Skocz do zawartości

Moje "tajne" łowisko


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni wypad zaowocował kilkoma pstrągami:) Na jednym ze zdjęć widać efekt przechodzenia przez rzekę w gumiakach. Panowie uważajcie bo jednak temperatura wody nie sprzyja do kąpieli:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wypad zaowocował kilkoma pstrągami:) Na jednym ze zdjęć widać efekt przechodzenia przez rzekę w gumiakach. Panowie uważajcie bo jednak temperatura wody nie sprzyja do kąpieli:D

Tak czy owak, to jest jakaś masakra. Zgroza, żal po prostu ,,biegunka", wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to żadna hybryda tęczaka z potokiem, u nas potoki tarło maja jesienią a tęczaki na wiosnę (zresztą nieefektywne), więc nie ma możliwości spotkania sie tych ryb na tarle, poza tym pstrąg tęczowy i potokowy to dwie różne rodziny (inny genotyp). Nie jest to też mieszanka potoka ani z palią ani ze źródlakiem. Tzw tygrysy wyglądają zupełnie inaczej.Ryba ze zdjęcia jest młodziutka i ma jeszcze barwy juwenalne. Po mojemu to na 99% palia która albo zwiała z hodowli albo została do rzeki wpuszczona przez kogoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,identyczne ryby ma hodowla w Sieniawie.Kupić je można było nawet w Krośnie przed wigilią,kiedy był popyt na rybę a brakowało tęczaka.Coraz częściej spotyka się je w okolicznych wodach,gdzie trafiają przypadkiem podczas zarybień potokowcem :D

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenox to co piszesz jest prawdą , nie do końca zgadzam się z Krzyśkiem, tęczak jaki u nas występuje w naszych rzekach nie odbywa tarła są to ryby uciekinierzy z ośrodków zarybieniowych lub stawów albo ktoś je wpuścił. W naszych wodach nie zarybia się wód otwartym tą rybą ponieważ wypiera nasze rodzime gatunki przy tym jest bardzo żarłoczna, z informacji jakie kiedyś usłyszałem są właśnie tworzone hybrydy, które są bezpłodne ale za to mniej bojowe(chodzi o terytorium) i już nie są w takim stopniu tak żarłoczne, oczywiście nikt publicznie o tym nie wie że podczas zarybień np potokowcem są dorzucane własnie takie hybrydy oczywiście jest to znikoma ilość, ale takie rybki się trafiają sam miałem przypadek łowiąc taką rybę długości prawie 50 cm, która wyglądem przypominała tęczaka wyblakniętego a kropki miała jak potokowiec, tak że takie hybrydy tworzy się sztucznie. Krzysiek masz na pewno racje, że w środowisku naturalnym nie dochodzi to krzyżowań miedzy gatunkami chociaż należą do tej samej grupy salmonidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to żadna hybryda tęczaka z potokiem,Nie jest to też mieszanka potoka ani z palią ani ze źródlakiem.Ryba ze zdjęcia jest młodziutka i ma jeszcze barwy juwenalne.

Te barwy to plamy juwenilne:) juwenalia to taka impreza gdzie dużo się pije i ...:rolleyes::).

"W odróżnieniu od tęczaka palia źródlana w większości rzek Europy przystępuje do tarła. Co więcej, czas i miejsce tarła dzieli z pstrągiem potokowym i dochodzi między nimi do krzyżowania." - " Pstrąg i lipień" J. Błachuta, K. Zacharczyk - fajna książka, polecam. Swego czasu dość często łowiło się w rzeczkach Rzeszowszczyzny pstrągi źródlane, które prawdopodobnie przypadkowo znalazły się w materiale zarybieniowym, może to "To".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: tęczaki w naszych wodach odbywają tarło i np.w ubiegłym roku na wiosnę złowiłem ikrzycę z której ikra leciała ciurkiem,nie była wytarta,w tym roku złowiłem ryby tego gatunku na 100% już wytarte czyli tarło odbyły w jesieni ale czy efektowne ono było tego nie wiem. Moim zdaniem efektowność tarła tych ryb zależy od ilości ryb przystępujących do rozrodu. A co do zarybiania wód otwartych tęczakiem to w naszym okręgu jest ono normą a nie żadnym przypadkiem,no ale może nie jest to takie złe jak niektórzy twierdzą.Rybka złowiona w Stobnicy to na 99% palia w Sanie też się trafiały w ubiegłym roku.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widziałeś trące się tęczaki, bo to, że ryba ma ikrę to jeszcze nie znaczy, że odbywa tarło. Również te pstrągi łowione w tym roku nie są dowodem na to, że się tarły w rzece ( a właściwie to po czym to poznałeś i kiedy według Ciebie trą się tęczaki?). Ale masz rację z tym, że efektowność ( nie efektywność :cool:)tarła zależy od ilości ryb:), kiedyś w "mojej" rzeczce obserwowałem po kilkadziesiąt pstrągów na jednym tarlisku, zdarzały się i pięćdziesiątki:rolleyes:. Teraz niestety na tych samych przelewach ściga się najwyżej kilka króciaków. Co do zarybień tęczakiem to niby wszystko jest OK. Potoki mają troszkę odboju, ale dziwnie się ogląda te ryby na fotkach z Roztocza. A już w ogóle nie rozumiem po co zarybia się nim OS na Sanie, odcinek który z racji tego, że jest dobrze pilnowany ma szanse być faktycznie matecznikiem ryb rodzimych. No ale widać kasa się liczy i zadowolony wędkarz z grubym "okazem" srającym jeszcze granulatem z Folusza jest ważniejszy:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Miejsce polowu kanal, przyneta kopyto biale i zielone najwiekszy okolo 70cm

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez POLIPOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.