Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz o swoje zdrowie i życie,macie może jakiś sposób na Psy?

Sposób pewny i w 100% sprawdzony - PETARDA ! Kiedy cię zaatakują odpalasz i rzucasz im pod łapy. To ich wyleczy z atakowania kogokolwiek. Bedą sra.... ze srachu jak tylko usłyszą jakieś stuknięcie. A z budy to je ciołek traktorem nie wyciągnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Spędziłem w tym miesiącu kilka dni nad Tuszymką z muchą. Ma może ktoś doświadczenie muchowe na tej rzece chciałbym wymienić poglądy. Ostatnie wyjście było mocno irytujące, nigdy w życiu nie widziałem tylu ryb odprowadzających muchę, szalona większość to nie wymiarowe klenie, ale duma wędkarska nadszarpnięta;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak i do tego na 2 nogach i też wędkuje;p Jak coś byś chciał to pisz ja tylko wyjże prze okno i wiem jaka jest.

Woda bardzo fajna jest akurat teraz nie za niska nie za wysoka,klarowna w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie łowiłem pstrągów , próbowałem kiedyś na Tuszymce. Teraz jestem trochę starszy mądrzejszy i postanowiłem znów spróbować.

Wędkę mam za sztywną bo szczupak-owa, ale znowu nie stać mnie teraz na zakup czegoś odpowiedniego. Może pomogli byście mi wybrac coś z moich świecidełek co było by odpowiednie? Chciałbym łowić w okolicy "malowanego mostu" albo na granicy Tuszyma -Wola Ociecka w okolicy takiej kładeczki. :rolleyes:

W załączniku jest mój arsenał, który wydaje mi sie ok na tą wode. Tylko czy według was tez tak jest?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. W tym roku po raz pierwszy zacząłem łowi na tej rzeczce i jestem miło zaskoczony. Pierwszy wypad to kilkanaście okoni i klucha o wymiarze 35 około. Drugi wyjazd to szczupły pistolet kilkanaście okoni w tym jeden 40 cm około i jeden kropek który powalczył na końcu zestawu i spadł. Wybiorę się tam kolejny raz ale powiedzcie gdzie mogę się dobrać do kropków w większej ilości. Dodam że łowiłem powyżej młyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wkońcu ktoś się odezwał. :) Spodobała mi się ta rzeczka. Miałem na niej ładne wyniki w tym roku. Ale chciałbym ją poznać lepiej. Ma ktoś sprawdzone miejsca oprócz tego powyżej młyna? Słyszałem o pstrągach i kleniach. Okoni to jest tam mnóstwo.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. I jaki jest stan aktualny czy stan wysoki i czy mętna?

Edytowane przez orinoko
zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na tą rzeczke w okolicy Czarnej Sędziszowskiej i Krzywej, z tego co widzę to górny jej bieg w tym miejscu. Płynie przez las i jest bardzo malownicza, raz nurt szybki a później prawie stoi, dużo miejsc bytowania bobrów, czy można się tam spodziewać jakiejś ryby ? Łowił tam ktoś ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Człowiek się fatyguje, aby usunąć zadziory w kotwicach, albo kupić wręcz kotwiczki bezzadziorowe, po to, aby wypuszczona ryba miała większe szanse na przeżycie - przychodzi nad górską wodę i zastaje pudełka po robakach zakupione 200 m od miejsca porzucenia, bo jakiemuś głupiemu c*****i nie chciało się ich zabrać z powrotem...(widocznie za ciężkie).

No i całe misterium spinningowych podchodów w pizdu, d**a z łowienia c**j z zarybienia...

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Łowi ktoś na Tuszymce na muchę z kolegów?

Jedna z najtrudniejszych rzeczek techniczne na pewno tym bardziej szacunek dla kogoś kto tam łowi.

Mam zamiar kiedyś się wybrać.Może ktoś podzieli się doświadczeniem jaka metoda no i jakie muszki na Tuszymke:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:):)tylko z rybami jest gorzej he.

Ale jak dla mnie Tuszymka jest najpiękniejszą rzeczką..

Jak łowiłem na spining to widziałem nawet dzieci z tatusiami łowiących na spławik.

Mi to nie przeszkadza tylko że by ryb nie zabierać z tej urokliwej rzeki.

Na muchę to pewnie odcinek powyżej kamionki jest lepszy technicznie do łowienia.

Kiedyś to chyba były nawet zawody rozgrywane na muchę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak tych zawodów w sobotę nad Tuszymką nie ma(o ile mówimy o tych samych zawodach...). Jeszcze niedawno w kalendarzu PZW Rzeszów pod datą 18.07.2015 widniały zawody z cyklu GPX Sekcja Muchowa które faktycznie miały odbyć się nad Tuszymką,ale w tej chwili można przeczytać, że jednak odbędą się nad Wisłoką. http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/105752/60/kalendarz_zawodow_2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem za borówkami w Czarnej Sędziszowskiej i na końcu drogi leśnej przepływa Tuszymka w górnym biegu, kawałek powyżej Cierpisza. Poszedłem zobaczyć czy coś w niej żyje i jakaś rybka atakowała obok tamy bobrowej spadające do wody owady. Jako ,że miałem w aucie muchówke to szybko do samochodu i nad rzeczkę. Dwa rzuty i rybka siedzi. Ślicznie ubarwiony pstrążek, woda tam jest charakterystycznie rudawa więc był czarno złoty.

Rzeczka trudna technicznie, pełno krzaków, wysoka trawam zapory bobrów itp. Przeszedłem się kawałek wzdłuż i porzucałem chwilkę, jeszcze jeden podoby kropek mi spadł, rybek niestety w tym miejscu nie ma za wiele a szkoda bo rzeczka ma swój niepowtarzalny urok zwłaszcza jak płynie w środku lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od niedawna złapałem bakcyla na punkcie wędkarstwa. Nie łowiłem jeszcze nigdy jednak chciałbym nauczyć się spinningu. Zafascynowała mnie Tuszymka. chce na następny rok kupić sprzęt i wyrobić sobie kartę. Czy kto byłby chętny oprowadzić mnie po tej rzece, podpowiedzieć jaki sprzęt kupić i doradzić jak się spinninguje?

Edytowane przez Kosiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od niedawna złapałem bakcyla na punkcie wędkarstwa. Nie łowiłem jeszcze nigdy jednak chciałbym nauczyć się spinningu. Zafascynowała mnie Tuszymka. chce na następny rok kupić sprzęt i wyrobić sobie kartę. Czy kto byłby chętny oprowadzić mnie po tej rzece, podpowiedzieć jaki sprzęt kupić i doradzić jak się spinninguje?

Ta rzeczka jest trudna. Na niej się nie nauczysz łowić. Zacznij od większej np. Wisłok, Wisłoka.

Łowienie ryb to nie hobby, to oderwanie się od rzeczywistości i ... ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.