Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

Czy ktoś wie czy na Lipiu 2 został zapuszczony boleń? bo sporo tego tam pływa teraz.

Znam winowajcę - ok 8 lat temu zostało wpuszczonych przez znajomego dosłownie kilka (5-6) sztuk.

Widać im się spodobało.

Pluję sobie w brodę że nie zapobiegłem dzikiemu zarybieniu (teraz bym mocniej oponował), ale może w tym wypadku dużo szkody nie ma. Rybki uzupełniły paletę gatunków i fajnie walczą na wędce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w południe przyszedłem połowić, początek na spławik jedną małą płotkę, a później z gruntu łowiąc i z chęcią zakończenia łowienia ping-pong podskoczył i silny zdrowy karpik 37cm, po wypuszczeniu popłynął jak strzała. Były w miedzy czasie jeszcze 2 brania ale coś miało ostre ząbki bo pocięło żyłkę, stawiam na szczupaczka, dużo ich dziś się tam rzucało, nawet mi pod nogami. Bardzo mało łowiących.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis akurat byłem od strony wschodniej, bardziej zielonej, bo nie lubię za bardzo słońca i zależało mi na cieniu, ale jeśli chodzi o dobre połowy to ponad tydzien temu bylem od zachodniej strony i tam nałowiłem ok 7 karpi, największy 43cm, mniejszy 37cm a reszta miedzy 30-35cm. Po kilkuletniej przerwie w łowieniu akurat lipie najmilej zaskakuje, bo na 5 wyjazdów tylko raz tam nic nie złowiłem.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja byłem dzisiaj rano na małym rekonesansie. Niestety na drugim brzegu, tzn. za zbiornikiem. Niestety, bo grzeje niemiłosiernie, bo z tej strony nic "spinnigowego" nawet się nie bardzo pluskało. Jedno poważne zacięcie, ale spartaczyłem bo "boluś" opluskał się, opluskał, a jak już go miałem tak ze trzy metry od brzegu to tylko mi machnął ogonem i to ja niestety musiałem się "oblizać" :( Taki, nawet niczego sobie, wydaje mi się że ok. 50-60 cm. No nic, trzeba było mocniej zaciąć... następnym razem spotkamy się oko w oko :D

Druga sprawa, że trochę mnie ta strona rozczarowała, bo w wielu przypadkach czym bym nie rzucił, to jakieś badziewie musiałem przyciągnąć. Niby bez zaczepów, ale gloniarnia straszna. I nieważne czy starałem się prowadzić przy dniem, czy przy powierzchni.

Miałem ochotę popróbować jeszcze właśnie z tej osłoniętej strony, ale było kilku "moczykijów" i już nie chciałem im tam młócić wody. Następnym razem się tam zainstaluje.

pozdrawiam

manek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, pierwsze łowiłem od strony wschodniej, ale lecące z drzew łaskoczące wpadające do oczu i nosa i nie miłosiernie denerwujące (dmuchawce) nie dały mi wysiedzieć i przeniosłem się na zachodnią stronę, co okazało się strzałem w 10. Chwila ciszy po czym spięło mi się coś większego przy trzcinach, mógł to być mój rekord z tego miejsca %-) No ale kilkanaście minut później mały karpik ok 30cm a chwile później większy, bo 40cm, zrobiłem foto i do wody. Posiedziałem jeszcze z 20 minut i zakończyłem łowienie bo nie miałem już zanęty do sprężynki. Wypad na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że zna dobrze głębokość lipia, ogólnie zbiornik, czy mógł by opisać mniej wiecej jak jest z tą głębokością i w którym miejscu? Albo jakaś mini mapka, nawet zrobiona w pośpiechu w paincie ? Nie mówię by była mega dokładna, tylko lekko ogólnikowa wystarczy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

O ile ja kojarzę z wcześniejszych lat, to dno w Lipiu jest mocno zróżnicowane. Pamiętam, że zdarzały się miejsca, gdzie praktycznie na środku można było stanąć i mieć wodę niewiele ponad kolana, a wystarczyło zrobić dwa kroki i było lepiej niż dwa metry. Od tej strony bez drzew dno zawsze "spadało" stopniowo. Ale jakichś spektakularnych głębokości tam nie kojarzę. No ale tak jak mówiłem to było ładnych kilka lat temu. Sam jestem ciekaw, jak to teraz wygląda.

pozdrawiam

manek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Jak tam ni Lipiu ? czy planowane są może jakieś zawody na ten weekend ? planuję się wybrać a wolałbym żeby się nie skończyło tylko na przejażdżce :)

A pozatym jak z sumem na Lipiu zaczął już współpracować ? bo z tego co wiem jest go dużo pytanie tylko czy zaczyna już brać ? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.