Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem po lewej na drugim brzegu stanowisko przed zatoczką. Ktoś wcześniej siedział w tym miejscu za sumem, bo pełno w wodzie było wątróbki i innych przysmaków. Do godziny 19 odnotowałem kilka "puknięć" w białego, ale rybki żadnej nie widziałem.

Natomiast byłem świadkiem chyba cudu. Złowiony przez pewnego emeryta szczupak na 48cm(sam mierzyłem) po ok 15min miał 51cm i trafił do bagażnika! "Takie pindziesiontki so najlepsze a kontroli dzisiej nie bedzie, bo wnuk mi godoł":eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienciol, chyba wiem gdzie ;) szkoda że wcześniej nie wiedziałem, że będziesz. Koło mnie też wpadło kilku wędkarzy w małą zatoczkę, jak zaczęli rzucać to nie wiedziałem co się dzieje i gdzie mam wolne miejsce, ale po tym jak zabrali szczupaka na pewno mniej niż 50cm to wiedziałem, że jak powiem, że 25m odstępu od spiningujących powinno być to mnie wyśmieją.

Szkoda, fajne łowisko ale presja szczególnie tych rozciągających ryby do wymiaru jest za duża :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawił byś się mówisz?A cóż takiego zabawnego jest w łowieniu kroczków młody człowieku?

Z całym szacunkiem,myślę, że to samo co w łowieniu okazów, tylko kroczki częściej biorą i mniej się zmęczysz przy holu. A w przyszłości będą ostrożniejsze. :cool:

Edytowane przez robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin a nie pomyślałeś o tym aby dać możliwość tym rybom ,spokojnej aklimatyzacji do nowych warunków w jakich im przyjdzie obecnie przebywać:mad:.Widzę że dla niektórych łowienie ilościowe kroczków jest jednym z największych wydarzeń wędkarskich do tego stopnia atrakcyjnym że z niecierpliwością czekają na kolejne zarybienie.Ot i cały sens wędkarstwa:D.

Kolego @robin nie obraź się i nie zrozum mnie źle ale od czasu gdy nasze grono opuścił @emil :( z bardziej niedorzeczną odpowiedzią dawno na tym forum się nie spotkałem :beer:.Powodzenia w "kroczkowaniu"!

Jak już takiego zatniesz to jest szansa...
:eek:

No to rośnie nam kolejne pokolenie "ryboków"...Zgroza!Aż strach pomyśleć co czeka wędkarstwo za kilka lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tata była na spinningu i załapał szczupaka na 59 cm i drugi mu sie spiął . Te dwa brania z cypelka . Gdy spinnigował dołączył sie do niego drugi napaleniec i złapał większego i drugi mu sie również spiął . Ludzi bardzo dużo . Powyżej 20 samochodów.Ale wyniki ciekawe .;DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień nie należał do udanych, złowiłem jednego szczupaka 40cm i to za grzbiet :(

ale moją uwagę szczególnie zwrócił około 40-sto cm leszcz już chyba nie żywy, miał na ciele bardzo duże trójkątne rany, specjalistą w tych sprawach nie jestem, ale prawie na pewno nie był to szczupak ani sum, stawiam na sandacza (bardzo dużego sandacza) Może ktoś był i go widział ?? Pływał nie daleko tej płytszej zatoczki na piaszczystym brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w sobote i dzisiaj. wczoraj branie na żywca niedokończone i karp 2,5 kg na sam koniec . Łowiłem na cypelku . dzisiaj naprzeciwko cypelka nic nie współpracowało . Ale jeżeli łowisz na kulki i na kukurydze i masz rzut w zasiegu 80-100 m to jutro powinny byc brania na tym miejscu , bo przez 3 dni siedzieli goscie i necili , ja wysypałem 0,5 kg kukurydzy i garstke kulek . rzut na wprost .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.