Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrowiec na wędziska:

Prologic New Green Monster Holdall 4+4

bankrutuje w tym sezonie:D

Wszystkie tego i tamtego roczne zakupy wędziska Sonik, Nash kręcioły Fox oraz sygnały daiwa i mniejsze pierdółki w sklepie wędkarskim Leader. Polecam. Brakowało takiego sklepu w Rzeszowie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej farbą bitumiczną do podwozi ;) tylko nieco straci blasku.

Przepraszam za off top, ale tu zaczęła się dyskusja to ją kontynuuje, a potem może te kilka postów admin przenieść do tematu sztuczne muszki? Co do kręcenia much, pamiętam kiedy zaczynałem przygodę z muchą, jakieś 10 lat temu, jeden z kolegów powiedział: pamiętaj, nic nie daje takiej satysfakcji jak złowienie ryby na własnoręcznie wykonaną muchę. Dlatego jednym z pierwszych zakupów było proste, krzywkowe imadło, którego używam do dzisiaj. Kręcę bardzo mało, dosłownie ze 100 sztuk rocznie ulubionych wzorów, tyle mi wystarcza. Moje muchy mają często złe proporcje, źle latają, skrzydełek nienawidzę wiązać, itp., ale duże zadowolenia daje mi złowienie tej jednej chociaż ryby na swoją muchę. Przekonanie, że to co w uporze stworzyłem, nie tylko nie przestraszyło, a nawet podziałało na instynkt drapieżcy. Flytying jest, w moim przekonaniu, jednym z nierozerwalnych elementów, na które składa się muszkarstwo, i bez niego nie jest ono, jakby to powiedzieć - dopełnione. To jest oczywiście moje osobiste odczucie, to samo twierdzić może spinningista, robiący swoje woblery, czy trociowe wahadłówki.

I chcę podkreślić, że zupełnie nie chodzi tu o koszty. To jest tylko i wyłącznie zadowolenie z umiejętności stworzenia przynęty praktycznie z niczego, bo jak nazwać jakiś pojedynczy promień pióra, kawałek nitki czy szczyptę zmielonego futra?

Pozdrawiam,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie prezencik:D

Przy okazji może mi ktoś powiedzieć do czego służą podkładki dołączone do młyneczka:confused:

Będzie Ci służył, uważaj tylko co by go nie umoczyć. Podkładki? Pewnie pod szpulę, jakby cos nie tak było z układaniem żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu wyszedłem ze sklepu wędkarskiego z uśmiechem od ucha do ucha :D

Dla siebie kupiłem wyczekany feeder Daiwa Windcast 3,6m 120g a dla swojej piękniejszej połówki Astore Alborella 450 od Trabucco. Niech się uczy wędkowania bo gotować już potrafi perfekcyjnie ;)

[h=3][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.