Skocz do zawartości

Serwis, naprawa kołowrotków


donkaletone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Jakby ktoś chciał sam poszperać w kołowrotku to tu jest instrukcja: :eek:;)

Jak naprawić kołowrotek - Spryciarze.pl

buhahahaha :D

PS: Dawid i co poradziłeś sobie z tym kołowrotkiem?

Oglądnąłem filmik wszystko spoko tylko przed przesmarowaniem pasowało by usunąć ewentualny stary smar i wyczyścić środek a co do masła owszem jakieś smarowanie jest, ale co powiecie kiedy nasz kołowrotek trzymamy w lecie w samochodzie gdzie nie rzadko temperatura przekracza 50*C i co wtedy masło nam wypłynie...I gdzie tu to smarowanie...:D Smar to smar a nie tłuszcz roślinny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Panowie mam takie pytanie. Gdzie w okolicy Mielca można dać kołowrotek do naprawy. Kupiłem shimano baitrunner 8000 gte. Kołowrotek ma lekkie bicie podczas kręcenia. Poza tym słychać i czuć delikatne stukanie tak jak by stukanie koła zębatego. Na dodatek jest wszędzie dużo smaru. Podczas kręcenia smar w wielu miejscach wychodzi. Może to być zaufana osoba z Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Przemka, sam wysłałem do niego pocztą 6 kołowrotków i naprawdę jestem zadowolony. Naprawa i przesmarowanie wszystkich poszła błyskawicznie, minęło nieco ponad tydzień od wysłania i były z powrotem u mnie, zrobione solidnie i dokładnie. Poza tym świetny kontakt z kolegą, wszystko wyjaśnił, poradził :). Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Rzeszowa lub okolicy,wybiera się ze swoimi kołowrotkami w najbliższym czasie do pana Przemka?Miałbym dwa do przesmarowania.

Rapala w czwartek jadę do Tarnowa. Jutro mogę po południu odebrać od Ciebie młynki dla Przemka. Punkt kontaktowy to zaprzyjaźniona stacja benzynowa. A za tydz. Ci je odbiorę Co czwartek tamtędy przejeżdżam. Ustal z Przemkiem szczegóły ja mogę pomóc w logistyce:D

Ps. Masz zapchaną skrzynkę:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre kołowrotki z tylnym hamullcem w moim przypadku m.in. Shimano Stradic i Twin Power wymagają specjalistycznych narzędzi, dzięki którym można je rozebrać, sprawdzić luzy, dokładnie wyczyścić i nasmarować. Próby rozebrania przy pomocy wkrętaków czy kombinerek kończą się uszkodzeniem kręciołka, a na pewno jego obudowy. Mimo, że niektóre posiadają otwór na płycie bocznej do konserwacji, a w zestawie z kręciołkiem otrzymujemy także dobrej klasy oliwkę to smarowanie oliwką przez w/w. otwór powoduje rozrzedzenie i usunięcie smaru przez oliwę właśnie. Kołowrotek pozbawiony smaru z pewnością nie posłuży nam długo. Oliwa nadaje się tylko pod rolkę prowadzącą żyłkę na oś kołowrotka oraz korbkę. Elementy wewnętrzne (przekładnie) to tylko specjalistyczny smar. Dlatego naprawdę warto poświęcić kilka złotych by nasze kręciołki nie zawiodły nas w najważniejszym momencie. Pozdr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, wczoraj przy karpiowaniu, rozsypał mi się kołowrotek.

Kołowrotek nad wodą po raz piąty... Karta gwarancyjna zagubiona.

Kołowrotek to Okuma Tactic BF 545i

Padł ponieważ, zapomniałem zwolnić wolny bieg gdy zacinałem... Czy to jest normalne, czy trafiłem na kiepski kołowrotek ?

Teraz nie zwija żyłki i przeskakuje.. Ciężko zwinąć sam koszyk, gdy jest brak jakiegokolwiek oporu, dopiero wtedy można zwinąć żyłkę.

Co poszło waszym zdaniem ? Myślicie, że warto naprawiać ? Za kołowrotek dałem około 200zł z wysyłką i jest bardzo mało używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem wczoraj dwa kręciołki od Przemka.Miałem Shimano Exage High Speed i starego Dragona.Po dwóch latach użytkowania Exage-a,a szczególnie po ostatniej zimie wydawało mi się ,że czas jego dobiegł końca:(Spore luzy i latało wszystko;jak żyd po pustym sklepie.Dostałem z powrotem kręcioł bez luzów a hula jak szalony.Polecam serwis u Przemka;zna się na tym jak mało kto,a fachowcy z markowych serwisów mogą się szkolić w zakresie serwisu i podejścia do klienta.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ma ktoś pomysł jak ściągnąć łożyska w kołowrotku o ruchomej szpuli. Wszystko jest tak spasowane że nie idąc metodą tzw. na chama nie idzie tego wyciągnąć. Istnieje jakiś ściągacz do łożysk tak małych? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Koledzy pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam kołowrotek firmy konger(nie pamietam nazwy) i mam taki problem,mianowicie gdy wczoraj przewijałem plecionke z jednej szpuli na 2 okazało się że więcej plecionki nakłada na górę niż na dół.Na samym dole gdyby nie moja interwencja było by widać żyłke(podkład).

I co teraz? ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka podkładek powinno pomóc. Ja kiedyś miałem podobno problem - sciągnałem szpule, odkręciłem jedną nakrętke -podłozyłem 2 podkładki i było po problemi. Przy czym u mnie problem nie był chyba aż tak głęboki./ Mi nierówno nawijało około 5-7 mm zyłki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.