Skocz do zawartości

Wędkowanie podlodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej marki kombinezon zakupiłeś? Jedno czy dwu częściowy?@Sasanek może za mały rozmiar wziąłeś?:D.Jak na razie to lód nigdy nie załamał się pode mną.Mówię tu o wędkarstwie.Za czasów "podstawówki" to i owszem ,nawet kilkakrotnie.Bardzo lubiłem grę w hokej ,niestety ale w tym wieku wyobraźnia nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem:D.Na moje szczęście nie były to głębokie "zbiorniki" ,wszystko kończyło się na strachu i ...niczym nie skrępowanym śmiechu kolegów.Jakie uczucie?Na pewno,baaardzo zimno a dokładając do tego, niejednokrotnie sporą odległość do domu,murowane zapalenie płuc.Ale to już historia...Dwa lata temu też zakupiłem kombinezon pływający,strzeżonego Pan Bóg strzeże a i z upływem lat człowiek robi się bardziej ...bojący:D.Aby zimą skoncentrować się na łowieniu ryb ,próbę pływalności przeprowadziłem latem;),ot tak z ciekawości .Wynik: 110 kg bezproblemowo unosiło się na powierzchni wody:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamał się pod kimś lód w takim wdzianku? Jeśli tak proszę o spostrzeżenia :)

W ubiegłym sezonie na którymś z jezior (nie pamiętam już którym) zginęło 2-ch wędkarzy. Mieli podobno super kombinezony pływające. Brak wyobraźni ot i wszystko. Żaden najlepszy kombinezon nie uchroni na dłuższą metę przed hipotermią.

Edytowane przez art-ski
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie uchroni przed hipotermią :)ponieważ nie do tego celu został stworzony.Pomimo to ja wolę mieć go na sobie niż obserwować niebo spod pokrywy lodu.Zdrowy rozsądek?Na pierwszym miejscu. I właśnie dla tego dwa lata temu go zakupiłem:).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień takich mrozów i wchodzę:)

Najwyżej jednego forumowicza mniej.

Będzie trzeba spróbować od małych i płytkich oczek.

i dobry cytat z linku @rapali

... nie będe odpowiedzialny za czyjekolwiek wchodzenie na lód. Wchodząc na lód zawsze ryzykujesz!!!

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego linku to oczy mi jeszcze nie wróciły na miejsce jak przeczytałem te regułki .

Ja wchodzę na lód min .5cm z zachowaniem wszelkich zabezpieczeń i ostrożności .

lod 10cm to juz inna bajka ale zawsze trzeba być ostrożnym .

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wieści tj. rybki z lodu? Sam nie mogę się doczekać pierwszego wypadu. Doszły mnie słychy że na wyrobiskach już lód 10 cm (na cieńszy nie wchodzę):D a dziwi mnie, że nikt się nie chwali wynikami. Wiem że stawy w Temeszowie tęczakiem zarybili, to pewnie rzeź już trwa. Te stawy to jest obraz PZW i racjonalna gospodarka

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w gołdapi (wysoko na północy, tam urodzony;) staruszek już od 3 dni od garbusów ogonić się nie może, ale na druga stronę jeziora nikt się nie zapuszcza - typowa mazurska rynnówka

ja w weekend na stówkę zwiedzę podtarnowskie bagna w poszukiwaniu śladów tych '''pierwszych'' śmiałków, sam ze swoimi 120kg pierwszy raczej nie będę wchodzić - no chyba że będzie te 10 cm;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki własnej roboty ,nic nadzwyczajnego,wycięte z blachy mosiężnej,zalane z jednej strony sporą ilością cyny a z drugiej oklejone matową folią aluminiową.Część pozostawiam nieoklejonych .Do tego obowiązkowo kotwiczka z chwostem z czerwonej wiskozy.W niektóre wklejam czerwone oko 3D.Długość 3- 4,5 cm co pozwala na obłowienie wody tak do 5-6m .Cyna ma tą zaletę ,że jest tania a po lekkim wypolerowaniu zyskuje odbicie światła bardzo podobne do rybiej łuski. Od lat łowię praktycznie tylko na nie,w razie obcinki czy zaczepu strata niewielka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem pierwszy wypad na lód z sercem w d_upie ale zaliczyłem:D.Kilka wywierconych dziur.Jednak z wiekiem człowiek robi się bardziej płochliwy...5-6 cm lodu to jednak z mało...Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać a prognozy niestety są mało optymistyczne.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.