Skocz do zawartości

Kijek 4#


Lobosss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak pisałem w innym temacie Wędkę już mam :)

Dzisiaj byłem u kolegi @ryba (dzięki wielkie) oglądnąć tą Okume Airframe i kołowrotek przypadł mi do gustu :)

Jest bardzo fajny dobry hamulec nie jest taki ciężki na jaki mi się wydawał :)

Tą okume kupie do WC . Teraz pozostała ostatnia kwestia, wiem że będę brał linke WF5F ale nie wiem dalej z jakiej firmy :)

Podobno ta Airflo ma bardzo dobre linki , ale dzisiaj będąc w sklepach wędkarskich natrafiłem na takie dwie linki :

Ron Thompson energizer Fly lines ok 75zł

Jaxon easy cast fly lina ok 70zł

Co myślicie o tych powyższych linkach ??

PS.Sory że wałkuję ten temat ale dalej nie wiem z jakiej firmy najlepiej wziąć tą linkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać na allegro linek airflo (cena ok. 100PLN) bądź jakiejś markowej firmy: rio, cortland itp... ten ron thompson nie jest wart 75PLN skoro za 100 możesz mieć jakąś fajną linkę, a ten jaxon nadaje się do wieszania prania:D

Najlepiej wziąć linkę z tych renomowanych "drogich" marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Dziękuję Wszystkim za poradę :)

Przemyślałem sprawę i wezmę linkę DT4F a jeżeli będę miał problemy z podaniem sznura na daleką odległość to albo sprzedam sznur DT i kupię WF albo Po prostu dokupię WF :rolleyes:

Młynek to będzie na pewno Okuma Airframe :)

Jeszcze raz Wielkie Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Szukam nowej wędki tylko pod suchara na lato, jesień. Wydaje mi się że 8' #4 ewentualnie #3/4 powinien być w sam raz. Łowię tylko na sanie. Znalazłem takie kijki, mają dość dobre opinię. A co wy o nich myślicie?

http://www.kogutomania.pl/sklep/pl/shakespeare-agility-rise-fly-g6-a1-p1931-k11816.html

http://www.kogutomania.pl/sklep/pl/greys-gr10-g6-a1-p1695-k12522.html

A może macie ciekawsze propozycje?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być tylko na San pod suchara i to pstrągowego i lipieniowego to ja bym chyba szedł trochę dłużej.

8’6’’ – 9’ i #4 chyba ze w niedoszacowanego 3/4. San jest szeroki i te kilka cali jak nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą.

Co prawda znam też takich którzy łowią 8’ w kalsie #4 albo #4/5 na sucha, a nawet 8’ #6 na strimera – ale wydaje mi się że jest to dość męczące i trzeba mieć naprawdę dopracowaną technikę rzutu i odpowiednio dobrany kij żeby dawało to przyjemność i pozwalało uzyskiwać satysfakcjonujące dystanse.

Sam używam dość szybkiego kija 9’#4 i uważam go za optimum do suchej, a i na pedąłki nim daje rade. Taki mój uniwersał na większość rzek na których łowie – od Sanu poprzez lubelszczyzne po Dunajec /aczkolwiek tu wole #5/.

Mam też 8’8’’ do #3 –pomimo że kij bardzo dobry, szybki, to jednak pod pstrągowym chrustem jest ciut za słaby. Do tego sanowy pstrąg +40 trochę miesza na nim i trzeba kilka metrów zejść z rybą zanim się ją wyholuje.

Za to lipeniowa sieczka i lipienie z płani …. kwintesencja łowienia na suchą muche.

A dlaczego tylko nowa - jakiś konkretny powód? W Sanoku sprzęt dość często zmienia właścicieli – to może na miejscu kupisz coś fajnego z drugiej ręki w atrakcyjnej cenie? Warto i taka opcje rozpatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo też szukam czegoś pod suchara na San z tym że ja jestem bardzo początkujący. Myślę, że coś 4# w długości 8'6 do 9. Z tym że ja chciałbym coś używanego i w miarę taniego koniecznie w 4 częściach.

Jak by ktoś coś miał to proszę info na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało że 8' będzie trochę za krótki, więc zdecyduje się pewnie na 8'6. Mam 9' #5 do lipca będę nim machał a pózniej chciałbym przejść na coś lżejszego i delikatniejszego bardziej pod lipienia. A wolałbym kupić nowego żeby mieć jakąś gwarancje.

W tym roku na pierwszym wypadzie już konger mi się złamał nie widząc jeszcze nawet wody, na szczęście wymienili mi złamana cześć bez żadnych problemów i dodatkowych kosztów. A gwarancja minęła miesiąc wcześniej.

Z używanymi kijami to różnie bywa, jak się coś przytrafi pozostaje w tedy już tylko kupno nowego kija.

LuJu te co zaproponowałeś też są ciekawe. Teraz mam jeszcze większy dylemat:(

Który z tych kijków byście mi polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.