Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie multiplikator ABU REVO STX-HS (na prawą łapę), zamówiony w środę w Anglii, już dzisiaj mam go u siebie. Multik już po pierwszych testach na ogrodzie, chodzi pięknie, porównując go z Shimano Curado 200e, jego praca bardziej przypadła mi do gustu. Jest to multik tej samej klasy co Curado, do średniego i średnio-ciężkiego castingu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem z FM (wymiana Daiwy TDR) dwa SPRO Blue Arc 9300, teraz moja kolekcja kołowrotków SPRO rozrosła się do 4 sztuk - innych młynków spinningowych nie posiadam, tylko ten jeden model x4 :D Jak zwykle zero zastrzeżenia do tej konstrukcja, solidna budowa i bardzo płynna praca.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem z FM (wymiana Daiwy TDR) dwa SPRO Blue Arc 9300, teraz moja kolekcja kołowrotków SPRO rozrosła się do 4 sztuk - innych młynków spinningowych nie posiadam, tylko ten jeden model x4 :D Jak zwykle zero zastrzeżenia do tej konstrukcja, solidna budowa i bardzo płynna praca.

Ja mam podobnie z Zauberami firmy Ryobi. Jedynym odstępstwem od monopolu Ryobi w moich kręciołach to od niedawna Slammer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wersja USA ( ponad dwie stówy droższa ). Krąży opinia, że kołowrotki są siermiężne, "mają mało płynną pracę" ,ale są nie do zajechania i nie przeszkadza im piasek ani woda. Zastanawia mnie tylko, na ile ta ich praca jest "mało płynna". Jeszcze jedno, czy widział ktoś te kołowroki w sklepach wędkarskich w Rzeszowie? Chciałbym je wcześniej obejrzeć, na razie spotkałem się z nimi na allegro i w coronie.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Slammera nie jest tak aksamitna jak w Shimano, Daiwie czy Ryobi (Spro nigdy nie kręciłem) ale nie można powiedzieć ze jest siermiężna. Owszem w warunkach domowych słychać jak pracuje ale nad woda to będzie niezauważalne. Po przesiadce z wyżej wymienionych kołowrotków na Slammera na pewno będzie zauważalna gorsza kultura pracy. Ja to olałem w imię "legendarnej wytrzymałości" którą na pewno sprawdzę.

Ja mam wersję EU, zastanawiałem się też nad tym żeby kupić kołowrotek produkowany na rynek USA ale uznałem ze przepłacanie prawie 300 zł jest bez sensu i w to miejsce lepiej kupić szpulkę. W warunkach bojowych jeszcze nie sprawdzony ale mam nadzieję na długą i dobrą znajomość z tym kołowrotkiem.

Jedno co mnie drażni to kolor kołowrotka, połączenie lakieru czarnego ze złotym jest jak dla mnie mało udaną kompozycją dla kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Slammera wszystkie kołowrotki są już produkowane w Chinach ,ale to wogólnie nie zmienia faktu ,że jest to mocarna i kultowa konstrukcja. Gdybym potrzebował młynka który ma służyć do łowienia na duże woblery, ciężkie jigi, trolling za taką kasę to tylko slammer. Jeśli ma to być bardziej finezyjne łowinie lepiej już coś wziąść ze stajni Spro(tanie i dobre). Praca Slammerka wcale nie jest zła i nie bierzcie tego do siebie, że slammer chodzi jak betoniarka, bo ktoś wcześniej kręcił jakimś nowym schimańcem(china, malysia) za 4-5 stów , który po 2 latach się rozpadnie podczas cięższego łowienia. Odnośnie żywotności Slammerka jeśli będzie się go regularnie samrować to te 15 lat na pewno wytrzyma :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdobyłem nowego "starego" kijka do ulubionego młynka :) Zgrany duet. Myślałem, że będę od razu wymieniał przelotki i korek oraz od razu zrobiłbym renowację lakieru ale kij jest w lepszym stanie niż myślałem. No i od KawalCa dowiedziałem się, że będzie to kosztować 250 + osprzęt więc przesunę na przyszły rok. Już się nie mogę doczekać - chyba urwę się jutro z pracy.

A mówią, że uniwersalnych kijów nie ma ... ;)

A co do książek, czy miał ktoś w ręku "czytać wodę, łowić ryby" czy jakoś tak ? Podobno biały kruk - ostatnio poszła za trzy stówy. Chyba posiada wartość kolekcjonerską...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kupiłem odrobinkę,drobiazgów i kija.

1.Portfel na przypony.

2.Haczyki kamtsu ,6 8,10,12

3.Żyłka Jaxon Satori Feeder 150m / 0,25mm (na Kołowrotek ) i Jaxon ETERNUM 0,22 i 0,18 na przypony.

4.Wypychacz bo stary mi,się złamał .

5.Podbierak Kongera.

6.Dwa Wędziska Robinson Xenon Feeder 3,9m/150g http://allegro.pl/wedka-robinson-xenon-feeder-3-9m-150g-k-kozle-i1466828830.html

7.Zanętę Lorenca(Bo się wybieram na Kamionkę):)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kupiłem odrobinkę,drobiazgów i kija.

1.Portfel na przypony.

2.Haczyki kamtsu ,6 8,10,12

3.Żyłka Jaxon Satori Feeder 150m / 0,25mm (na Kołowrotek ) i Jaxon ETERNUM 0,22 i 0,18 na przypony.

4.Wypychacz bo stary mi,się złamał .

5.Podbierak Kongera.

6.Dwa Wędziska Robinson Xenon Feeder 3,9m/150g http://allegro.pl/wedka-robinson-xenon-feeder-3-9m-150g-k-kozle-i1466828830.html

7.Zanętę Lorenca(Bo się wybieram na Kamionkę):)

Konkretne zakupy. Idzie wiosna, montuj sprzet i hajda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier przywiózł spina do lekkiego łowienia. Tak jak pisałem wcześniej wybór padł na sprawdzonego Diplomata 240cm 5-18g. Wziąłem go trochę krótszego bo będę w tym sezonie często użytkował go z pływadełka a klenie i tak łowię na mniejszych kanałkach typu Breń więc tam rozmiar nie daje nic poza dodatkowymi gramami do noszenia. Właśnie a propos wagi kijek jest fenomenalny. Cieniutki jak żądło blank i waga chyba na oko 120-130g - po prostu bajka. Robiłem już testy na sucho i banjo na 7gramowej główce wygina go minimalnie więc tak jak planowałem główeczki 3-5g i będzie cudo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.