Skocz do zawartości

Wędkowanie podlodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj 4 wzdręgi.

Wszystkie na samym początku łowienia,po jakiejś godzinie brania ustały.

Dzisiaj juz bedzie lepiej ,przynajmniej sople sie nie będą na żyłce robić:)

Dzisiaj na bank będzie lepiej w mieście jest tylko - 15 ,a poza miastem trzeba dołożyć trzy kreski ale to tylko szczegół najważniejsze jest aby posiedzieć na lodzie :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj 3h wypad na lód. Niestety bez efektów :( Pogoda przepiękna i ciepło :) Okonie nie współpracowały. Szukałem ich "podręcznikowo" w przybrzeżnych płytkich trzcinowiskach gdzie woda sięgała od 0.5m do 1.5m. Próbowałem również i w głębszych partiach wody do 3m i nic. Łowiłem łowiłem zarówno na blaszkę jak i na mormyszkę. Żyłka delikatna 0.06mm, przeręble delikatnie zanęcone. Czy robię coś źle? Może któryś z forumowiczów podpowie co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to mam kilka możliwych przyczyn: okoń to płochliwa ryba, na płyciznach pojawia się zwykle z samego rana i pod wieczór, w dzień siedzi raczej na głębszej wodzie. Ważne jest żeby zaciemniać przerębel w którym łowimy, światło je płoszy. Okoń preferuje raczej twarde dno, (choć czasami bierze nad mułem, to zwykle w pobliżu twardego dna). Czasami trzeba trochę powiercić żeby namierzyć pasiaki (na 3h to powinieneś wywiercić minimum 50 dziur). Moim zdaniem żyłka 0,06mm to nieporozumienie, dobra jest do zawodniczego łowienia drobiazgu a nie do rekreacyjnego połowu pasiaków. Sam używam minimum 0,10 do mormyszki i 0,14 do blaszki. Jeśli nastawiasz się rekreacyjnie na okonia to nie ma co nęcić. Zanęta jest dobra na białą rybę i na zawody. Pomijam tu wielkości i kolory mormyszek i blaszek. I na koniec najważniejsze….na mormyszce musi być ochotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jak piszesz,dzisiaj było słonecznie a przerębla nie zaciemniałem. Oczywiście że przy łowieniu na mormyszkę miałem ochotkę na haczyku :P Co do żyłki to spokojnie na 0.06mm wyciągałem już i większe pasiaki. Mówi się trudno i trzeba próbować dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 2 h wędkowania dużo drobnych okoni , ale mieliśmy też swoje pięć minut dla których chce się marznąć CODZIENNIE szkoda że to tylko chwila i jest po wszystkim ,ale niemożna mieć wszystkiego przecież jutro też jest DZIEŃ :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj krótkie trzy godzinki na lodzie okonie biorą bardzo dobrze ,dużo drobnego ale były i GARBUSY szkoda tylko że to ostatnie dni kiedy będzie można posiedzieć na lodzie . Lodu jakieś 7 cm . dwa dni i jest po frytkach . No ale zostało jeszcze DWA DNI :o:o:o:o:o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.