Skocz do zawartości

Stawy w Weryni


nug

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kilka postów wcześniej masz odpowiedź.

Ja dziś przejeżdżając zatrzymałem się trochę porzucać za okonkami, w sumie nieświadomy łowiska (pierwszy raz), nie czytałem też wcześniej postów tutaj - no ale też mam jakąś odpowiedź na temat kontroli. Jestem właśnie po pierwszej:) Panowie uprzejmie poprosili o dokumenty, bez żadnych zastrzeżeń wszystko się odbyło.

Efektów połowu u mnie nie było, ale się też ich nie spodziewałem, pierwsze kroki, następnym razem pobędę tu stacjonarnie w oczekiwaniu na białoryb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowiłem dzisiaj troszeczkę na odległościówkę - płotki dopiero szykują się do tarła, natomiast karpiowy drobiazg szaleje - pokłuły się, to będą mądrzejsze na przyszłość.

Panowie - staw nr 1 wymaga wpuszczenia tak "na wczoraj" minimum 30-40 szczupaków - ta płoć jeszcze nie karłowacieje, ale niebawem zacznie - żeby na taką ilość złowionej płoci (ok. 50 szt.) nie złowić (chociażby na fuksa) ani jednej powyżej 15 cm :eek: - coś jest nie tak z tym łowiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na każdych stawach możesz siedzieć na kocyku koło wędek;>

Namiot to to nie jest, więc straż nie ma się do czego przyczepić, biwakiem to też trudno nazwać.

Zakaz palenia ognia otwartego, jazdy po wałach, biwakowania i kąpieli, to takie "turystyczne" zakazy z Weryni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zakaz palenia ognia otwartego, ale grilla możesz rozpalić chyba.

Co do Werynii - od poniedziałku do środy, efekt: 2 karpiki kroczki...

Samo wszystko mówi za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj do godzin popołudniowych od strony parkingu przy stawie z zakazami połowu na spinning i żywca. Karasie brały - niestety w sąsiedztwie dwie siaty wylądowały w bagażniku z tego co widziałem z daleka - ja z racji niewielkiego doświadczenia się nie pochwalę, kilka niezaciętych brań, 1 karaś 25 cm + inne mniejsze kompanów z wyprawy, wszystkie pływają. Pogoda piękna, rekreacja w końcu w wolnym czasie, nic więcej nie trzeba. A.. i wędkujących masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zmiany w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką na 2012 r.

Poniżej najważniejsze zmiany. Szczegółowa treść zezwolenia zostanie opublikowana wkrótce.

- Karaś srebrzysty wpisany do wykazu ryb, których nie należy wypuszczać po złowieniu do wód otwartych

- zwiększony wymiar ochronny świnki do 30 cm

- zmniejszony limit dobowy brzany do 2 szt

- wpisany zakaz kąpieli na większości zbiorników ujętych w zezwoleniu,

- wprowadzono połów żywca za pomocą podrywki wędkarskiej,

- uporządkowano zapis dotyczący limitu dobowego karpia (2 sztuki od stycznia do końca września i 1 sztuka od października do końca roku.

- brzanka została dodana do wykazu gatunków całkowicie chronionych,

- oprócz tego szereg drobnych poprawek i zmian porządkujący zezwolenie, oraz ograniczenia na poszczególnych zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 1,5h wieczorem pochodziłem ze spinem, efektów zero. Na 1 i drugim od strony szkoły szczupak chodził ale wziąć nie chciał. Przy nas koleś wyciągnął karpia na 74 bodajże cm. A tak ogólnie to ryboków jak mrówków, na tym największym to za dużo miejsca dla spiningistów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odwiedziłem stawy w Weryni ze spiningiem, efekt to szczupak około 40 cm na brzegu, 2 podobne spięte tuż przy brzegu, i okoń około 22 cm na cykadę 6cm własnej produkcji, niestety później ją straciłem, tak jak pozostałe przynęty na które szczupaki się skusiły. Wszystkie rybki wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.