Skocz do zawartości

Zalew Rzeszowski


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Napiasalem ze powinien byc przebadany. Zakaz lowinia na  zywca nie zlowionego w zbiorniku na ktorym lowimy podejrzewam ze jest od tego zeby wlasnie nie wpuscic dziadostwa do wody. Poza tym zarybia sie tylko karpiem okoliczne żabniki. Jak ktos juz w innym poscie napisal rzeki sa nie zarybiane i powinny byc gratis do karty.

Wiec z calym szacunkiem odpier.... sie od rzek i lowcie sobie te karpie na żabnikach. Moim skromnym zdaniem nie mozna przenosic ryb miedzy zbiornikami czy rzekami poprawcie mnie jak sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzeki są zarybiane, dlatego  ośrodki zarybieniowe produkują narybek ryb reofilnych.

 

2. Przedsiębiorstwa zajmujące się akwakulturą  nadzór stanu zdrowia ryb realizują we własnym zakresie, na własny koszt i w sposób dostosowany do danego typu produkcji.

Wprowadzać ryby na rynek w celu chowu, hodowli i odnowy populacji mogą kiedy: nie wykazują objawów chorobowych, pochodzą z gospodarstw, w których nie stwierdzono podwyższonej śmiertelności, nie powinny zostać zabite lub poddane unieszkodliwieniu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie plujcie jadem na siebie ?. Prawda jest taka, że karp zdominował okręg rzeszowski i jak narazie nic tego nie zmieni, a tym bardziej naciski wędkarzy łowiących inną metodą niż gruntowa. Jak to powiedziała pewna osoba "porostu nie umiemy łowić w rzekach oraz mało nas łowi okręgu Rzeszów" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karp od wielu lat dominuje w zakupach PZW, a powód jest jeden - zmniejszone zainteresowanie konsumentów, przy dużych możliwościach produkcji. Po prostu gdzieś to trzeba sprzedać. Ja też lubię czasem na karpia pojechać - chociaż gdybym miał do wyboru dobre łowisko z dużym linem, to nawet bym się nie zastanawiał. Generalnie 99% ryb wypuszczam, ale ostrzegam wszystkie karpie z Wisłoka, żeby raczej nie przepływały w pobliżu mojego haczyka :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
49 minut temu, MarcinV napisał:

Ja tez jestem za zniszeczeniem zapory , ewntualnie  sztucznym poszerzeniem koryta  i pogłebieniem , aby nurt zabierał muł. Pratt and whitney moze sobie spokojnie wode pociagnac  innym sposobem, przyrody sie nie poprawia.

Ja tez? A kto jest jeszcze za zniszczeniem oprócz ciebie?:) Łopata w dłoń i jedziesz z tym pogłębieniem i poszerzeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Starał bym napisać do ekologów ,wód polskich i dążył do zniszczenia zapory. 

"Panowie. Co wy pier.... Do rzeczy!!!! Nie pasuje to zbierac podpisy i do Wod Polskich ! Protesty organizowac! Pisac posty to sobie mozna o promocjach w biedrze pisac..."

seba77 wyrazam tylko swoja opinie, jestesmy  przeciez na forum.

 

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.