Skocz do zawartości

Kijek 4#


Lobosss

Rekomendowane odpowiedzi

Ok :)

Byłem jeszcze raz w karinie na warszawskiej i pomacałem tego dragona, niby nie jest zły :)

Ale byłem jeszcze w innym sklepie wędkarskim i znalazłem 3 wędeczki .

Jaxon extera fly 270cm #5 152zł

Konger World Champion fly 9'-270cm #5/6 245zł

Dragon millenium trout fly 270 cm #5/6 255zł

Jak możecie to wypowiedzcie się o nich dajcie jakieś opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego Dragona Millenium Trout i byłem z niego bardzo zadowolony nie było się do czego przyczepić dobre wykończenie i niska waga. Ale coś straszna cena 2 lata temu w Sanoku w sklepie kupiłem go za 190zł na allegro jeszcze taniej dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) mniej więcej mam pewną teorię w którą stronę iść .

Ale po nie kąt może źle zacząłem poszukiwania :)

Teraz pytanie Do tych którzy łowią i łowili na Wisłoku i sanie.

Chce łapać na sucharka i nimfę, ryby to kleń+przyłów i pstrąg (jeżeli dam rade sie wybrać na san ).

Powinienem wybrać kija #4 czy może 5 ?

Proszę wszystkich o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extery w ogóle nie brałbym pod uwagę. WC jest wykonany z grafitu IM8, a dragon tylko IM6.

Wybrałbym więc WC, długość 9' (bo krótszy), #4-5 (bo waga jest lekko niedoszacowana), 3-skład (bo to muchówka, a nie spinning) :).

Cena tego kija powinna być 20-40 zł niższa.

Pzdr,

LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia radziłbym Ci wziąć kijek w klasie 5#, już mówię dlaczego. Jest to na tyle uniwersalny kij, że możesz połowić nim spokojnie na suchą, mokrą, nimfę i lekkie streamery. Nastawiasz się głównie na suchą i nimfę ale gwarantuje Ci, że gdy zachorujesz na chorobę pod nazwą "muszkarstwo" będziesz chciał spróbować wszystkich metod. Wiadomo, że na początek nie będziesz kupował innego kija pod każdą metodę, a muchówką w klasie 5# obskoczysz spokojnie wszystkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luju jak na razie mam dostęp do WC-2skład i raczej na takie wędki się nastawiam , ale dzięki za opinie :)

@Dolek93 no nie można powiedzieć że na sam początek bo coś tam już wiem o ty i owym ale dzięki za opinie :)

Dalej czekam na opinie innych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VeJek,ja posiadam Kongera WC 4#5 3 skład i w sklepie internetowym z przesyłką zapłaciłem za niego 185 pln. Jakbyś chciał pomachać na sucho to nie ma problemu, dam Ci również namiar na sklep. Na temat łowienia na niego nie wypowiadam się, bo dopiero zaczynam przygodę z muchowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to widzę że ten konger WC jest polecany :)

Tylko proszę was o poradę.

Tak jak pisałem kilka postów wyżej chce łapać przeważnie klenie i jak dam rady to jakiś pstrąg na suchą muchę i nimfę . Polecacie mi kija #4 czy #5 ?

Bo jeżeli stwierdzicie (z własnego doświadczenia) ze lepsza będzie #5 to będę szukał kija tylko pod #5 a jak lepsza będzie #4 to tylko pod #4.

Jak na razie 2 osoby mówią że lepsza będzie #5 ale czy ktoś jeszcze może dać swoją opinie ?

#4 czy #5 :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak jak pisałem powyżej, kongery WC są niedoszacowane i to jest zdanie wielu osób. Tak więc, jeżeli chodzi o dobór linki, 4/5 będzie raczej 5tką, a 5/6 - 6tką.

Mam jeszcze w szafie WC 5/6 (nie zamierzam go sprzedawać, czasem go używam) i uważam, że łowić na suchą nim można, z tym, że po dniu machania łapa będzie odpadała. Za to całkiem dobrze łowi się na daleką nimfę, a przede wszystkim na mokra muchę (nie lekceważ tej metody!). Powiem tak, jeżeli wpadniesz w muchowanie, to i tak szybko doposażysz się w kij klasy 3/4, a może nawet 2 :) przeznaczony tylko do suchej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do #5/6 raczej radziłbym WF6, do 4/5 WF5. Łatwiej machniesz i dalej poleci, co nie jest bez znaczenia przy połowie kleni.

Machałeś samą wędką, czy miałeś założony kołowrotek z linką? ;)

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć VeJek.

Jeśli mogę coś doradzić to polecałbym na początek wędkę klasy #5 i długości 9'.

Powiedziałeś "W sklepie fajnie mi się machało #5/6 to pewnie #4/5 będzie jeszcze lepszy".

Wierz mi, nie można tak uogólniać. Jeszcze dobrych kilka lat temu było tak, że jak dana wędka z serii była szybka, to wszystkie wędki z tej rodziny, były szybkie.

Natomiast teraz spotykam się z takimi przypadkami, że pod jedną nazwą wędki, znajduję wędkę bardzo szybką, następną ze średnią akcją i koleją która jest wręcz flakowata. Jeśli masz możliwość to przed zakupem weź wędkę do ręki. Jeśli nie to w sklepach internetowych masz zawsze możliwość zwrócenia towaru jeśli Ci się wędka nie spodoba (oczywiście wiąże się to z opłaceniem transportu).

