Skocz do zawartości

Koguty - wykonanie i ocena przynęt


wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje przykładowe kurczęta:) Dodam, że inaczej układam pióra w tzw. pióropusz, podobnie jak @rapala i @wiechu, jednak sandały nie odczuwają różnicy:D

Ps. Dzięki za namiary @kima.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam zdjęcia do oceny i nad czym mam jeszcze popracować a i najważniejsze bo ja zakańczam tułów tak jak pokazuje strzałka na pierwszym zdjęciu czy tak ma być to czy mam zakańczać przy główce bo nie wiem tego robiłem próbę wczoraj w akwarium i po włożeniu do wody piórka się zamoczyły i ułożyły w jedno całość i już nie było tak że każde było w innym kierunku tylko tak jak u kimy na zdjęciu na jego kogutach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lobosss. Dzięki za wystawioną fotkę, piękne koguty. Najbardziej podoba mi sie trzeci od lewej - mój podstawowy kolor na sandacza i okonia z tym, że kolor chenilla fluo zielony. Mam nadzieję, że wybrałeś coś z galerii kogutów pstrągowych. Jak coś znajdę to jeszcze podrzucę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bawarka28. Twoje koguty są coraz lepsze. Możesz sam porównać z pierwszymi zdjęciami. Możesz ukręcić na główkach takich do 15 gram i będziesz mógł spróbować w kwietniu na okonia oraz popróbować technikę prowadzenia. Odnośnie chenilla: ja zaczynam od kotwicy w kierunku główki, tak jest łatwiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Dołanczam zdjęcia kogutów i prosił bym o wypowiedzi na ich temat, i nad czym mam pracować jeszcze żeby były ładniejsze ,bo do idealnych to im jeszcze sporo brakuje napewno.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobosss powiem szczerze tego jarzębatego to podejrzałem u kima a reszta to sama tak wyszła bo na razie się uczę i tylko takie materiały miałem i kolory piórek jak na zdjęciach ale interesowało by mnie bardziej nad czym mam popracować i zwrócić uwagę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Twoje koko są bardzo ładne i z każdym wystawieniem coraz lepsze.Powoli nabierzesz wprawy i później już będziesz sam wprowadzał poprawki w swoich kurach. Z poprawek które możesz zrobić to długość flesza równa długości piór lub krótsza, i ważna poprawka na fotach widać grad i ostre krawędzie po odlewaniu główek musisz je usunąć wygładzić takie ostre krawędzie mogą uszkodzić blank kija podczas przypadkowego uderzenia i znacznej masie koguta,chyba że się mylę i w realu jest ok.,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy po kiju.To jest tylko wasza wspólna szkoła i za to wam w szczególności dziękuje że mi podpowiadaliście i to bardzo ,że takie kuraki mi zaczynają wychodzić coraz lepiej teraz widzę trochę podobieństwa do kogutów np. z allegro bo do innych nie mam dostępu.Niedługo jak coś zrobię to wstawię zdjęcie pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kupiłem pakowane pióra u pana G. to parę sztuk było ok a reszta po jakieś 15 cm szkoda po mojemu na to kasy , kapki były zdecydowanie leprze niż pakowane luzem a i zamawiałem za każdym razem kolor orange a dostaje zawsze wyblaknięty czerwony (kolor do bani) wkleję zdjęcie moich nowych 5-ciu kuraków i proszę o wypowiedzi nad czym dalej pracować i co po poprawiać

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawarka28 ładne kuraki ,nie ma się do czego przyczepić według mnie .Cholera ja zamówiłem chyba z 5 kolorków u Gawlika tych pakowanych po 50 sztuk i tylko 2 albo 3 kapki już nie pamiętam.Te pakowane po 50 sztuk wychodzi dużo taniej,przyjdzie do mnie paczka to będę widział co i jak z towarem i co lepiej zamawiać .Mam nadzieje że nie zrobiłem błędu zamawiając te pakowane ,w sumie to porównam sobie kapka a pakowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to była porażka z tymi piórami może tobie się trafią lepiej selekcjonowanie niż mi szukam u innych sprzedawców kapek ale nie mogę coś znajść ich czy tylko pan G. ma najwięcej wyboru ??? może ktoś zna jakiś inny sklep gdzie można kupić materiały do kogucików prosił bym na pw jakieś linki do strony jeżeli take sklepy znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare szt. z mojego pudełka wagowo od 18g 20g 22g,chodz nielubie zbytnio łapać kogutem, szkoda reki i przekładni Daiwy :), wole spokojniej łapać innymi przynętami.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.