Skocz do zawartości

Kulki proteinowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ze szkoły pamiętam,że organizm ludzki rozróżnia 4 podstawowe smaki:gorzki,słony,słodki i kwaśny.Zmysł węchu jest o wiele bardziej wyczulony i współpracuje ze zmysłem smaku,ale ciężko stwierdzić wąchając wiśnie,kiwi,pomarańcze,jabłka czy są kwaśne czy nie.

Tak czy siak kulki wiśniowe to klasyczne owocówki a o kulkach kwaśnych słyszę pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szkoły pamiętam,że organizm ludzki rozróżnia 4 podstawowe smaki:gorzki,słony,słodki i kwaśny.Zmysł węchu jest o wiele bardziej wyczulony i współpracuje ze zmysłem smaku,ale ciężko stwierdzić wąchając wiśnie,kiwi,pomarańcze,jabłka czy są kwaśne czy nie.

Tak czy siak kulki wiśniowe to klasyczne owocówki a o kulkach kwaśnych słyszę pierwszy raz.

Wśród wymienionych smaków podstawowych mamy jeszcze "umami" - czyli "smak" kwasu glutaminowego (składnika białek). Prawdopodobnie potrafimy także rozpoznawać kwasy tłuszczowe.

Zmysł węchu, mimo że też jest zmysłem chemicznym, jest duuużo bardziej złożony na poziomie fizjologii, anatomii i genetyki.

Pytanie, czy ryby czują tak samo i to samo co my? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a możecie mi coś powiedzieć na temat kulek MEUS? Kupiłem dziś pellet z tej firmy i zaskoczyła mnie cena 10zł/kg, kulki również nie drogie bo w okolicach 18zł. Pellet mam zamiar sprawdzić na weekendzie. Używał już ktoś tych produktów i jakie były efekty?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorosłem do tego by zakupić 3 rodzaje kulek i głownie na nich łowić. I tak zastanawiałem się nad purpurkami czy będą na nie wyniki. Nie używałem jeszcze SK30 i myślę, że może na nich także się skupić. Kolejne to Natural Bait od Pawła Szewca oraz Fantazy Baits. Może z nich polecicie jakieś killerki, wiadomo że każda woda inna ale może akurat na jakiś konkretny zapach,smak mieliście fajne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.