Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś wiedzę na temat tarliska na Lipiu, w którym miejscu się znajduje i czy jest odpowiednio oznaczone. Dzisiaj po pracy zaglądnąłem na ten zbiornik i nie znalazłem żadnej tablicy informacyjnej. Byłem w południowo-zachodniej części zbiornika...

objedziesz cały zbiornik , czyli wjeżdżasz, jedziesz w prawo potem w lewo, znowu w lewo i w prawo, na końcu jest tarlisko, są tam trzciny i tabliczka powinna być, była w tamtym roku przynajmniej

inaczej jeszcze, jak wjeżdżasz to po lewej stronie w samym rogu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto dodam, że jak byłem we wtorek, to stały tam dwa auta i oczywiście wędkarze łowili w tym miejscu. Moim zdaniem w tych naszych regulaminach dołączonych do rejestru złowionych ryb w punkcie 12 (str.9) powinien być zapis o zakazie łowienia do danego terminu na tej stronie Lipia, wtedy każdy z nas, mógłby wyprosić łowiących z tamtego brzegu.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar wybrać się na nockę z soboty na niedzielę... Tylko nie wiem czy miejsce jakieś znajdziemy nad wodą...

Jaki zestaw z gruntu polecacie: pop-up owocowy czy może jakiś pellecik z dna? Wybieram się na karpika, ale i amurkiem nie pogardzę

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar wybrać się na nockę z soboty na niedzielę... Tylko nie wiem czy miejsce jakieś znajdziemy nad wodą...

W piątek najlepiej przed południem zajmij miejsce jak chcesz jakieś LEPSIEJSZE:D

Bo w soboty to ostatnio jest pogrom a w ten weekend ma być ładna pogoda więc dojdą jeszcze grillujący a może i pływający intruzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek najlepiej przed południem zajmij miejsce jak chcesz jakieś LEPSIEJSZE:D

Bo w soboty to ostatnio jest pogrom a w ten weekend ma być ładna pogoda więc dojdą jeszcze grillujący a może i pływający intruzi

O dżizas, zapomniałem o pladze grilowiczów :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posiedziałem na Lipiu od 17 do 23. Dobre brania miałem w godzinach 21-22 na kulki tutti-frutti. Jednak karpiki złowione miały po 35cm a jeden mnie sponiewierał i wypluł haka ok 30m od brzegu. Nie było to duże bydle, ale te kilka kilo na pewno miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj od 14 do 22

brań konkretnytch to z 5 miałem (na grunt 2 odjazdy, i na spławik 3 , jedno aż wędke stronciło z podstawek), efekt tylko jeden karaś taki około 30cm, mój refleks był około 50% normalnego, spowodowany weekendem :)

siedział obok mnie wędkaż to przy mnie z 5 rybek takich około 40cm na moje oko złowił

ani jedna do wody nie wruciła, w sumie pół siaty rybek miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu masz Kolego mapę łowisk http://maps.google.com/maps/ms?source=s_q&hl=pl&geocode=&aq=&ie=UTF8&msa=0&msid=207194528458426858851.000466dee526a8a84571e&ll=49.861005,22.142944&spn=1.262402,2.469177&t=h&z=9 po lewej masz listę klikasz na lipie i pokazuje ci na mapie. Odnośnie brań to nie jestem zbytnio zorientowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tam na spławik bierze??Z góry dzięki :D

:D:D:D:D

Na sam spławik to na pewno nic nie weźmie, za to jak spławik umocujesz na żyłce na której końcu przywiążesz haczyk, a na haczyk założysz robaka to na pewno coś weźmie

:D:D:D:D

A tak już poważnie to przy brzegu w trzcinkach można spokojnie połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy proszę was o dwie podpowiedzi dotyczące tego zbiornika. Pierwsza to ta czy na lipiu można zapalić jakieś drobne ognisko, gdyż zamierzam wybrać się tam na kilka dni i jeszcze gdyby to nie było tajemnicą gdzie jest taka najpewniejsza miejscówa na karpia 5 kg+:confused:...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipie 10,00 ha Wyrobisko pożwirowe

Obowiązujące zasady

- Zakaz zabierania amura.

- Górny wymiar ochronny karpia od 60cm.

- Palenie ognisk tylko w miejscach wyznaczonych.

- Zakaz kąpieli, brodzenia, wynoszenia i wywożenia wszelkimi

możliwymi sposobami zanęt i przynęt, oraz połowu ze środków pływających.

- Zakaz biwakowania przyczepami kempingowymi i kempingowozami (kamperami).

- Obowiązuje bezwzględne przestrzeganie porządku na terenie zbiornika.

ps. miejsc wyznaczonych nie ma...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.