Skocz do zawartości

Linka muchowa


luk_hna

Rekomendowane odpowiedzi

Linki dedykowane na jeziora :D gdzie ważny jest dystans na rzeki stosuję bardziej klasyczne linki SA. Zwróć uwagę na długość głowicy (ponad 10 m) aby uzyskać długi i poprawny rzut tą linką głowica musi być około 50 cm poza przelotką szczytową i na rzece sprawiają troszkę kłopotu. Masz u tego gościa linki Airflo za 58 zł kup dwie http://allegro.pl/sznur-muchowy-airflo-wf5i-wyprzedaz-i2113797186.html i http://allegro.pl/sznur-muchowy-airflo-wf5s-wyprzedaz-i2075200041.html i za 123,- zł masz dwie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat linki na drapieżniki chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie do kolego Zdzisława. Doczytałem gdzieś, że można skonstruować linkę do rzucania ciężkimi muchami w ten sposób. Bierzemy głowicę rzutową (ST) ale montujemy ją tyłem na przód do cienkiej rozbiegówki. Powstaje coś mocno przeciążonego od razu na samym przodzie. Pytam w ciemno bo nigdy nie używałem głowicy rzutowej, ale z tego co wiem jej kształt jest taki że na początku jest kawałem cieńszy a kończy się dość tempo. Co można o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem jeśli w handlu są dostępne odpowiednie linki, a są mi potrzebne to je kupuję. Oczywiście można pokombinować ale uważam, że taniej mnie wyjdzie zakup gotowca niż eksperymentowanie czasem z kilkoma głowicami czy linkami. Same głowice ST Pike różnią się troszeczkę od głowic ST Distance nie tylko jakby odwróconą budową ale i długością, a co za tym idzie większym skumulowaniem masy głowicy. Z tego widać, że samo odwrócenie głowicy ST Dystance może nie do końca rozwiązać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam pytanie odnośnie linek muchowych, tz mam 4 linki i nie mam pojęcia do jakich metod służą, zakupiłem je w komplecie z wędziskami, częsć dostałem, wszystkie były używane, nie mam opakowań, jak można stwierdzić jaka to linka, czy mieierzy się srednice, czy po kolorach (posiadam białą , niebieską , pomarańczową i zieloną) ?

Dopiero zaczynam z muszkarstwem.

Może ktoś wie jak je rozróżnić i dopasować do odpowiednich wędzisk?

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy po kolorach (posiadam białą , niebieską , pomarańczową i zieloną) ?

Dopiero zaczynam z muszkarstwem ... jak dopasować do odpowiednich wędzisk?

Teoretycznie pomarańczowa F biała F lub I, niebieska może być S jeśli jasno niebieska to raczej F lub I, zielona prawie na pewno tonąca chyba, że jasno zielona to wtedy raczej F. jak kupowałeś to sprzedający powinien wiedzieć co sprzedaje linki kupione z wędką powinny pasować. Jeśli rozwiniesz linki to zwężające się z jednej strony WF zwężające się z dwóch stron DT. Reszta to czarna magia, a dopasowanie linki do wędki metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak w temacie kupiłem już kijek i kołowrotek teraz przyszedł czas na sznur jaki polecacie.Na pewno będzie to sznur DTF #5 jak radzi pan Zbigniew w artykule ABC.Ale mi chodzi bardziej o firmę ,czy kupić używany czy nowy jakimi kryteriami się kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok brałem pod uwagę tą linkę zwłaszcza że cena przystępna i w necie ma dobra opinię,i jeszcze jedno czy muszę użyć jakiegoś firmowego podkładu czy mogę go zastąpić np kordonkiem czy też sznur murarski,widziałem takie opcje w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Używam tej 333 PRO WF4 już drugi rok ( kupiona używka) jestem z niej bardzo zadowolony, zresztą nie tylko ja wystarczy poczytać w necie. Wcześniej miałem jakieś Airflo to nadawała sie do wieszania ubraniach z jej sztywnością a ta po ponad 2 latach jest dalej miękka w dotyku. Wiem tyle że na pewno jeszcze ją zamówię bo zą tą cenę ciężko będzie znaleźć coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów czytając ten postna temat czy kupić DT czy WF na początek to potwierdzam DT jest lepsza na początku nauki sam jestem początkującym i używam DT oraz powiem iż Jaxon nie jest taki drogi bo dałem zaDT5f coś koło 57zł a już teraz myślę nad zakupem czego§ lepszego i właśnie jakbyście doradzili jakąś WF wmiare rozsądnej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam linki pływającej #3 .... Czym sie sugerować przy wyborze ? Moze jakies propozycje firm i nazw linek bo ogrom tego taki ze sie pogubiłem ... #8 i trocie w morzu mam obcykane (mieszkam w Szwecji ale wakacje spędzam w Polsce nad Regą no i tresowanie lipieni :) ) wędkę już mam teraz czas na linkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.