Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to żeby jakoś strasznie narzekał ale już drugi raz w tym roku pełen werwy stawiłem się na Lipiu i zastałem zakaz wędkowania ,ja rozumiem zając jeden brzeg czy określona część zbiornika ale cały i to na 4 dni to już przesada, żeby to choć był pierwszy raz w tym roku ,co mnie interesuje zakończenie sezonu karpiowego a w ogóle ciekaw jestem kto to organizuje?

@cyniu,ja na twoim miejscu OLAŁBYM z góry do dołu taki zakaz.Masz opłacone zbiorniki i masz prawo do wędkowania na tej wodzie jak każdy inny.Jeżeli,ktoś stwarzał by Ci problemy to dzwoń na policję i po krzyku.Też potrafiłbym zrozumieć zajęcie jednego brzegu ale cały zbiornik to już przesada.Wodę dzierżawi związek wędkarski (choć niestety "chory") Ty do niego należysz więc masz takie samo prawo wędkować.Nie jest to prywatna woda związku ani żadnego z kół!!!:mad:.

Mam nadzieję że na przyszłą niedzielę ,nikt sobie nie "zarezerwuje" wekendu na tym zbiorniku:D:D:D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żeby jakoś strasznie narzekał ale już drugi raz w tym roku pełen werwy stawiłem się na Lipiu i zastałem zakaz wędkowania ,ja rozumiem zając jeden brzeg czy określona część zbiornika ale cały i to na 4 dni to już przesada, żeby to choć był pierwszy raz w tym roku ,co mnie interesuje zakończenie sezonu karpiowego a w ogóle ciekaw jestem kto to organizuje?

Zawody maja trwac do niedzieli,organizuje je Carp Pub Rzeszow z tego kola- http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=241&p=9567&viewfull=1#post9567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na przyszłą niedzielę ,nikt sobie nie "zarezerwuje" wekendu na tym zbiorniku:D:D:D

Wiesz jak teraz w modzie takie praktyki to może powinniśmy wydrukować i porozwieszać ulotki z zakazem wędkowania w niedziele 24 z powodu zlotu PSW:D

A tak serio mówiąc nie po to jadę ten raz w tygodniu na ryby żeby się z jakimiś bucami użerać , skoro uważają że inni wędkarze tak by im przeszkadzali niech im będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, a właściwie to wczoraj zrobiłem mały rekonesans i pojechałem na godzinkę z dwoma żywczykami, popytałem trochę i narazię niestety nic się nie ruszyło , jesli chodzi o mnie to spiął mi się jeden szczupaczek a panowie którzy łowili od rana nic nie połapali ale może do niedzieli coś ruszy.:)

O wietrze nie wspomnę bo wiadomo że tam zawsze piździ jak w kieleckim na odpuście ale w południowo wschodnim narożniku jest trochę ciszej także tam proponuje zorganizować spotkanie PSW o ile ktoś w ogóle się na nie wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem ze znajomym na lipiu. Pojechaliśmy na zachodni brzeg, wiało, że mało łeba nie urwało :D (ale se myśle jest fala to i brania będą :D ) Przyjechaliśmy o 12:30 i odrazu po rozłożeniu i zarzuceniu branie na karasia u kolegi, siedział z pół minuty i się odhaczył, ponowny rzut i po 5 minutach znowu branie, tym razem znajomy dłużej dał rybce skonsumować karasia i po chwili na brzegu był szczupak 49cm (do wody z nim). Mineło 5-10 minut od wyciągnięcia tego szczupaka, patrze na swój spławik i go nie znalazłem, zacięcie i jest. Wędka zrobiła literke U pare odejść i luz :( Wyjąłem poszarpanego karasia tylko. Podsumowując dzisiejszy dzień to w 15-20 minut 3 brania, 3 ryby na wędce a tylko jedna na brzegu. Od 13stej do 18staj praktycznie juz nic (raz tylko spławik z żywcem schował się pod wode ale puściło odrazu).

Aha i jeszcze jedno, kontorla była dzisiaj ale nie z PSR tylko dwóch kolesie młodszych i jeden facet około 50tki, mówili że są z tego koła co zawody karpiowe ostatnio robili na Lipiu - nawet sprawdzali rejestr połowu, co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło :) Pytałem się ich, czy inni na zbiorniku coś łapią to mówili że zero efektów u innych.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedziałem na wschodnim brzegu koło domków , kontrolujący mówili że spięły wam się dwa szczupaczki :) , łowiliśmy z kolegą każdy na dwie wędki i kontrolujący przez chwile miał problem z ich policzeniem poza tym czepiał się że jedna wędka leży rozłożona na brzegu ,może w regulaminie powinno być napisane że nie tyle można łowić na dwie wędki ale nie wolno też mieć ich więcej niż dwie przy sobie- nie wiem czemu ale po każdej kontroli wydaje mi sie że prowadzą ją niekompetentni ludzie którzy traktują mnie jak intruza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolujący przez chwile miał problem z ich policzeniem poza tym czepiał się że jedna wędka leży rozłożona na brzegu

@cyniu5 nie ty jeden.Miałem w tamtym roku podobną sytuację,tylko łowiłem z pontonu i miałem dwa spiningi ze sobą.Podpłynęło do mnie dwóch nadgorliwców z SSR i od razu z tekstem że spininguję na dwa kije:D.Szczerze powiedziawszy to w tym momencie nie wiedziałem czy mam się śmiać czy zapłakać.Dopiero po wytłumaczeniu im że jest rzeczą niemożliwą łowienie na spining dwoma kijami na raz i że większych półgłówków to nie widziałem dali sobie spokój.Teraz kiedy szykuje się jakaś kontrola,biorę telefon komórkowy,kładę obok i włączam dyktafon:).Znając życie i poziom intelektualny niektórych "strażników" może nie długo będę musiał czekać aby nagrać jakąś ciekawą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pózny okres jesienny jest najlepszym czasem na zarybianie takimi gatunkami. Powinni zarybiać jeszcze pózniej, jak naprawde się kończy dobra pogoda na połowy takich ryb. Za ten czas do następnego roku ryba mogła by się troszkę zaklimatyzować i przechować przed kolekcjonerami mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.