Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

a doszła do was kontrola, ja siedziałem na przeciwko (koło szlabanu przy domkach), chyba skontrolowali tylko jedną stronę i zwinęli się, pewnie nie chciało im się obchodzić całego zbiornika

Jeśli chodzi o o wyniki czysto wędkarskie to na białego robaka przy trzcinach -dwa sandaczyki i dwa urwane spławiki:)

no i kilka płoteczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

W sobotę posiedziałem na Lipiu ładne 7 godzin i zahaczyłem leszcza i wzdręgę (jeśli to nie wzdręga to proszę mnie poprawić) :D ogólnie to jak wszędzie z braniami "szału nima", na Lipiu z rana tłok ledwo miejsce znalazłem:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi dowaliłeś :D

Tak wiem wikipedia to ciulowe źródło inf. ale porównaj sobie zdjęcia i "uwierz niedowiarku"

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Scardinius_erythropthalmus_2009_G1.jpg&filetimestamp=20090607195224

a jak to cię nie przekonuje to poszukaj zdjęć płotek i zobacz że to płoć ma czerwone oko, po drugie popatrz na tylną płetwę widzisz różnicę??

Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się w tej sprawie, żeby rozsadzić spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jaja sobie robię oczywiście. Przy większych egzemplarzach można łatwo rozpoznać nawet po kolorze łuski. Płoć jest srebrna a wzdręga złota. Przy takich małych rybkach najlepiej jest zwrócić uwagę na rozmieszczenie płetw. U wzdręgi przednia krawędź płetwy grzbietowej jest idealnie pionowo nad tylną krawędzią płetw brzusznych. No i wzdręga ma żółte oczko a płoć czerwone :)

Swoją drogą ciesze się, że potraficie rozpoznać gatunki... bo już były przypadki że ktoś zgłaszał rekordowego klenia...a później okazało się, że to amur :P

Edytowane przez Gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylić się rzecz ludzka ;)

Mam plan wybrać się pierwszy raz na Lipie na szczupaka tylko czy jest jakie miejsce gdzie prawdopodobnie go złowię, czy może łowić wszędzie. Jak to jest, bo nigdy tam jeszcze nie łowiłem, a mam daleko nad to łowisko i wolałbym "nie wrócić" z niczym (ryby wypuszczam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś pomogę w sporze:

Kształt ciała -płoć-niskie,obłe,profil brzucha, bardziej płaski

wzdręga-wysokie,bocznie spłaszczone,profil brzucha mocno łukowaty

Otwór gębowy:płoć tzw.końcowy

wzdręga-skierowany lekko ku górze,grube wargi tworzące wyraźne obramowanie.

Łuska-płoć-proporcjonalnie średniej wielkości,ubarwienie srebrzyste lub srebrzystoniebieskie,wpadające w odcień złotawy,zwłaszcza u dużych płoci

wzdręga-łuska duża ,srebrzysta u dużych może być ciemno zielona

płetwy- płoć żółtopomarańczowe lub jasnoczerwone

wzdręga-ciemniejsze,ciemnoczerwone i bardziej jaskrawe

tęczówka oka-płoć czerwona

wzdręga-żółta lub lekko pomarańczowa

kolego murzyn997 czyli co złowiłeś :D:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś wiedzę na temat tarliska na Lipiu, w którym miejscu się znajduje i czy jest odpowiednio oznaczone. Dzisiaj po pracy zaglądnąłem na ten zbiornik i nie znalazłem żadnej tablicy informacyjnej. Byłem w południowo-zachodniej części zbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.