Skocz do zawartości

Moje "tajne" łowisko


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jeden miarowy pstrąg, taki około 34cm. Tym bardziej cieszy, że to pierwszy w tym roku na własnoręcznie wykonanego woblera. Poza tym dwa krótkie i jeden spięty. Marcinowi wyszedł jeden dobry i wyjał też krótkiego, więc coś się zaczyna dziać; wszystko to w nieco ponad godzinę wędkowania.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na zbiorniku w Głogowie Młp . Łowiłem na 'paproszka' z myślą o okoniach. Ku zdziwieniu wziął szczupak na 38 cm i oczywiście wrócił do wody .Pod koniec spinningowania zaczepił się malutki szczupaczek koło 15 cm i oczywiście również wrócił do wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

@maciup96,następnym razem jak będziesz się wybierał na ryby ,zerknij najpierw w Zezwolenie na amatorski połów ryb o.rzeszowskiego.Tym sposobem możesz zaoszczędzić troszkę grosza;).No chyba że łowiłeś na łowisku ,które nie należy do PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest inny temat, bo czytając w regulaminie obowiązuje również regulamin widniejący na tablicy przy łowisku. Możliwe ze właśnie tak jest na stawach w Głogowie. Problem w tym, że z własnego doświadczenia wiem, że np. na łowisku Niedźwiadek na tablicy jest zapis w stylu "Wymiar ochronny karpia powyżej 60cm" który przez parę lat widniał w rejestrze. W ubiegłym roku znikł z rejestru i dalej widniał na starej tablicy. I teraz pytanie który regulamin jest ważny. Ten w rejestrze, czy ten na tablicy. Wjeżdżając na łowisko wędkarze zabierający rybę mają zagadkę. :eek: Oczywiście ten, kto chce zabrać rybę będzie się upierał przy zapisie w rejestrze, a ten któremu zależy żeby rybka została wypuszczona będzie upierał się że zapis na tablicy jest wiążący i powstaje niemały konflikt:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie tylko ja mam dużo obaw co do nieścisłości regulaminów. PZW swoje na stronach internetowych, swoje w regulaminie i rejestrze połowów wydawanych w formie książeczkowej do tego dochodzi regulamin ustanowiony na danym łowisku przez koło. Im więcej zakazów tym mniej ciekawie się robi. Zniechęca. Czemu osoba spinningująca przeszkadza osobie która łowi na grunt ? A nie odwrotnie. W myśl zasady kto na stanowisko przybędzie pierwszy to łowi i tyle ;] Ktoś chce obok łowić niech sobie łowi. Wychodzi na to że osoba ze spinnem jest dyskryminowana i powinna miej płacić, a niestety płaci więcej. Proponuje młodym duchem i czasem zasiąść stopniowo w radzie? zarządzie koła? i forsować takie głupoty. Po co mam kupować sprzęt jak nie będę mógł łowić. Jak się wq... to zajmę się rzucaniem kaczek na stawach... na to pozwolenia nie trzeba mieć ;]

Pzdr (dwa okonie dziś wyciągnąłem z wody na bocznego, pierwsze w sezonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy już połowił kilka linów i to dosyć ładne maciory, więc raczej kwestia brań :) Na Lipiu jest pewna bankowa miejscówka linowa pod trzcinami, kiedyś padły 2 przyłowem mojej dziewczynie i poradziłem znajomemu żeby tam się wybrał. Efekty wyżej :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku końcem kwietnia miałem najlepsze brania.

No nic za dwa dni kolejna zasiadka i zobaczymy. Myślę, jednak że na intensywniejsze brania trzeba poczekać na nagrzanie się wody. Lilie wodne powoli wyrastają nowe, zwykle pamiętam, że jak już były lilie to i były brania. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.