Wracając do klasy wędek, dlaczego Ci sugeruję #5?

Ponieważ jest to bodajże najbardziej uniwersalna wędka:

1) rzucisz nią dalej niż #4

2) w razie czego może posłużyć do mokrej muchy lub małego streamerka.

3) Jeśli będzie wietrzna pogoda, to mniej będziesz się stresował, że wszystko się plącze.

Jak spodoba Ci się wędkarstwo muchowe i będziesz chciał się bawić kolekcjonowaniem sprzętu, to polecam Ci dobór sprzętu wg poniższego klucza:

1) #3 dł.8'4" - sucha mucha

2) #7 dł. 9' - streamer

3) #9 dł. 9' - duży streamer (głowacica, szczupak)

4) #4 dł. 11' - krótka nimfa.

Jest to oczywiście moje subiektywne zdanie i nie koniecznie zbieżne z innymi kolegami po kiju. Ale na szczęście na rynku jest tak ogromny wybór sprzętu, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Pozdrawiam,

Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pojaśniam o moim DRAGONIE:D

A tak poważnie to mam go chyba już 4 sezon i jestem z niego naprawdę bardzo zadowolony. Mam go w klasie 5 i jest to kij uniwersalny i pod suchą i nimfę i nawet na streamera z biedy można nim łowić, łowię nim także klenie na Wisłoku i spisuje się bardzo dobrze, jest to 4 skład i wydaje mi się być lepszy niż dwu składowa ponieważ po złożeniu jest krótszy ale to już jak kto woli. Jak byś chciał nim pomachać to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luju machałem samą wędką #5/6 bez sznura i kołowrotka .

Dobra to Decyduje się na Tego kongera World Champion w 2-składzie #4/5 270cm :)

A czy będzie do niego Dobra linka DT #5 ?? Taką zamierzam do niego kupić :)

@Artur Idec,Komandos Dzięki panowie za opinie :)

Tego dragona nie będę kupował to już jest zaklepane :)

Czyli brać tego z aukcji ?

KONGER World Champion Fly 270/2 4/5 super muchówka (3111223692) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna oblecieć ale radziłbym raczej WF, będzie ci się lepiej rzucało i dalej leciało. Jeżeli możesz, nie kupuj byle czego, kup nawet najtańszą, ale firmową linkę - Cortland, SA, Airflo. Kiepska linka popsuje cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tani i użyteczny kołowrotek, wielu ludzi poleca Okumę Airframe. Dostaniesz go nawet za jakieś 70-80 zł (#4/6), a ma wszytko co trzeba do wygodnego łowienia: szeroką szpulę, płynnie pracujący hamulec tarczowy z wygodnym pokrętłem, łożysko oporowe, chyba dość długą gwarancję (5 lat ?) i łatwo dostępne, tanie szpule, gdybyś chciał dokupić sobie jakieś linki. Modeli jest z resztą multum.

Linkę, na przykład WF 5 F, wybierz wyprodukowaną przez firmę, która specjalizuje się w sprzęcie muchowym. Na Tańszy model np. Cortlanda wydasz 30 zł więcej, ale połowisz kilka sezonów (jak będziesz dbał to na pewno dłużej niż 5). Linka jest bardzo ważna, to jest najciężej pracujący element zestawu, nadający mu "nośność" i decydujący o płynności rzutu.

Widzę że chodzi ci po głowie linka DT. Wielu ludzi na początek decyduje się na DT, bo w książce przeczytali, że można ją przewinąć na drugą stronę po zużyciu i łowić dalej. To nie jest najważniejsze. DT to kształt stosowany raczej na małych strumyczkach, do roll-castów. Pod WFką wędka będzie zdecydowanie lepiej pracować przy odległościach większych niż długość głowicy. Myślę, że zdecydowana większość początkujących i doświadczonych wędkarzy łowi na linki przeciążone.

Jak już będziesz chciał próbować "na sucho" pomachać swoim zestawem, pamiętaj, żeby dowiązać do końca linki kawałek żyłki lub nawet włóczki. Bez tego możesz strzelić linką i rozwarstwić jej końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą okume Airframe dużo osób chwali i możliwe że się na nią zdecyduje,tylko czy mi odpowiednio wyważy wędkę?

Jak na razie nie czytałem żadnych książek ale teraz w moim shakespear łapałem na linkę DT i dobrze się mi nią łowiło i potrafiłem dosyć daleko nią rzucić :)

WF5F jest przeciążona ale i tak dalej będzie cała pływająca ? nie będzie mi tonęła przez to że jest przeciążona ?

Tylko dla tego ona jest lepsza ?

Ogólnie mam zamiar kupić linkę z firmy Ariflo podobno są dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak na razie nie czytałem żadnych książek ale teraz w moim shakespear łapałem na linkę DT i dobrze się mi nią łowiło i potrafiłem dosyć daleko nią rzucić :)...

Polecałbym jednak poczytać trochę literatury, np: Wdkarstwo muchowe - Sikora Adam - Aros - dyskont ksikowy - hurtownia ksiek Wydatek niewielki a pomoc wg. mnie ogromna. Facet z dużym doświadczeniem i sporymi osiągnięciami sportowymi, a przy tym sympatyczny autor. Książka bardzo przystępna do czytania. Wiadomości jasno i precyzyjnie przedstawione. Oczywiście porady kolegów z forum również nieocenione ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.