Skocz do zawartości

Lipie


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki gospodarz(PZW) takie i łowisko/łowiska, za przeproszeniem wys..ć się nie ma gdzie po ludzku tylko trzeba po krzakach, nie mówiąc o jakimś choćby pojedynczym mini zadaszeniu czy stoliczkach z ławkami, to ma być jakość, błazenada, tyle co okręg potrafi to karpia/ryjca nawpuszczać gdzie popadnie bo tani i tylko taki mają argument, wystarczy przejrzeć dokumentację zarybień jeśli ktoś ma wątpliwości. Ktoś wykopie dziurę w ziemi, nazbiera się wody i oni zaraz to przejmują tworząc "WIELKIE ŁOWISKA". Miliony zł. poszły na Dobrzechów a oni teraz odłowy w Wisłoku robią aby materiał zarybieniowy pozyskać, w takim razie po jasną chole..ę budowali ten ośrodek, ryba i bez ośrodka się wytrze w rzece i to w naturalnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Na początku się przywitam. Nazywam się Arkadiusz. Jestem z okolic Rzeszowa konkretnie Zaczernie wiec o krok od Lipia.

Interesuje mnie zbiornik tak zwane Lipie II (zbiornik między drogą na Mrowle a zakładem).

Wędkowałem tam parę razy od strony zakładu (teren prywatny) ponieważ do tego roku nie opłacałem składek w PZW

W ciągu paru wypadów zauważyłem że nie ma tam prawie wędkarzy i nie mówię tu o brzegu od strony zakładu bo teren prywatny przecież...

Mi osobiście udało się pochwycić parę 15-20cm płoci 30cm leszcza 45cm karpia trochę 15-20cm okoni i zerwałem około 50-60cm szczupaka (moja wina). Ogółem ryba jest na pewno bo się spławia bardzo ładnie brać wiadomo bierze ale zależy to od wielu czynników jak wszędzie... Ogółem nad stawem spędziłem w sumie może 15 godzin w ciągu sezonu około 6 razy byłem tam na rybkach... W tym roku będę miał więcej czasu i chciał bym poznać Wasze spostrzeżenia na temat tego zbiornika....

Mogę powiedzieć coś niecoś o jego brzegu i dnie.

Głębokość do 6m środkiem od strony zakładu bo tam łowiłem sprawa wygląda tak: brzeg porośnięty trzcinami z przerwami takimi od 2-10m i znowu trzciny przez kolejne 20m przy brzegu tak 5m od brzegu głębokość około 1.20m dalej w głąb tak 10m od brzegu już około 2-2.5m przy trzcinach jakieś 1,5-2m (tam biorą płocie) jest też łacha naniesionego piasku (przez pompę) i tam jest płycej bo około 1.5m tak 10m od brzegu (tam wziął karpik) ogółem dno muliste.

Dodatkowo powiem że bardzo często wieje dość silny wiatr o kierunku od strony Mrowli w kierunku zakładu około odziny 18-18.30 zawsze ustaje (dla czego nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z lodem to nie wiem jak jest. Ale mam pytanie czy naprawdę nikt nic nie wiem o Lipiu II ???.

Wiem mało osób zagląda na forum bo sezon jeszcze na karpia nie ruszył, ale co chciał bym wiedzę troszkę wzbogacić.

Rozmawiałem kiedyś z panem łowiącym na tamtym zbiorniku. Karpiki są, lina można złowić, twierdził że boleni też troche jest. Dno kilka metrów od brzegu przy drodze bardzo opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno to akurat znam na tym zbiorniku na pamięć tylko ryby mnie interesują. Dzięki za informację... Teraz czekać aż się cieplej zrobi... Karpiarz ze mnie żaden wiec podpowiedzcie mi przy jakiej temperaturze i aurze mogę zacząć próbować coś złowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to spora frekwencja podziwiaczy Lipia dziś dopisała;) Byłem i ja. Generalnie nie jest źle, może do weekendu puści, a pogoda się zapowiada obiecująco :) fotki dla zainteresowanych:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.