaniach Okręgu! Wielki plus!Wiadomo że nie każda informacja jest zapodawane ale w porównaniu z innymi okręgami wypadamy naprawdę dobrze.Inna sprawa to liczby,kwoty...Ale to już temat na inny wątek.Tylko czy warto?Chyba nie...

Jak na razie to pozostaje nam poczekać aż wszystko się wyjaśni (porozumienia,wykazy wód).Potem chłodna kalkulacja Kto? Z kim? I jak? A następnie zasilenie kont,konkretnych okręgów i wiara w to że ...nie stracimy płynności finansowej:D.Czego w tym nadchodzącym Nowym 2012 Roku wszystkim Wam życzę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko wyjaśnione http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/49805/67/zmiana_przynaleznosci_do_innego_kola_ choć z własnego doświadczenia wiem że cała ta karta ewidencyjna to pic na wodę,przynajmniej jak zmiana koła wiąże się ze zmianą Okręgu.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na ostatnim zebraniu sprawozdawczym naszego koła jakiś burak wysłany przez okręg jako ich przedstawiciel zarzekał się że w tym sezonie będzie wszystko normalnie, bo podobno musieliby zakładać kasy fiskalne czy coś takiego i nie było czasu na zmiany. Panowie z okręgu jak wysyłacie kogoś na zebrania to poinformujcie gościa o planach jakie macie,a nie żeby wychodził na idiotę,przed następnym zebraniem jak go gdziekolwiek poślecie!Raczej darujcie sobie odwiedziny w kołach zostanie trochę kasy która idzie na dojazdy które wypłaca się wysyłanym przez OKRĘG bur.......om!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem a może kuszenie za przeniesienie ;-). Jakiś bonus, giffcik ???

Skoro można się przenosić z banku do banku, towarzystwa emerytalnego, operatora Internetu itp. Cholerka ale by było pięknie jakby choć jeden sensowny konkurent dla PZW się pojawił ahhhh :D

Podpisała : coroczna Panan Młoda na wydaniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.