Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jak byłem dwa tygodnie temu to wziął mi karpik 45cm na bałwanka z kulek: pół kukurydzy, pół truskawki, pół magicznego owoca. Dziobało też coś na monster craba, ale konkretniejszego odjazdu nie zaliczyłem. Próbowałem też na kuku, ale bez większych efektów, same kroczki i leszczyki takie po 30cm. Zaliczyłem też 2 uderzenia na żywca, ale nic nie wyciągnąłem. Trzeba próbować. Też wybieram się na weekend więc może się spotkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nie duży, 10ha. W niektórych miejscach na dnie trafia się muł, ale głównie to piasek. Jak ja tam jeżdżę to zajmuję miejsca na brzegu na przeciw domów, jest tam płycej. Występują tu głownie małe karpie, 30-43cm, większych jeszcze nie udało mi się złowić, jest tu także dużo leszcza, ale także malutkiego 30cm. Ostatnio rozmawiałem z wędkarzami to mówili że wyciągnęli tu z cztery amury takie po 50cm, ale nie wiem czy to prawda, mi jeszcze nie było dane złowić amura. Pływają tu także medalowe okazy karasia, sam złowiłem jednego na 45cm. Z drapieżnika to można tu spotkać duże sumy i szczupaki, słabiej z sandaczem. To chyba tyle od mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Lipa. Siedziałem od soboty rana do teraz. Złowiłem 2 karpie 43cm na kulkę monster crab, do tego 4 karasie i jednego leszcza na kuku. Gość który siedział obok mnie złapał amura 61cm na kuku jednak nie wrócił on do wody :(

Zasiadkę zaliczam do udanych, gorąc niesamowity 55stopni do słońca!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

fakt, znaki zabraniają przejazdu i z jednej i z drugiej strony, ale asfalt nie jest zerwany i da się przejechać jeśli akurat jakaś kopara czy wywrotka nie stoi na środku, budowlańcy patrzą krzywo ale nic nie mówią, wieczorem i w nocy maszyneria na poboczu i droga wolna, testowalem w tamtym tygodniu pare razy, w tym tyg. jeszcze nie sprawdzałem czy się coś nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Nocnej wyprawy na wąsacza :D Niestety zero brań.. I niesamowity wiatr całą noc.. hehe :D:D Jedynie co to Karaś z Gruntu był cały jakiś zmasakrowany.. ale Sum tego na pewno nie zrobił ;D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd od strony Mrowli na Lipie na razie jest otwarty ale niedługo to się zmieni ponieważ sto metrów na zachód od drogi powstaje węzeł autostradowy A4-s19 kiedy robota ruszy pełną parą ruch zostanie całkowicie zamknięty tak mi się przynajmniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, łowiąc na Lipiu, zobaczyłem rzecz niebywałą: grupa zorganizowanych ludzi z koła nr12 (BRAWO PANOWIE!!!), rozpoczęła pracę przy wyrównaniu drogi dojazdowej (tej po stronie wschodniej zbiornika, pełnej dziur). Rozmawiałem z kilkoma osobami z tego koła i okazało się, że Panowie robią to charytatywnie, za własne pieniądze!!! Widać, że jeszcze są na tym świecie ludzie, którym zależy na tym, aby nasze wody wyglądały jak te u naszych zachodnich sąsiadów!!!

A swoją drogą to muszę powiedzieć, że w czasie łowienia postanowiłem spełnić regulaminowy obowiązek i posprzątać łowisko i byłem zaskoczony, że tak mało śmieci znalazłem. Nasuwają mi się dwa wnioski: albo wędkarze zaczęli mniej śmiecić (lub lepiej sprzątać) w co wątpię, albo Panowie z "12" - nastki są tam codziennie i sprzątają łowisko. Jeszcze raz brawo Panowie z koła 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Lipiu i... LIPA!!! Nie wiem jak inni ale wszyscy w zasięgu mego wzroku tylko przerzucali zestawy. Karpiarze siedzący od strony zachodniej z nudów urządzali co jakiś czas dyskotekę, podkręcając co jakiś czas radio. Po mojej lewej stronie jakieś "dziadki" rzucali "mięsem". W sumie mile spędziłem dzionek na północnej stronie Lipia, po ostatnich niepowodzeniach po stronie wschodniej powiedziałem sobie, że już nie zarzucę moich zestawów od wschodu. Przy okazji spotkałem Stiffa43 z kolegą (prawdopodobnie Złotym) których pozdrawiam!!! Jeśli ktoś z forumowiczów ma wiedzę na temat całego zachodniego brzegu (głębokość, kształt dna itp) to proszę o podzielenie się wiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.